1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Magija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Gost, 14. Kolovoz 2007..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

To shvaćam, još nisam ni površinu zagrebao kako spada. @Gost reci mi kakva je situacija u istočnoj slavoniji po tom pitanju, ima li gnostičkih misa ili loža kakvih? :laugh:

2. Gost

Gost Iluminata Ultima

U Slavoniji nema niti Masonerije, a kamoli nekakvih mističnih loža.
    A zašto ne dođeš u Zagreb.

3. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zasad nemam takvih mogućnosti, ali sam se kontao zaletit kad si budem mogao priuštit takav izlet.

Ne ide mi na googleu, što ima tamo?

4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Opet mi se piše o vječnim istinama, ali ovaj puta na neki razumljiviji način otkrivajuć okultne tajne skrivene pod velom simbolike i slično.

Dakle pazi sad ideju, praljud razvije jezik. Sad je li on odgovoran za razvoj svjesnosti kakvu danas poznajemo ili ne, ne bih o tome. Htio bih pričati o jednoj šizofreniji praktički koja se može svjesno kontrolirati. Dakle čovjek čuje neke glasove u glavi koje mi smatramo mislima. Neke nas misli ubiju u pojam, neke su pod našom kontrolom no uglavnom to sve bude automatski.

Ideja je da su ljudi prije zabrijavali da su to, pazsad, bogovi. Svaki je imao svoj glas ponašanje i slično. Podsjeća na imaginarne prijatelje koje klinci imaju? E to je upravo to.

Pa sa razmišljam, ako ljudi dan danas imaju imaginarne prijatelje i uz pomoć skepse i razuma ostanu pribrani i normalni, zašto takav mod diskursa sa samim sobom ne odvesti na višu razinu?

Primjerice, javlja se nasilna misao kako niste dobri u nečemu. Date tom glasu formu i prepoznajete ga prema formi i imenu kada se pojavi. Recimo Sotona. I vi čujete sotonu u glavi svaki puta kad se dogodi drastični manjak samopouzdanja koji izaziva stres, a uzročno poslijedično i novi vlak misli.

Što se s time dobiva pitamo se? Pa kao prvo, nećete sami sebe hranit iluzijama. Kad vas tako nešto sasječe do granice paralize, moći ćete prepoznati i sterat taj glas u k♥♥♥c; u pizdu ga materinu poslati kad vam smeta. Znate da je iluzija, ali kako ste mu dali ime i oblik on za vaš mozak postoji (jer mozak ne prepoznajerazliku između iluzornog i stvarnog iskustva) nije više sila koja niotkuda dolazi već alat u vašim rukama. Naravno, ako ga naučite koristit.

Osobno sam strogo protiv kompletnog izuzimanja takvih obrazaca misli iz karaktera jer pojedine negativne misli su ipak tu s razlogom. Tipa "ja sam seronja" je grozna misao i ubija u pojam, ali ako sam seronja onda je istina i pomoći će rasvijetliti tu istinu.

Još jedna zgodna poslijedica toga - mozak vam postaje uređeniji i manje kaotičan.

5. Sova

Sova Frau Gabrijela

Lorde, jesi li upoznat sa pojmom tulpe?

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

Jesam da, ups. Nemojte ovo gore opsesivno radit. Tojest nemojte uopće ako ne planirate meditirat i radit si čišćenja i banishanja.

7. Sova

Sova Frau Gabrijela

Vidiš, Lynch isto voli tu tematiku pa sad je recimo to ubacio u Twin Peaks.
    Tu sam prvi put čula za termin.
    Meni skroz zanimljiv koncept.

8. Lord

Lord Aesir Illuminati

Dapače vrlo stvaran. Neki tjedan prije sam se baco u transove da se toga riješim. j♥♥ote stvoriš si opsesiju samo tako i počne ti upravljati životom like wut :laugh:

Ideja mi je bila kad sam krenuo u ovo sve da mi to ne može nitko radit na kraju sam sebe sj♥♥em :mrgreen:

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

No da razlika između tulpe i čistog kategoriziranja misli je u tome što tulpa zahtjeva više energije, konstantan fokus i fokus kojeg se doživljava tokom povišene emocija (ekstatičnog stanja). Do not obsess.

Sova se sviđa ovo.
  10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ups, again.

"In this book you will learn how to create a magickal entity and how to use that entity to help you in life. One of the first things we must do, before we can begin, is to define wha t an entity is. For the purpose of this book, the term entity shall be defined as: a vital principle held to give life to an immaterial essence, which has been created to have a self-contained and distinct existence with a conceptual reality, by the deliberate effort of personifying segregated thoughts and emotions. In other words, you have the ability to create a "being," from the thoughts and emotions of your conscious mind, and by your direction this "being" will act to manifest your desires. An entity combines the essence of the desired result with tha t of the person that created the entity. Unlike some forms of magickal workings, such as the creation of a talisman, entities are aware of their environment and understand its sense of purpose."

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

Jeste zainteresirani za live eksperiment?

Radili bismo pod valjda najneshvaćenijom i popularno izredardiranom tehnikom koja se zbog Secreta sad zove law of attraction. Dakle manifestirat ćete nešto apsolutno beznačajno i javiti rezultate na forum. Može? :laugh:

12. Faint Smile

Faint Smile ilija64

ajd.

e: samo pozuri, moram na trcanje kasnije :whistle:

13. autumn

autumn |-O

moze. ja cu jackpot. meni su novci beznacajni

Lord i aasgardium se ovo sviđa.
  14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

15. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ne djeluje to, nažalost. :laugh:

16. Lord

Lord Aesir Illuminati

Pa djeluje ako postoje okolišni aspekti kojji dozvoljavaju manifestaciju. Dakle ideja je sljedeća, najbolje vam je odabrati nešto beznačajno na prvu ruku. Trebate odabrati namjeru (intent) i preoblikovati ju u izjavnu rečenicu kao da je namjera već postignuta.

"Našao sam 200 kuna na podu."

Možete biti koliko specifični želite. Preoblikujte je u današnje vrijeme. "Ja imam 200 kuna koje sam pronašao na podu."

Osmislite simbolični čin koji će vam manifestirati želju. Može biti bilo što dok god ono drži tu vrijednost namjere koju ste pridali tojest, morate biti apsolutno sigurni da će taj čin uzrokovati ostvarenje vaše namjere. Ovo je najbitniji dio, vjera je alat i kad kažem vjera mislim u smislu vjerovanja da ćete udarcem čekića zabiti čavao. Tojest nemojte vjerovati, znajte da će to biti tako.

Primjer: nacrtao sam tih 200 kuna na papir najbolje što sam mogao, izgovorio sam "Ja imam 200 kuna koje sam pronašao na podu" kao mantru nekoliko puta dok sam polagao ruke na crtež osjećajući kako energija kola kroz mene i utiče u papir.

Morate također paziti da se ne radi o vašoj želji. Dakle morate biti odvojeni (detached) od cilja, jer željenje pozitivnog pomaka je negativno iskustvo - tojest onda će se ta magija internalizirati u vama kao primjerice fali mi 200 kuna.

Koraci ponovno:

1. Decide what you want to occur.
    2. Ensure that what you want to occur has a
    means of manifestation.
    3. Choose an experience.
    4. Decide that the experience means the same
    thing as what you want to occur.
    5. Perform the act / undergo the experience.
    6. Result

Ukoliko trebate detaljnije razjašnjenje, prilažem vam knjigu koja prođe tu tematiku u dva poglavlja što progutate u jedno pola sata.

https://butlincat.files.wordpress.com/2015/05/advanced-magick-for-beginners-alan-chapman.pdf

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Podijelite ovu stranicu