1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Magija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Gost, 14. Kolovoz 2007..

1. Gost

Gost Iluminata Ultima

U biti, grupica ljudi bi se skupili i svoje pozitivne il negativne misli usmjeravali na casu vode u susjednoj prostoriji dok ona formira kristale iliti se ledi. Poslije su probali isto na vecoj udaljenosti i ucinak se nije promijenio. Dok su slali pozitivne misli, voda je stvarala prekrasne kristale, a dok negativne ruzne kristale. Posto je vise od 70 posto covjeka voda, sami izvucite zakljucak.
    Voda nije živo biće i nema alektromagnetsko polje oko sebe i trostruku zakonitost postojanja kao čovjek, biljke ili životinje.
    Stoga djelovanje misli može možda djelovati na vodu, ali ne može na čovjeka. :great:

2. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Fiew, vec sam se pocela na ulici bojati svakog covjeka koji me mrko pogleda... u vjecnom strahu od zlih misli :cocky:

3. Terranea

Terranea evil turtle

nadam se da nije već bio ovakav topic, ako je i bio ja ga nisam vidjela.

Dakle, nedavno sam s nekime pričala malo o ovoj temi i došli smo na tu temu magije i 'bacanja uroka' te sličnih stvari.
    Pa me baš zanima, jeste li se ikada barem pokušali baviti magijom?
    Nekome natjerati lošu sreću za vrat, nagovoriti nekoga da se zaljubi u vas, 'prizivati duhove', tako nešto?

Ja sam naime početkom srednje imala fazu u kojoj me sve to strašno zanimalo, ali sve što sam se ja usudila raditi je pokušavati razviti telekinezu :happy2: al to sam samo ja.

pa ima li koji međikl eydišanin?

4. ja nisam se bavila nicim takvim,al sam proucavala nacine i to...
    znam jednu curu koja je to probala....
    nis posebno se nije dogodilo,al za svaki slucaj nije nis drugo sprobavala

5. Sammael

Sammael Knjižničar

da razvijem telekinezu pretvorio bi se u jabba the hutta jer vise nebi imao razloga za ustajanje...

Citirat cu jednu svoju prijateljicu koja je wicca. "Question about magic is never, can it be done. It must always be "should it be done" and there is always a price."

6. Eoden

Eoden Novi Član

wise words my friend, wise words. time zakljucujem svoje misljenje o temi :think:

7. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ja sam učen kako je za magiju uvijek potrebna asistencija bića tipa 'demon' koja za svoje usluge uvijek traže cijenu, i svaki put cijena malo naraste, a na kraju cijena postane tvoja duša...

8. Sammael

Sammael Knjižničar

pa i ne bas, po starim zidovskim vjerovanjima jednu vrstu magije su ljude naucili Cuvari, isti oni andjeli koji su se parili sa ljudima i dobili nephilime naucili su ljude drugu vrstu magije. To nije demonska magija nego magija koja svoju moc vuce od boga. Biblija kaze "Ne dozvoli da zivi onaj koji koristi zle magije" to samo po sebi implicira postojanje "dobre magije"
    Takodjer postoji i treca vrsta magije, koja nema veze sa demonima ili bogom koja funkcionra tako da moc dolazi od zivota, magija balansa. Problem s njom je sto za svako dobro koje njom postignes, vraca ti se jednako zlo.
    Takva magija je opisana kod wicca, kineza, japanaca, voodooa itd.

9. Acidus

Acidus Novi Član

10. Sammael

Sammael Knjižničar

joj te stvari su mi presmjesne. Ima jedan ludjak u samoboru koji tvrdi da bi mogao cjeli svjet unistiti svojom crnom magijom.
    Ma bjedno i smjesno.

11. Sherpa

Sherpa Legenda

Magija je fikcija i kao takva ne postoji.

12. Anria

Anria Aktivan Član

@Sammael - magija balansa nije ništa drugo nego upravo to - balansiranje bioenergijom. Takođe se dijeli na crnu magiju i dobru magiju. Crna magija je prekomjerno uzimanje energije od okoline kako bi se djelovalo za vlastite potrebe i uvijek se vraća u ne tako lijepom obliku, a dobra magija je uzimanje energije iz okoline u ne pretjerano velikim količinama kako bi ju se iz mjesta gdje je ima višak prenijelo ondje gdje je nedostaje. Tako je meni to objasnio prijatelj koji se bavi time :ninja:

13. Sammael

Sammael Knjižničar

Magija je fikcija i kao takva ne postoji.
    Sherpa je fikcija i kao takav ne postoji.
    Obrazlozi argumentima.

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Da s time se slazem, Sherpa ne postoji, postoji osoba koja nosi ime i prezime koje se skriva iza tog nadimka!

Magija nikada nije dokazana, sve sto ljudi pripisuju magiji moze se znanstveno dokazati, unatoc tome sto ljubitelji harry pottera tvrdili

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ayllwyn!!! klošar ne vjeruje u heri potera =0 !!!!!

Znam...promjenit će anči to :gay:

narafno da magija postoji kao takva, možda se ne manifestira kroz upotrebu štapića ili čiribu čiriba spike, al zar nije magija kada pogledaš drugu osobu i oboje u istom trenu osjetite isto, onaj tik....ili kad sanjaš da ti je zubar otišao na bolovanje, a moraš uzeti uputnicu sada jer nemaš više vremena jer sutradan u 5 ujutro putuješ na bjelolasicu, a ful ti treba i onda se probudiš, odeš u grad i vidiš na vratima naljepnicu na kojoj piše da je zubar stvarno na boloivanju :belj:

ok, i missed the point here :lol:

uglavnom, sigurna sam da magija postoji :w00t:

Posljednje uređivanje od moderatora: 20. Travanj 2015.
  16. matijas

matijas Schvaller

magija postoji, samo je pitanje dali vjerujete u nju, i kako ju definirate :sad:

17. Terranea

Terranea evil turtle

ma, magija postoji ako vjeruješ da postoji :sad:
    ali mene zanima da li se netko pokušao baviti time.

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Ocigledno je moje vjerovanje da ne postoji utjecalo na to da nigdje ne postoji goliko god vi vjerovali u to.

19. Thunder

Thunder Novi Član

Ja sam učen kako je za magiju uvijek potrebna asistencija bića tipa 'demon' koja za svoje usluge uvijek traže cijenu, i svaki put cijena malo naraste, a na kraju cijena postane tvoja duša...
    Kada bi i pomislio da magija postoji bi se složio sa ovom tvrdnjom. Ljudi nemaju neke posebne moći da prizivaju duhove, ili šta već rade (niti me zanima), to je potpuno ne prirodno za ljudsku rasu pa bi ti moralo oduzimati barem nešto.

Mislim da su to priče za malu, a ne za ozbiljne ljude.

Možda je bio Hitler mađijoničar, pa je ljude ubijao magijom, a ne plinom. :respect:

20. Lord Connor Atreid

Lord Connor Atreid Novi Član

Ja vjerujem da je magija samo nekonvecionalno služenje potencijalnom energijom koja se nalazi u prirodi....neki ljudi imaju sposobnost tu energiju usmjeriti kroz sebe

Podijelite ovu stranicu