1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Najmaštovitija Oružja Fantasy Literature

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Velena, 3. Lipanj 2009..

1. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

u GRR Martinu mi je najviše za maštu zapeo Led,mač od valirijskog čelika(ne znam zašto baš taj,ali jednostavno mi ime,i opis pašu)

te drugo oružje je super oružje iz Enderove igre.tko je čitao,za o čemu pričam(tko nije neka si nabavi i pročita,zbilja vrijedi)

2. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Najbolje je kad se tokovi magije pletu rukama i onda ispadne fini goblenić, ne treba za to štapić. Ponekad, istina, dobro dođe, ali obično je prva asocijacija otprilike ovakva:

što nekak gubi šarm kad godine uđu u dvoznamenkaste brojeve. Osim nostalgije, naravno.

Oružje - magični mačevi i ostalo su ok - ali čista magija rula.

3. Sammael

Sammael Knjižničar

One Power iz WoTa.
    It makes skulls blow up! and makes dinner. And do bunch of other stuff. Including bondage.

4. PadanFain

PadanFain Novi Član

Kao što Zoran reče, Terminus Est iz Knjige novog sunca. Onda mač kapetana Carrota (koji nipošto nije magičan). Pa Callandor, Mač koji nije Mač. Imam stvar za mačeve, mada je to jedno oružje koje ne donosi hranu na stol i služi samo za ubijanje...

5. Zoran K

Zoran K Retardirana rotkvica

. isto tako mogu se lijepe crte napraviti na nečim leđima savitljivim i dugačkim štapićima.

hm :ninja:

Kako se zvao onaj sadomazo štapić kod Goodkinda? Aegil?

6. Elvenstar

Elvenstar missing

Fora su mi oni Gunganski energetski štitovi u SW. Da nam je nešto takvo :happy: .

7. lexxl

lexxl Novi Član

ošamut, disruptor živaca, energetski luk, iglenik, lightsabre, fuzijski top, razarač.

8. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Sve te vaše mačeve i štapiće (osim The One Power iz WoT-a koja je izuzetak) pwnaju dvije jednostavne i praktične stvari.

Green Lantern Corps prsten koji može sve, a jedino ograničenje mu je volja i mašta korisnika.

Jedina slabost je što se mora puniti povremeno, a prednost pred Prstenom iz LOTR-a (jer će neke ovo garant asocirati na Jedan Prsten) mu je što:
    a) ne kvari svoga nosioca
    b) što ti instant podari fensi superhero odijelo
    c) što možeš letjeti kroz svemir s njim (Sauron je ipak bio ograničen u pogledu ovoga)

I drugo oružje koje po mome sudu u potpunosti ispunjava kriterij raznovrsnosti i kvalitete jest Batmanov utility belt koji u sebi sadržava sve od mobitela, preko daljinskog za Batmobile, Batplane, Batsub itd., podvodne dihalice, mikroeksploziva, opreme za penjanje po zgradama, batbumeranga, batgranata, dimnih bombi, opreme za obijanje brava, anestezijskog plina, anestetika i antibiotika, kodirani pristup tako da samo pravi vlasnik može koristiti njegove mogućnosti, urpavljački modul za elektrostimulaciju Batmanova plašta koji onda djeluje kao paraglider, uređaj za dekoidranje i hackiranje računalnih šifri, portable teleporer beacon za Wachtower i Batmanov energetski mač - savršeno oruđe za superjunaka koji se oslanja na svoju pamet, a ne na čistu silu svojih supermoći.

Iz svega nabrojanog je vidljivo zašto Batman slovi kao jedan od najvećih junaka na svijetu.

9. Iksbrown

Iksbrown Silent protagonist

Neuralizer aka "flashy thing" iz MIB-a, e da mi je jedan takav :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  10. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Pretpostavljam da bi ga zlo-upotrebljavao on regular basis.

11. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

The Longclaw je moj favorit, Jonov mač.

12. Iksbrown

Iksbrown Silent protagonist

Pretpostavljam da bi ga zlo-upotrebljavao on regular basis.

Nego šta :cocky:

13. Agent 0

Agent 0 Officer First Class

Od Fantasy-a ništa jer nisam toliko u duboko u Fantasy ...
    Od SF koristio bi Doctorov " Šarfciger " aka. "Sonic Srewdriver "
    Fazor is Startreck-a
    Doktorov prijenosni "Holoemiter "
    Universal Translater da se svi razumijemo...
    Teleporter
    Oni njigovu značku...
    Lifesaver iz Star Wars-a
    Cybran Implanti iz Supreme Commander-a ...

Fantasy ... Pa sad malo više magija jer više se isplati :)

14. Mamby

Mamby Novi Član

Ne treba mi oružje!!!! Uzet ću samo vremenski stroj i mogu sve spriječiti prije nego što se dogodi!!!!

TARDIS

:ninja:

15. Laucien

Laucien The Merchant

Green Lantern Corps prsten koji može sve, a jedino ograničenje mu je volja i mašta korisnika.
    Threadwin.

16. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Za one koji su se prekasno rodili:
    Ne dozvolite da padne u zaborav najkultnije oružje u povijesti fantastike: Mač koji lansira mačeve.. Apsolutni kaos i trepet bojnog polja...
    Ultimate fantasy weapon

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ah, da, film koji me stari vodio gledati u kino :think:

18. Fiju, dobra tema. I za neke je stvari bilo fakat fora čuti. Callandor je tubozakon ime btw.

Da vidim, čega se mogu sjetiti... ah! naglasak je na fantasy literaturi, damn! Al ajd...

Tigana ima scenu kada se članovi jedne sekte na drugoj ravni, na koju dođu tako da ispiju nekakav napitak, bore s nekakvim zlodusima. A bore se stabljikama kukuruza, koje kad ih ubereš postanu oružje. Onako, kao u snovima je, i dalje je to što je (kukuruz) ali znaš i da je nešto drugo. I zato što znaš, on to i jest. Dosta originalno.

Mirari iz Magic: the Gathering pričica. Malo po konceptu vuče na Prsten Jedan, ali ima i neke svoje fore. Opaka stvar.

Anglachel iz Silmarilliona, poslije preimenovan u Gurthang. Koga ubode, taj je mrtav. Tako je stradao zmaj Glaurung, a prema predaji će, kada u Bici svih Bitaka od mrtvih ustane Turin i s Gurthangom u ruci krene na njega, tako i sam Morgoth zaglaviti. Stvar nije toliko maštovita koliko epska, priznajem. Nema ipak svaki nožić privilegiju da ubije j♥♥enog Morgotha.

Manje epski i maštovitiji je Gryffindorov mač iz Harry Pottera - na taj ste svi zaboravili, zar ne?, a ipak se radi o jednom od originalnije osmišljenih artefakata iz tog serijala.

Izvan literature ima još tog zanimljivog, magični amulet iz Dragonslayera, Soul Reaver iz Blood omena i nastavaka, ima toga.

19. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Gunblade je prilično epska ideja.

20. Clarkeova novela "Earthlight", među ostalim, nudi i jedno opako oružje. Ne smijem opisati da ne pokvarim čitanje nekom, no, ljudima koji to vide izgleda kao laserski snop, što ih izbezumljuje jer, jel, u vakuumu se laseri i ina svjetla ne mogu vidjeti (; Stvar međutim ne služi primarno psihološkom ratovanju, to je samo nuspojava; brodu koji se nađe na nišanu ništa se dobro ne piše.
    Možda sam ipak malkoc podcijenio psihološki učinak, jer kada je oružje upotrijebljeno u akciji, protivnik se momentalno povlači. A dalje bude šta bude.

dorca vorbarra se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu