1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Meditacija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 13. Ožujak 2007..

1. Nella Thudimare

Nella Thudimare Novi Član

ukazuje, odražava, indikator je... svejedno. Znam, znam, mi i naš svjet smo 99.9% prazan prostor. Ali moraš priznati da je ovih 0.1% koje čini naš svemir poprilično impresivno... to je recimo dobra tema za meditaciju i kontemplaciju :)

2. Gost

Gost Iluminata Ultima

Mantre i fokus točke nisu meditacija, nego koncentracija. Meditacija je odsustvo svega, čisti um, ili tabula rasa. Ispravno je provedena i ispravno se naučava u Zen Budističkoj duhovnoj kulturi.

Sure thing friend.
    Svaka poza u Jogi je jedna vrsta bogoforme, odnosno, to je tjelesni priziv i priprema za ustupanje svoga tijela izvjesnoj energiji, inteligenciji, sili, onostranog, kako bi zaposjelo tvoje energetsko, mentalno i fizičko tijelo. Sekundarna funkcija Joga pozicija je da svojom energijom puniš duhovne kanale i sile bog te pitaj kojih astralnih formi, i zapravo si samo hrana za konzumaciju.
    Treba samo pogledati malo bolje sve te članove raznih Joga i kvazi Tantra društava da bi se uvidjelo da su ljudi tamo debelo vampirizirani i da nemaju gotovo uopće svoju volju, nego se ponašaju zombistički i kultistički.

Da. Ne baš odmah, ali dužim izvođenjem tih vježbi dolazi do slabljenja aure, i uzročno-posljedično, njezina materijalnog vida - elektromagnetskog polja. Pa isprva dolazi do psihičkih tegoba, kasnije i srčanih, budući da je tu elektromagnetizam tijela najjveći.
    Zato ljudi koji su indoktrinirani sektama i kultevima imaju kao prvu manifestaciju psihičke tegobe i dizbalanse emocija.

Ma dat ću ti ja merkaba mediokritetaciju.
    Ta merkaba je takva zbrka i tko god je to osmislio je stvarno maher za prevaru. Najgore je što u njoj ima jako puno elemenata tajnih društava i njihova učenja, no svi ti elementi, koji potiču iz drevnog egipta, nemaju nikakve veze s meditacijom niti vizualizacijom.
    Efekte koje osjećaš su samo manifestacije tvoga uma koji se poigrava s tobom. Iste efekte bi imaju da duboko dišeš i provlaćiš plavu ili bijelu svijetlost kroz organizam.

3. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ozbiljno :D

Mislim privuklo me zbog benefita kao harmonija bića i takve priče pa me zanima što bi ti preporučio umjesto toga?

4. Gost

Gost Iluminata Ultima

Hladan tuš i jutarnji đoging za početak :roll:

Neph se sviđa ovo.
  5. mtm

mtm U hladu voćke

Nisam jos procitao, ali seems relevant to your interests.

Link

6. Calyne

Calyne Novi Član

molim nekoga da mi jednostavno objasni kako se meditira.

7. Lord

Lord Aesir Illuminati

ovaj link je super koliko vidim

8. Freya

Freya goddess of eydis

Hvala. Budem ga proučila :kiss:

9. Gost

Gost Iluminata Ultima

Lord se sviđa ovo.
  10. Freya

Freya goddess of eydis

znači, stvar je u tome da se nauči promatrati disanje

11. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

12. Freya

Freya goddess of eydis

treba probati :smile:

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

14. Gost

Gost Iluminata Ultima

čisti placebo efekt.

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Lol, savršeno ste se poklopili. :laugh:

16. Lord

Lord Aesir Illuminati

j♥♥atga, on je iskusniji. Kakve snage ima moj argument :D

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

18. Gost

Gost Iluminata Ultima

Tehnike za smanjenje stresa će svakako djelovati na hrpu hormona i enzima koje tijelo luči, pa će se bolje nositi s bolesti i možda je i pobijediti.
    Međutim sama, meditacija, relaksacija nije dovoljna.
    Poznavao sam jednog Slobodnog Zidara, umro je od raka pluča. Inače bio je jako duhovan, putovao na tibet, bavio se meditacijom i slično. Kada mu je dijagnosticiran rak, prvo je pokušao s alternativnim metodama meditacije, nekakve japanske gljive i slično. Stanje se pogoršavalo. Tada su ga liječnici stavili na najbolje lijekove, uključujući i jedan njemački eksperimentalni lijek koji je statistički davao dobre rezultate. Ali bilo je prekasno.
    Da se kod prve dijagnoze prijavio da ga operiraju, najvjerojatniej bi sada bio živ. Kasnije se brzo raširio i bio je neoperabilan.
    Dakle s alternativom oprez kod vrlo ozbiljnih bolesti.

Lord se sviđa ovo.
  19. Lord

Lord Aesir Illuminati

Što se mene tiče, nema tu ili alternativa ili medicina. One se mogu nadopunjavati, ali treba imat malo soli u glavi jer recimo ako si na nekim žešćim lijekovima nije baš okej pit tinkture i koješta radi nuspojava. Ali meditacije za liječenje, why the f♥♥k not. Nemaju nikakvih potencijalnih negativnih utjecaja.

20. Strahozec

Strahozec Douchebag

Podijelite ovu stranicu