1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Najmaštovitija Oružja Fantasy Literature

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Velena, 3. Lipanj 2009..

1. Velena

Velena vintage queen

jesu li vam bolja konvencionalna oružja (svih vrsta) ili preferirate upotrebu magije? ima li neko oružje koje vas se dojmilo i htjeli bi ga isprobat?
    meni su super oni meci s UV punjenjem protiv vampira. onda, više manje sve što se spominje u vorkosigan sagi :lol: . posebno mjesto u mom srcu zauzimaju mačevi napravljeni od komada meteorita ili oni za čije stvaranje je upotrijebljena magija. :cheers:

2. Zoran K

Zoran K Retardirana rotkvica

U serijalu "Knjiga novog sunca" ima lik koji nosi poseban mač. Oštrica je šuplja i napunjena živom, koja kroz tu šupljinu teče gore - dolje. Poanta je da je to mač za dželate, namijenjen odsjecanju glava. Kod zamaha odozgo prema dolje, živa se seli u vrh mača, dodajući mu težinu i snagu udarca.

3. Mejo

Mejo Novi Član

4. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

kao što mejo reče "right hand of doom" je jako cool

al onako, bilo bi fora imati sljedeća oružja u oružarnici: mač od valirijskog čelika (pjesma leda i vatre), adamantijske oštrice (wolverine), black blade (elric) i druga hladna oružja. to mi je nekako žešće od čarobnih štapića

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

čarobni štapići su kul. U 30 centimetara punog drveta imaš sve i oružje i sredstvo za zacjeljivanje rana i sredstvo za kuvanje i čišćenje, podizanje stvari, otključavanje vrata, a i daje svijetlo!!

:ninja:

kuš bolje?

6. Nessa

Nessa Novi Član

čarobni štapići su kul. U 30 centimetara punog drveta imaš sve i oružje i sredstvo za zacjeljivanje rana i sredtvo za kuvanje i čišćenje, podizanje stvari, otključavanje vrata, a i dalje svijetlo!!

Multipraktik :ninja:

7. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

da jer gle...s mačem možeš očistiti krumpire, ali sa štapićem ih možeš i očistiti i skuhati (i ispeći i napraviti pire, restani i pomfri)

8. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

mozes to sve i bez stapica :D
    ako imas takve moci ;)

9. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

da al mi se ne da

10. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

natjeraj muza/zenu

11. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

nemam ti ja to.gle da ne bi previše oftopičarili, svi ćemo se složiti da je štapić objedinio sva druga oružja u sebe. imamokletvu Avada kedavra koja ubija (pištolj), kletvu Sectusempra koja reže (bodeži, mačevi, noževi), klatvu Cruciatus koja zadaje bol (elektrošoker) a na kraju ako i to nije dovoljno, opet možeš nekoga probosti štapićem (kao nožem, mačem) i pritom mu zadat smrtnu ranu jer je drvo štapića čvrsto. isto tako mogu se lijepe crte napraviti na nečim leđima savitljivim i dugačkim štapićima.

hm :ninja:

12. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

tako je, a moze i sluziti kao kuhaca, kao pribadaca, ali i kao dildo za nezasitne vjestice :)

ne mozes tako gledati na to, jer onda gandalfu ne treba nit stapic

13. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ma gandalf...pa taj nije 3 čarolije bacio u cijeloj trilogiji. samo se šetao i bio lijep sivi/bijeli.

14. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

zato je Haris Loncaric razbacuje sa svim i svacim, a ne zna popravit obicne naocale :P

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ko mu kriv kad ne uči. za to ima hermionu.

i nisam ja ni jednom spomenula da pričam o harisu. ja sam pričala o albusu.

16. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

dajem ruku u vatru da ima on hermionu i za nesto vise al nesmijem biti prost, a i to je knjiga za djecu :P

17. Mejo

Mejo Novi Član

Mislim da ovako brzi troll nisam u životu vidio.

18. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

Mislim da ovako brzi troll nisam u životu vidio.

razmisli ponovno

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ako ćemo u magiju zazirat...

psionic ima sve šta mu treba i to čistom snagom svoga uma... netrebaju mu ni čarobni štapići ni išta... znate onu - um caruje... hehe... :spank:

20. Mejo

Mejo Novi Član

razmisli ponovno

Ouuu, britke li replike!

Podijelite ovu stranicu