1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Lule

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Elvenstar, 6. Srpanj 2010..

1. Elvenstar

Elvenstar missing

Pošto nas sada na Eydisu već ima nekoliko koji pušimo lule, Belm i ja došli smo do zaključka da nam treba topic :belj: . Otvaram ga ovdje jer je Taverna glasno i gužvovito mjesto, a za pušenje lule treba mira i vremena. Lula nije cigareta, svako pušenje lule je mali ritual, i traje puno duže. Krčma je savršena za to.

Lulopušaći javite se :lol: . Kakve lule imate? Koji duhan pušite? Zašto baš lula?

Osnovni tipovi lula

Dobra stranica sa recenzijama duhana i svemu o lulama

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

imam jednu koja odgovaraj gore prikazanom Dublinu i Vest pocket pipe
    Pušio je i moj deda, al njegovu lulu više ne mogu nać. Imala je onako hrapavu pijeskom brušenu površinu.

Lula je super ritual, obično tresem nogama dok sjedim ali se s ovim potpuno opustim. Nije zbog dima ili tak nečega, jednostavno imam zanimaciju koja mi skrene i usmjeri pažnju.

Trenutno pušim Exclusiv Sherry & Cherry koji je fin i pasivnim pušačima oko mene.

3. Elvenstar

Elvenstar missing

Ja imam ovakvu Vauenicu, samo moja nema ove svijetlije dijelove

i Petersonku Kenmare

samo je moja više zvonasta, ne mogu naći sliku.

Najdraži duhan mi je Borkum Riff - Original ultra light :cry: .

A ovakvu Churchwardenicu si želim

4. Laucien

Laucien The Merchant

Ja sam uvijek htio lulu jer prekul izgleda, al ne pušim :( Moram ko garfield počet pušit lule što ispuštaju balončiće od sapunice.

5. Belmorn

takvu sličnu sam vidio u garden mallu. tamo ima neki tabacco shop u kojem je koštala pišljivih 350 kn (ili manje). sjećam se da me podsjetila na gandalfa

6. Elvenstar

Elvenstar missing

Ova dođe puno više :(.

Ja sam uvijek htio lulu jer prekul izgleda, al ne pušim :( Moram ko garfield počet pušit lule što ispuštaju balončiće od sapunice.

Kod lule se dim ne uvlači, tako da nije bitno što ne pušiš. Mnogi lulaši nikada nisu pušili cigarete :cry: .

7. Laucien

Laucien The Merchant

A svejedno, ostaje valjda okus duhana u ustima, a i žena bi mi umrla da zapalim duhan kraj nje, pa je i to razlog kontra :D

8. Elvenstar

Elvenstar missing

Ovisi koji duhan pušiš, aromatizirani obično fino miriše. Ovaj moj miriši po vaniliji i smokvama :cry: . Čak i mom dragom, totalnom antipušaću i zanovjetalu, ne smeta.

9. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

početna investicija (pošto lulu nemrem naslijedit) je waaay to expensive za mene... :cry:

10. Belmorn

@elven - zaleti se do garden malla, možda je ta lula u izlogu upravo ona koju želiš!
    @klosh - odi na britanac i kupi lulu za 50 kn, tako sam i ja počeo

11. Elvenstar

Elvenstar missing

Je, lule su skupe. Ali znaju biti na sniženju. Ja sam ovu svoju Petersonku kupila jer je bila na nekom bijesnom popustu i došla je negdje oko 250 kn. Vauenica je bila skupa :cry: . A možeš kupiti i polovne, lako ih se dezinficira :laugh: .

e: Belm, daleko mi je gm, a i nemam sad love za to :(.

Klosh, eto vidiš :w00t: . Kad kupuješ sebi kupi i meni neku tu za 50 kn :cry: .

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

izbjegao sam karcinom pluća, pa ga ne namjeravam zamijeniti karcinomom usne. a tu su i djeca.

13. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Ditto, ali definitivno ako ikada išta počnem pušiti počet ću lulu :D.

14. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

A ovakvu Churchwardenicu si želim

15. Belmorn

e, da.
    gdje vi zagrebčani (pod time pitam elven) kupujete one fancy filtere?

16. Agent 0

Agent 0 Officer First Class

A gdje šerlokova lula ?
    ( Malo da se zezam )
    Duhan mi smeta ali kad dedo puši iz lule neosjeti se...
    Ali zato dedo zadimi prostoriju :belj: .

17. Elvenstar

Elvenstar missing

e, da.
    gdje vi zagrebčani (pod time pitam elven) kupujete one fancy filtere?

Imaš ih u svim cigar shopovima, samo traži filtere za lulu. Mislim da ti u onu u kojoj je bio metalni ide 9 mm. Sigurno ih ima u onom kod novinarskog doma, ne mogu se sada sjetiti kako se zove, tamo zna biti i lula jako sniženih.

18. Belmorn

unutrašnjost tanjeg dijela mi je široka 3 mm a debljeg 8 mm pošto se tanji umeće u deblji, onda valjda moram neki 3mm filter tražit? ili se to drugačije gleda?

19. Elvenstar

Elvenstar missing

Ne postoji filter od 3mm, samo od 6 i 9 :laugh: . Najbolje ti je da odeš tamo sa lulom pa da oni pogledaju. Moje su obadvije od 9 mm. 9 su najčešće, ove od 6 mm su rijeđe (obično Savinellice). No ako je lula jako stara možda ti uopće ne pašu ti filteri :ninja: .

20. Belmorn

hvala, budem išao vidit...

Podijelite ovu stranicu