1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Mass Effect

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Sherpa, 13. Veljača 2008..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Da imam novaca ovo bi bio valjda jedini razlog da si kupim xbox 360, no to vise nece biti potrebno posto Mass Effect dolazi na PC. Ovo je must play naslov i nemrem dočekati njegov izlazak. Predivni svijetovi, odličan gameplay, sjajna prica popracena mnogobrojnim cinematik sekvencama, preko 20 sati igranja popračenih i odličnom glazbom soundtrackom ovu igru nije bez razloga svrstalo kao jednu od 5 najboljih u 2007. godini.

Jeste li igrali, ako niste imali priliku na xboxu probati hocete li zaigrati na PCui ovaj naslov?

2. kalthir

kalthir woof woof

ako nisi igrao, kako možeš tvrditi ono što tvrdiš?

jesi li ozbiljno naveo "preko 20 sati igranja" kao pozitivan aspekt?

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Probao sam ja igru no to nije isto kao igrati je. Main story arch sadrzi 20 sati igranja, misije sa strane taj broj povecavaju te dovode do neke brojke od oko 30 - 40 sati igranja sto je po meni taman, nije prekratko (za razliku od Cod 4 sigle playera koji ima manje od 5 sati a svi ga iz nekog razloga hvale), a nije predugo da se proteze u beskonacnost te nikad kraja (kao recimo Morovind)

4. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

igrao sam mass effect kod frenda
    igra ima predivnu grafiku i epic priču ali igra je "drvena" kao i svaki zapadnjački RPG
    likovi nemaju neku dubinu kakvu imaju likovi iz JRPGova i zato te priča ne uspije u potpunosti uvući u mass effect svijet
    gameplay i nije baš tolko dobar...više je kao akcijska avantura iz 3. lica
    gameplay mi se činio kao neki dosadan dio igre samo da vidim sljedeći dio priče

a što se tiče COD4...to je multiplayer igra! SP je tu tek tolko...isto ko da se žališ da counter strike nema dobru priču

i da...20-30 sati gameplaya je meni malo za RPG..zato mass effect ima jako veliki replay value jer stvarno tvoje odluke utječu na sve...čak možeš ostati bez lika usred igre zbog "krivog" odgovora

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Meni su JRPGovi ogavni prvenstveno radi izgleda likova. sto se CoDa tice to je single player igra sa online podrškom, multiplayer igre nemaju single player te se tako sluzbeno i dijele. Zasto je to malo? Kotor koji je meni najdrazi RPG ima oko 30 sati gameplaya, i nakon sto sam ga odigrao isao sam ga igrati ponovo da probam i druge opcije, zar je potrebno da igra ima 300 sati igranja da bude dobra? Ako ima dobru pricu to je ono sto se cijeni.

6. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

priča je najbitnija u RPGovima i zato američki i europski su meni puno lošiji od japanskih
    imaju dobru priču ali nije to to...svi su nekako drveni...odnosi između likova nisu dobro razrađeni i razvija se samo glavna priča...igrač se ne osjeća dovoljno uvučenim u priče ostalih likova
    likovi jesu glupavo dizajnirani (pretpostavljam da misliš na novije final fantasy nastavke) ali to je potpuno zanemarivo s obzirom što igra nudi
    uglavnom svako ima svoj ukus i meni su JRPGovi najbolji :D i xbox bi kupio samo zbog lost odyssey

7. Sparky

Sparky Novi Član

E ovo za pc verziju me je ugodno iznenadilo.Sigurno ću odigrati.
    I ja sam razmišljao o xboxu radi ove igre ali .....

8. Edmonde Dantes

Edmonde Dantes Lord Kek

Zašto se u svakom j♥♥enom topicu o RPG-u mora razviti rasprava o tome koji su porijeklom superijorniji? Napravite si temu za to, pa raspravljajte do mile volje.

Da se vratim na temu. Iskreno sam cijelo vrijeme priželjkivao da BioWare izbaci novi nastavak SW: KOTOR-a, ali kad sam čuo prije kojih godinu dana da pripremaju Mass Effect, i to je zadovoljilo moju glad, i zapravo povećalo želju za x360.

Grafika se pokreće u3 engineom pa tako i nije čudno što ju se opisuje i krasi samo superlativima, ali moram priznati da u nekim dijelovima svijetovi izgledaju monotoni, tmurni i dosadni, kao da kreatori nisu imali inspiracije.
    Što se tiče samih likova, mislim da njihovom izgledu može malo tko prigovoriti, čak su ih "sredili" do najmanjih detalja (odsjaj u očima, trepavice i očne vjeđe su pokretne itd.).

Za igrivost i ne mogu napisati neku kritiku (bilo pozitivno ili negativno) budući da samu igru nisam igrao, nego samo vidio ingame trailere i screenshotove. Ali sviđa mi se što su stavili naglasak na borbu (kao i to što su dodali RE4 combat pogled iznad ramena), a opet ostavili potrebu za taktiziranjem i korištenjem "magija/sile/štavećjeupitanju". Barem tako kažu recenzije.
    Sama priča mi i nije nešto orginalna, al f♥♥k it, šta danas jeste.

I da, poprilično sam iznenađen brzim izlaskom za PC, jer je u prvim najavama BioWare čvrsto stojao iza odluke da neće igru izdavati na nijednu drugu platformu, barem dok ne završi cijelu triologiju (negdje 2012.).
    Drago mi je da su se predomislili, ali se pitam hoće li oni u tako kratkom vremenu (PC verzija je navodno najavljena za ovu godinu) uspjeti ispraviti/dodati što su naveli da hoće, i što bi definitivno trebali napraviti:

- Optimized controls designed specifically for the PC.
    - High resolution visuals - Mass Effect for the PC features highly detailed textures, characters and environments.
    - Fully customizable controls - PC gamers can re-map the control scheme any way they like.
    - Run & Gun Control - Players can assign biotic powers or skills to 'hot keys' allowing them to play Mass Effect with a heavier focus on action.
    - New decryption mini-game.
    - New inventory screen GUI and functionality - The enhanced inventory system makes it easier for players to equip and modify their weapons and armor.

9. Sherpa

Sherpa Legenda

Zapravo navodno BioWare radi novi SW naslov, suska se puno stvari od toga da je to KOTOR 3, od toga da je to MMO naslov.

Sto se ovog navedenog za PC tice mislim da im to nece biti nikakav problem posto su im PC igre specijalnost, a Mass Effect je bio ulazak u konzolaske vode, sto im je novo...

10. Ang

Ang đumbir

I da, poprilično sam iznenađen brzim izlaskom za PC, jer je u prvim najavama BioWare čvrsto stojao iza odluke da neće igru izdavati na nijednu drugu platformu, barem dok ne završi cijelu triologiju (negdje 2012.).
    Drago mi je da su se predomislili

Um, nema Bioware previše s time. A sasvim sigurno ni Microsoft više.

Zar su svi zaboravili da je u listopadu objavljena vijest o kupovini Biowarea od strane Electronic Artsa?

Očito je sklopljen i ugovor s Microsoftom. Uostalom zašto ne zaraditi kada ekskluziva budućih nastavaka nije osigurana.

11. Edmonde Dantes

Edmonde Dantes Lord Kek

Od listopada do siječnja nisam imao internet konekciju, tako da se ne čudim što mi je isto promaklo.

@sherpa - huh?

# Mass Effect
    # Jade Empire
    # Star Wars: Knights of the Old Republic

Sve redom igre koje su prvo izašle na konzole, a zatim bile portane na PC. I da, KOTOR je bio poprilično bugovit.

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Moja isprika, no PC verzije tih igara su bolje prosle, a da ne kazem da je Bioware to sa Baldurom i NWNom... Nemoj brnuti mislim da im nece biti problem za PC igre...

13. Sparky

Sparky Novi Član

Vjerovatno su od početka imali u planu pc verziju.Nisu se htjeli zamjeriti microsoftu pa je najavljena x box exkluziva,a i te koorporacije drže se zajedno u marketingu.
    A što se tiće biowareovih portova,Jade Empire su izvrsno odradili.Vjerujem da sad imaju još više iskustva.

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Ako je neka igra ekskluziva i k tome josh dobra podigne hype. Radi toga se mozda dio ljudi i odluci uzeti konzolu koju inace ne bi uzeli, nakon dva tri mjeseca hype prodje oni koji su patili za tom igrom i sada je igraju znaci da su uzeli konzolu, oni koji nisu niti nece. E a onda lijepo puknes je na PC koji je najdostupnija platofrma od svih i opet podignes prodaju igre...

15. Sherpa

Sherpa Legenda

I dok i dalje iscekujem Mass Effect nesluzbeno je najavljena dvojka

16. Sammael

Sammael Knjižničar

naravno... jedinica izlazi u vrjeme ispita...
    opet Sammael na pola ispita u devetom mjesecu...

17. Sherpa

Sherpa Legenda

18. Sammael

Sammael Knjižničar

Chris Priestly, BioWareov community communications coordinator, potvrdio je da ako igraci ne registriraju Mass Effect conzistentno svakih 5 dana online, nece moci igrati ovu single player igru

Ukratko, svakih pet dana morate PONOVO registrirati igru da bi vam bilo dopusteno ju igrati. inace se zblocka.

EA potvrdjuje sve strahove fanova koji su nastali kad je EA kupila BioWare-

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ovo pocinje zalaziti u DRM škandale iz muzičke industrije. Nije da nebu crackano u roku keks.

20. Sammael

Sammael Knjižničar

bude, i onda ce oni koji nisu kupili legalnu verziju igrat s gustom, a ljudi s legalnom, ce bit doslovce #ebani u mozak

Podijelite ovu stranicu