1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Moda U Fantasy Svijetu

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Montheus, 25. Listopad 2017..

1. Montheus

Montheus Novi Član

Za sve koji vole krpice... i knjige, filmove, serije i ostalo... komentirajte što vam se sviđa, ne sviđa, što biste odjenuli, što ne biste... dok ne izmisle plašt nevidljivosti.

aasgardium se sviđa ovo.
  2. Montheus

Montheus Novi Član

Za početak, budući da trenutno čitam Sandersonov Mistborn, onaj plašt kojeg nosi Vin, sivi sa trakama koji ju skriva u magli mi se čini cool... a možda zato što je i kod mene pala magla, jesen je :belj:

3. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Odlična tema.
    Martin često u PLIV pribjegava dualizmu u modi - njegove junakinje često odjevaju da istaknu boju svoje kose ili očiju, npr. zeleno i crvenkastu, kao Sansa jedanput, jer je htjela da joj istakne kosu, ili po bojama kuće, kao mnoge plemenitašice, npr Cersei često nosi crveno i zlatno, a ponekad i zeleno i zlatno, zelene oči i zlatna kosa.

A što bi htjela nositi iz knjiga - hmmmm, ništa čega se mogu sjetiti. Nevidljivost je precjenjena. Mačevi na ženama su previše mainstream, a u zadnje vrijeme čitam samo domaće autore i premalo fantasyja.

4. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja bih nakit iz Gospodara prstenova.

5. aasgardium

aasgardium Eydishan

Pa oklop, šta drugo. :laugh:

6. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Nisam pročitala do kraja.

7. Ogard

Ogard Aktivan Član

ja bi se opijao u jabukovači kao Kvothe a za modu mi se j♥♥e :D

8. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Uuuu, jabukovaca.:girly:

9. aasgardium

aasgardium Eydishan

A medovina?

10. Ogard

Ogard Aktivan Član

možda ovo od mode...
    20938454_boobdollz_442048_busty_daenerys_mashup.jpg

Montheus se sviđa ovo.
  11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja bi vestu koja izgleda koa da je iz ST TOS filmova

aasgardium se sviđa ovo.
  12. aasgardium

aasgardium Eydishan

Meni su Picardove jakne dobre, osim one kretenske tunike.

13. aasgardium

aasgardium Eydishan

14. Montheus

Montheus Novi Član

Hm, sjetio sam se još jednog sitnog detalja... Super mi je ono u ASOIAF gdje vojska Renlyja Baratheona ima plašteve u duginim bojama.... odlična poveznica sa modernim svijetom na vrlo jednostavan način.

Isto tako mi se sviđa raspored boja, poglavito bijela boja Polaznica, u Tar Valonu, koji je glavni grad žena koje uče usmjeravanje magije u Wheel of time Roberta Jordana.

15. Montheus

Montheus Novi Član

He he, osim toga, nitko ju ne vidi :laugh:

16. Sova

Sova Frau Gabrijela

ja bih baš tuniku

17. Montheus

Montheus Novi Član

Usput rečeno, možete i stavljati slike, ali i iznositi vlastite ideje, ako pišete fantasy djela pa podijelite modu u vašim svjetovima... ili čak prepravke mode u već postojećim djelima, što bi po vašem mišljenju trebalo promijeniti..

18. aasgardium

aasgardium Eydishan

Trebalo bi promijenit sve one ženske oklope, koji su više bikini nego oklop, u fantasy igrama i filmovima. Znam da je fantasy, ali opet.

19. Montheus

Montheus Novi Član

eh, s tim se slažem, u igricama sve ide na vizualizaciju. a ni filmovi nisu izuzetak. No opet, kad bi sve bilo realno postavljeno, teško da bi bilo privlačno i gledljivo modernoj publici.

aasgardium se sviđa ovo.
  20. aasgardium

aasgardium Eydishan

A nažalost tako ispada.

Podijelite ovu stranicu