1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Magija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Gost, 14. Kolovoz 2007..

1. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Pusti selo neka priča, svijet je zloban, vjeruj meni...
    Kad budeš bogat i slavan mi ćemo plakati u dolini suza jer te nismo htjeli slušati.
    Nisam zločesta.:cry:

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Huh vidiš, bit bogat i s lavan je mentalni zatvor koji prouzročava patnju, zapravo ovaj put će te prije odvest u šumu i šator :laugh:

3. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

psiholog ne daje lijekove.

4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Pokušao sam to ne insinuirati, ali se zamelo. Psihijatri to daju, da.

Abbigail se sviđa ovo.
  5. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja patim od drugog zatvora.:cry:

6. Strahozec

Strahozec Douchebag

Neće jaja vanka

7. aasgardium

aasgardium Eydishan

:lol:
    To nije dobro.

8. Lord

Lord Aesir Illuminati

@Gost ako lurkaš ovdje, daj mi reci znaš li za koju alternativu knjizi "Dion Fortune - Psychic Protection"? Čujem da ju najviše preporučuju, nisam ju pročitao još uvijek.

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Interesantno, sad kad sam zbilja osjetio refekte kako spada, tojest da se mjesecima unazad koncetriranim trudom bez emocionalnog otpora ostvaruju stvari koje nisam ni smatrao mogućima, nemam potrebu za pisati o tome.

Nitko mi i onako neće vjerovati, a ovo stvarno jest igranje s ludilom i teren je sklizak za popizdit.

Jedan detalj mi je onako nekako racionalan -> bipolarnost. Počelo je prije par mjeseci i mnogi medicinski djelatnici koje znam su mi kroz šalu preporučavali litij. Dobra fora jer je očito manično stanje zatrpanosti mislima vidljivo, a emocionalne oscilacije neobične jer su česte.

Potpuno sam siguran da sam sam sebe gurnuo u takvo stanje jer sam konstantno promatrao kako to sve funkcionira, kako misli djeluju i kako emocije osjećam dok nisam došao do ideje da ih možda mogu kontrolirati. I gurnuo sam se u neuroticizam, u psihozu te su ljudi počeli svašta vidjeti koo mene od stresa, šizofrenije do spomenute bipolarnosti.

Što sam učinio je kontraintuitivno reakciji većine ljudi -> suočavao sam se sa mislima, s emocijama i puštao ih da se razriješe. Analizirao, pratio ih i tražio njihov uzrok. Je li ono izvire iz čiste osnovne potrebe za sigurnošću i hranom? Proizlazi li iz povrede primatskog prostora bilo mentalnog, emocionalnog ili fizičkog?

->kasnije sam upoznat s VAKOG sustavom, Visual, Audio, Kinesthetic, Olfactory, Gustatory dakle misao razdjeljujemo na njene dijelove da ju je lakše popratit i da se lakše s njome suočiti.

Osim toga došao sam do ne odglumljenog pokazivanja emocija. Dok sam sretan doslovno sjajim i vidim druge da to primjete, a i sam osjećam da je taj protok energije slobodan, svjestan i ne gubi se po mračnim kutevima nesvjesnog.

Ukratko, kad vam se jednom omogući jedan tip svijesti koji je Robert Anton Wilson nazvao Metaprogramming circuit, moguće je sa jasnim kratkim rečenicama, ozbiljno shvaćenim metaprogramirati svoje ponašanje.

Čak ne samo svoje ponašanje nego iz nekog razloga i sam svijet kao da počne na to reagirati. No je li to moj fokus koji me je doveo do rezultante ili je stvarnost toliko bolesna i nenormalna da ju se može na taj način mijenjati to ne znam niti sam smislio kakav način da to testiram.

Jer ipak radim promjene u svjesnosti što znači svaki input koji primam i svaki output koji dajem može biti utjecan mojim vjerovanjem. I dotakao sam se najbitnijeg elementa a to je vjera. Vjera mora biti alat, čovjek mora biti sposoban povjerovati u nešto, ufati se u to i ostati agnostikom.

Za one eksperimentalnije, probajte ovo:

EXERCISES
    1. Start collecting evidence that your phone is bugged.

2. Everybody gets a letter occasionally that is slightly damaged. Assume that somebody is opening your mail and clumsily resealing it.

3. Look around for evidence that your co-workers or neighbors think you're a bit queer and are planning to have you committed to a mental hospital.

4. Try living a whole week with the program, "Everybody likes me and tries to help me achieve all of my goals."
    5. Try living a whole month with the program, "I have chosen to be aware of this particular reality."

6. Try living a day with the program "I am God playing at being a human being. I created every reality I notice." Assume that "GOD" is the answer to Da Free John's question, "Who is the one who is living you now?"

7. Try living forever with the metaprogram, "Everything works out more perfectly than I plan it."

Naravno i čitat knjigu:
    https://selfdefinition.org/science/Robert-Anton-Wilson-Prometheus-Rising.pdf

10. aasgardium

aasgardium Eydishan

Lorde, mani se ovih vjezbi za nabijanje paranoje, jednom kad pocnes s tim svuda ćeš vidjet uzorke.

ne mozes promijenit osjećaje, osjećaš se onako kako se osjećaš. treba naći uzrok.
    kakvo metaprogramiranje?
    radije porazgovaraj s liječnikom.
    sve će ti se to na kraju odrazit na fizičko zdravlje.
    stres ti moze djelovat i podsvjesno.
    pijes li kakve lijekove? da nemas mozda nuspojave kao sto sam i ja imao onu j♥♥enu depresiju.

bokte cijeli mi je tvoj post toliko čudan da sam zabrinut za tebe.

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

Paranoja je također element kojeg iskorištavaš u svoju korist. Zakon polarnosti stoji da su obje radikale zapravo ista stvar smao u različitim manifestacijama. Tako možemo reći da postoji destruktivna paranoja "oni me prate i žele mi zlo" i konstruktivna paranoja "cijeli svijet se zavjerio da mi pomogne". Možeš ju također samostalno odrediti.

Nadalje, nema promjene osjećaja, postoji prihvaćanje emocija i osjećaja, postoji transmutacija te energije u nešto konstruktivno. Puštanje procesa da odradi svoje.

Metaprogramiranje je stvar koju ljudi rade i inače "ja znam šivat" ili recimo "ja sam nogometaš" ili ona izvorna "ja sam onaj koji jesam".

Na fizičko zdravlje se već odrazilo na način da sam počeo vježbati i uživati u tome. Stres djeluje nesvjesno itekako i poanta mi je bila umanjit ili konmpletno izbacit njegov utjecaj u čemu sam uspio. Sad taj stres djeluje kao nalet manične energije, hiperproduktivnosti i ekstatične sreće. Vidi gore, paranoja.

Ne pijem nikakve lijekove, drogiram se kavom, cigarama i alkoholom.

Cijeli post je čudan jer je razbijanje konceptualne stvarnosti, stvarnosti koja nam je nametnuta, način života i razmišljanja koji nam je nametnut i koji nam u konačnici radi loše. Kak kaže biblija, kraljevtsvo nebesko je u čovjeku, samo ga treba znati prepoznati.

No uzorci su zapravo jako lijepa stvar, započeo sam sa svime ovime tako da sam se uvjerio u to da mi svijet preko simbola šalje poruke da bih tokrio da je to savršena mreža za misli pomoću koje prepoznajem nesvjesne misli, emocije, postupke ili težnje.

12. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ovo s vježbanjem je dobro. I ja često koristim fizičke aktivnosti za otpuštanje stresa i briga.
    Nemoj se ljutit ali skroz mi je neobično što se pozivaš na vjeru i bibliju. :laugh:

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

14. Faint Smile

Faint Smile ilija64

ja se kladim da Aas nema pojma o čemu lord priča :D

15. Lord

Lord Aesir Illuminati

Pa iznio je emocionalnu poziciju što će reć da nije bilo razumjevanja već samo reakcija :laugh:

16. Lord

Lord Aesir Illuminati

Faint Smile se sviđa ovo.
  17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Sova se sviđa ovo.
  18. autumn

autumn |-O

Lorde sreco, sevis li ti ista?

Koviljka se sviđa ovo.
  19. Lord

Lord Aesir Illuminati