1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Muški Vokali

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Nea, 3. Rujan 2007..

1. Freddie Mercury.

Po svoje je prilci spomenut u ovom topiku i drugdje, ali danas mu je obljetnica smrti. 18 godina čoeče....

Ovu sam stvar, kao i mnogi drugi, prvi put čuo na Olimpijadi u Barceloni '92, tek nedavno sam saznao da je sama stvar, kao i ova izvedba, oko 4 godine starija. Svejedno, ni jedna olimpijada prije ni poslije nije imala ovako fascinantnu himnu.
    O samom Mercuryju nemam šta reći, što se već nije reklo. Najbolji rick vokal, kojeg sa trona zadugo nitko neće skinuti. (((:

http://www.youtube.com/watch?v=Wixz_r7v51E...feature=related

2. Rin

Rin essjaydubya

Matthew Bellamy :lol:
    Obožavam njegov falsetto :love:

Lord se sviđa ovo.
  3. Nea

Nea curica

4. Vairë

Vairë Aktivan Član

Peter Steele, Bruce Dickinson i ofc Mikael akerfeldt

5. Levistej

Levistej sentient 6

da ima lajkova ovdje, lajkao bi ti post trollteo!
    plus jos moram dodati par njih: warrel dane, barlow, john oliva, johnny cash, danzig, morrison, fenriz(kao clean vokal ofkorz), daniel gildenlow...sve vokali vrijedni divljenja(al je cinjenica da ne podnosim zen ske vokale u bilo kakvom obliku pa su mi tako valjda muski eksponencijalno boli)

od vokala iz brutalnijih voda: mortuus iz marduka(đizs mater, naj evil voice ikad), lord worm(ex Cryptopsy), john tardy(old school do jaja), john gallagher(ili, uz dorucak ne pijem kavu nego benzin)

6. Vairë

Vairë Aktivan Član

ohohoh danzig morrison warrel :D

slažem se :)

7. Aka

Aka Baby steps

Chris Cornell (Audioslave i Soundgarden), Kurt Cobain (Nirvana), Shaun Morgan (Seether), David Draiman (Disturbed), Serj Tankian (System koji se ruši), uglavnom jako volim vokaliste tamne boje glasa, jako jako jaako volim hrapavi glas (primjer Chris Rea kojeg ne slušam iako mi ima predivnu boju i teksturu glasa), čak mi nije bitno koliki raspon glasa pjevač ima. To su oni pjevači koje subjektivno najviše volim.

A objektivno skidam kapu Freddie Mercuryu, Dickensonu, Axl Roseu, Eltonu Johnu, Jamesu Brownu, Stingu, Mika-i i vjerojatno još mnogo mnogo drugih kojih se trenutno ne mogu sjetiti.

8. Levistej

Levistej sentient 6

šta misliš pod tamna boja glasa?

ovak neke:

:ninja::ninja::ninja:

inace zaboravio sam spomenuti toma waitsa i sad me sram

9. Vairë

Vairë Aktivan Član

srami se xD

10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Slučajno sam nalteio na ovog tipa i ono [​IMG][​IMG] tehnika mu je besprijekorna, bez po muke pjeva brutalne tonove, prijelaze iz registara kao da nema, onak ,wat [​IMG]
    Uz to pravo je glasan i zna iskoristit svoje vokalne sposobnosti, ja mu skidam kapu [​IMG]

11. marlene

marlene U potrazi za Đorđom

http://www.youtube.com/watch?v=XGbcMuhlNiA

Stavlja osmijeh na lice u svakoj situaciji. Zaista volim njegov glas.

http://www.youtube.com/watch?v=bOH_mioL3TU&feature=related

12. Winter Shadow

Winter Shadow Novi Član

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

14. Neph

Neph Aktivan Član

15. Lord

Lord Aesir Illuminati

16. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

dio, roy khan, bruce dickinson, rob halford, joe lynn turner, freddie mercury, mark knopfler...
    evo recimo, meni se njihovi vokali dopadaju. kaj ćemo sad?

MarkaN i Lord se ovo sviđa.
  17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Idemo se nać i uživat u intimnim trenutcima, emocionalno pobuđenim od strane tih snažnih muških vokala.

18. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

može, obući ću seksi donji veš i oprat se ispod pazuha

Lord se sviđa ovo.
  19. MarkaN

MarkaN I'm Batman

+ naš Miljenko Matijević iz Steelhearta, Ralf Scheepers iz Primal Feara i Russell Allen iz Symphony X

Strašno jaki vokali.

20. Rin

Rin essjaydubya

Podijelite ovu stranicu