1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Matematika

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 28. Studeni 2007..

1. Sova

Sova Frau Gabrijela

samo sto je jako malen postotak ljudi eksuli spreman da uci apstraktno misljenje na tom nivou

koji razlog je cesci - to sto ne mogu, ili to sto nemaju motivaciju, ne znam

2. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Straw man je vrsta argumentiranja koje logički nije valjano. Često uključuje zamjenu originalne teze onom koju je lakše napasti i pobiti. U ovom slučaju vjerojatno se radi o čitanju bez razumijevanja ili pogrešnoj interpretaciji pročitanoga pa ću pokušati pojasniti.

Pod praktičnom primjenom gradiva mislio sam da u školama treba oprimjeriti zadatak situacijama iz stvarnog života kako bi učenicima bio manje apstraktan pa bi ga lakše mogli razumjeti. Jednom kad stvari zapravo razumiješ, nije ti se problem baviti apstrakcijom jer si u stanju uočiti patterne. Znači, objašnjavanje logaritamske funkcije na praktičnom primjeru nikako ne može postati stvar prošlosti, samo može doprinijeti tome da više učenika shvati o čemu je riječ.

Lord se sviđa ovo.
  3. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

O pričaj mi više trole!

4. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Kad smo već kod toga, molio bih te primjer logaritamske funkcije - apstraktno i praktično. Da znam na šta točno misliš.

5. Strahozec

Strahozec Douchebag

U jedan poponoći :lol:

6. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Znala sam da postoji razlog zašto sam se u jezi prenula.

7. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

U rakiji je primjer.

8. aasgardium

aasgardium Eydishan

Nakon rakije hrana u želucu počne prkosit gavitaciji, a ruke i noge postanu nepoznanice. :laugh:

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Apstraktno razmišljanje koliko sam ja pohvatao je funkcija koje se mnoi ljudi boje te ga nazivaju "filozofiranjem" u pogrdnom obliku.

Zapravo, sve više što gledam imam osjećaj da su ljudi totalno nesposobni i reatrdirani za apstraktno razmišljanje jer šta će to komu. Nit' možeš prebrojat ovce, niti radit porez, niti držat "normalan razgovor". Apstrakcija je tabu, mentalni tabu, kao da se radi o alatu kojeg koriste oni neki što flozofiraju i ništ ne rade uz naravno slijedeću reakciju "ja bi isto tako".

No neće, jer neće k♥♥cem mrdnut, jer ne čitaju knjige, jer ne razgovaraju, jer ne shvaćaju da su riječi setovi simbola koji ukazuju na objektivnu stvarnost, a ne stvarnost sama po sebi. Pa će takvi ljudi kad im kažeš "j♥♥em ti mater" prilično ozbiljno shvatiti kao da se tu radi o već gotovom činu.

Dakle moje je mišljenje da je apstraktno razmišljanje izbijeno iz glava mlade djece jer nije u interesu tupavog i marginalno retardiranog društva da budeš pametan. Dapače, kad jesi pametan onda sereš gluposti, ne pričaš stvarne stvai, u oblacima si itd. - što su sve karakteristike apstraktnog razmišljanja.

I sad kad imaš blago imbecilno društvo koje ne voli pamet, apstrakcija je tabu jer ju svatko ima i svatko može biti pametan apstrahirajući stvari. No kad glupa osoba apstrahira stvari to ispadne preseravanje i automatski se smatra lošim alatom. To je otprilike kao da uzmeš čekić, udaraš se u glavu i očekuješ da ćeš zabit ekser udaljen 115 metara od tebe.

Mene uopće ne bi iznenadila činjenica da je to uzrok lijevo asimetričnoj gaussovoj raspodjeli prosjeka ocjena u Hrvatskoj po pitanju matematike.

Mi smo narod koji je 1957. kad se radila statistika o pismenosti jugoslavije, bio nepismen čak u postotku od 98%. Mi smo primatska društva koja su susrela budućnost i progres i odjednom su majmuni naučili internet. Bude mi lakše nekako nakon toga kad shvaćam da je velika većina blago retardirana čisto jer ne čita, ne pita se, ne sanjari i ne uči za sebe i zbog sebe.

10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Aj ako tko može naći točnu statistiku nepismenosti u SFRJ nakon drugog svjetskog rata neka me ispravi. Prekopola stanovništva je bilo nepismeno sigurno, a sad točan postotak se ne mogu sjetit više. Ne može bit 97% da ga j♥♥eš, 67% već nekako, ali mi se to ne čini ispravnim tako da nije.

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

12. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Stvar je u tome da mi lupamo po pivi i vinu, a poznata je činjenica da je rakija uvod u apstraktno razmišljanje.

Lord, autumn, Strahozec i 1 drugoj osobi se sviđa ovo.
  13. Sova

Sova Frau Gabrijela

sad bez sve sale
    LSD :hippi:

14. aasgardium

aasgardium Eydishan

Kako znaš? :mrgreen:

15. Strahozec

Strahozec Douchebag

16. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ma samo swing.