1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Meditacija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 13. Ožujak 2007..

1. Može li pojašnjenje

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

uh oh šta ću jadan bez svoje aure

3. Neph

Neph Aktivan Član

Dobit ćeš rak kože jer aura štiti od UV zraka.

Lord se sviđa ovo.
  4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

uzet ću veći šešir :D

5. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Jel aura štiti od komaraca? Ako da, uzet ću jednu.

6. Nella Thudimare

Nella Thudimare Novi Član

Aura je energetsko, to jest, elektromagnetsko polje koje se nalazi oko svih živih bića i odražava fizičko/kemijsko stanje organizma. Tu nema ništa misteriozno, ne shvaćam čemu sprdnja. Budući da se misli prenose fizičkim medijem, kemijskim i fizičkim procesima, meditacija može bitno utjecati na naše zdravlje, što će se odraziti i u takozvanoj auri. Najočitiji je utjecaj meditacije na kognitivne procese, kontrolu emocija i empatiju, što je potvrđeno i nekim istraživanjima...

7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

znači, savijanje u plug može uništiti elektromagnetno polje?

8. Nella Thudimare

Ne znam ništa o yogi and I will not dignify that with an answer

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

pa tvrdnja je bila 'kriva joga ti uništava auru'
    da ne spominjem da sam 99% siguran da gost nije mislio na elektromagnetsko polje.

10. Nella Thudimare

Pa eto, onda gore po njega.

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

Da, treba njemu javit da je forum u funkciji.

12. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Dakle, pojmom aura ti okupljaš skup pojmova koji nisu pretjerano povezani jedni s drugima. Elektromagnetsko polje čovjeka je ignorabilno. Kemijska lučenja nemaju veze s istim. Meditacija već cilja na mentalnu stabilnost, radije nego na išta fizičko. Meditacije i joge su potpuno nepotrebne ljudima koji sami imaju racionalnu snagu uma. Jednom kada znaš sebe i znaš da istina ne postoji, znaš i sam meditirati, bez ikakvih mantri i fokus točaka. Nekad se i sj♥♥eš, ali jebiga, život je takav.

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

Au ne bih baš rekao. Imaš ti tu svega i svačega, poput anksioznosti ilitiga new agerskim rječnikom disbalansa rotacije tetraedara.

Sad fora je u tome kaj je jedan tetraedar kao feminina energija (emocije) a drugi maskulina (razum) pa ukoliko njihova vrtnja nije iste frekvencije, ali u različitim smjerovima onda Biće nije u balansu. Kao metafora prilično zgodno zvuči. To je sad ova Merkaba meditacija jel'. Ima tu hrpetina objašnjenja i razjašnjenja i raznih tumačenja i sl.

14. Ur-Quan

A gle, sve su to interpretacije mentalne forme čovjeka. Interpretacija pomaže, ali ako svaki ključ može otvoriti vašu bravu, šta to govori o njoj :P

Tetraedri su manifestacija nečega u tvojoj glavi za što nemaš dovoljno osobne mašte da formiras, što je sasvim u redu.

A četvrtina brzine svjetlosti? Hahaha... Teško da čovjek može spoznati brzinu koju to predstavlja....

15. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ma tetraedri su Platonova tijela, kao to su bili smjerovi kojima se stvoritelj kretao pri stvaranju svijeta i čovjeka, pa se uzima afaik da je prima materia čovjeka oblikovana na taj način, to su emanencije prvog principa.
    Znači one se kreću na taj način kako bi omogućile čovjeku nekakav utjecaj na svijet koji nije mehanički, kemijski ili sličan. Kao ono kad se dvije osobe skuže onda vibriraju na istim frekvencijama i to.

16. Nella Thudimare

Potpuno si u pravu, atomi uopće nemaju elektronske ljuske s elektronima koji se kreću astronomskim brzinama.... A što se meditacije tiče, bez nje se može živjeti, ali ona može bitno povećati kvalitetu života. Istraživanja su pokazala da meditacija utječe na limbički sustav mozga, što pomaže kontroli emocija, što znači da pomaže racionalnom prosuđivanju.

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Etoga, upravo ono što se kao merkabah meditacijom postiže.

18. Ur-Quan

Ljudi su prazna bića, nepotrebna i nepostojeća. Prazni prostor unutar nas čini više od devet desetina naše građe. Poenta toga što elektroni skaču s atoma na atom je? Takve pseudo-znanstvene izraze govore samo ljudi koji ne razumiju fiziku iza elektronskih ljusaka, elektrona i elektromagnetskih polja. Bio sam u prisustvu elektromagnetskog polja koje mi je spržilo mobitelovu bljeskalicu, je li moja aura sada supercharged? Ne želim zvučati previše agresivno ni pompozno, ali kombinacije tih aura su odavno poznate ljudima. Većina toga je na bazi kemijskih procesa koji odašilju signale, a ne na nekoj čarobnoj elektromagnetičnoj auri. Trenutno, dok čitaš ovaj post, oko tebe je toliko elektromagnetskih polja tolike jačine da bi uništila tvoju auru da djeluju na nju u bilo kakvom obliku.

Meditacija je metoda postizanja cilja. Ja vjerujem i tvrdim da se taj cilj da postići bez iste, sa čak i većom efikasnošću.

19. Nella Thudimare

Mislim da nema ništa pseudoznanstveno u tome da elektron koji se kreće stvara elektromagnetsko polje oko sebe, a fala bogu, ljudi u svom organizmu ih imaju na milijarde, i kao što rekoh aura jest samo indikator nečijeg trenutnog fizičkog stanja... ne znam što je tu nejasno ili pseudoznanstveno... nitko ne kaže da je elektromagnetsko polje čarobno..
    P.S. Ako vjeruješ da si prazno, nepotrebno i nepostojeće biće, bez sumnje ćeš to ubrzo i postati. ;)

20. Ur-Quan

A gle, to je činjenično stanje. Udaljenosti između dijelova atoma su toliko astronomski veće da smo mi većinom prazna bića.

Kako si napisala ovo, mislio sam da govoriš o nečemu više od indikacije:

Podijelite ovu stranicu