1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Lemuria: Početak

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Lord, 26. Srpanj 2016..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Olujni oblaci su zamicali za obzorom. Trgovački brodovi su se nazirali ispod gorostasa koji se protegnuo jutarnjim zvjezdanim nebom. Konačno je oluja prošla, a prosperitet Lemurije je zagarantiran.

Posebni odred filozofa koji se bavi prorokovanjem očito je ovaj puta pogriješio. Abraxas nije bio uz njih. Iz utrobe koza isčitali su da će doći četrdeset dana kiše da očisti pokvareni svijet. Po gradu se priča da su bogovi ljuti, a bijeli toranj pulsira aritmično i u mrkoj noći.

Sve su to znaci koje su stanovnici Lemurije prepoznali kao najavu kraja. Led je uništio usjeve, a seljaci su se dali u paniku. Ratnička klasa putuje beskrajnim poljskim putevima kako bi suzbili bandite koji su se kao poslijedica počeli pojavljivati.

Proroci su pogriješili, ali vama se u snu javio Neimenovani Bog.

Potop dolazi. Ali čeka vas. - mnoštva lica i formi izmijenjivalo se u čudnim intervalima i sa dvanaest točaka rotacije. Pogled na biće vas je ispunilo užasom i ugodom u isto vrijeme

Prijeđite prvi zid. Čekat ću vas iza.

Snažna eksplozija vitalne energije je prošla vaše tijelo; nikad se niste osjećali življe. Znali ste da morate krenuti tamo.

2. aasgardium

aasgardium Eydishan

Nakon kratke kontemplacije Knut ostavlja svoje kolege ratnike u poljima, još jednom provjerava svoje mačeve, uzima svu opremu i kreće putem prvog zida.

3. Strahozec

Strahozec Douchebag

Sand je jedva dočekao ovakav trenutak. Odlučno je krenuo prema prvom zidu kako bi s njega gledao patnju ljudi u dolini.
    Mašta kako će onaj pompozni napuhanko Knut patit najviše

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Bio je to čudan san. Umjesto Aresa, koji mu je davao inspiraciju za teme i motive svakog idućeg dana, javio se neki Neimenovani Bog. ujutro, nakon oblucija, Rama je pokušao ignorirati san, primičući kamneo dlijeto novoj, neurezanoj ploči od pješčenjaka. Ali umjesto motiva kojeg je želio urezati, javljao se san, a pod dlijetom se pomaljali obrisi Prvog Zida

vražji bogovi, procijedio je. bacio je ploču u potok, u torbu strpao najnužniji alat, suhu hranu, i nekoliko zgodnih oblutaka iz potoka. na sebe je nabvacio njabolju vučju kožu a onda zapalio kolibu koja mu je bila dom tolike godine, i zaputio se prema zidu.

5. Lord

Lord Aesir Illuminati

@aasgardium Smrad trupala na koje si navikao sve je više jenjavao kako si se udaljivao. Jedan od tvojih kolega usklikne: "Kuda ćeš pak sad?"

@Strahozec S vrha brdašca, gledaos i prema dolini gdje su se vrane gostile nad mrtvim banditima. Scena bi te ispunjavala u potpunosti da nije bilo nepotrebne graje između šestoro ratnika. Jedan je bez ikakvog povoda krenuo u smjeru zida. Situacija te zaintrigirala.

@dorca vorbarra Već si odmakao od zapaljene kolibe i okrenuo se. Vidio si nekolicinu ljudi koja je došla u tvoju pomoć, gasila požar s pijeskom i vodom uz ushitrene korake. Iako ti je koliba bila udaljena od obližnjeg sela, netko je ugledao dim. U njemu ti se još jednom pojavila slika zida, a srce ti preskočilo jer se ovakve vizije ne događaju čak ni učenim filozofima Lemurije.

Krenuo si bliskim putem kroz šumu kako bi skratio put prema zidu, samo da bi čuo vriskove i udarac bronce od kosti.

6. aasgardium

aasgardium Eydishan

Knut odgovara kolegi: Moram do zida, ne pitaj zašto, jednostavno moram...
    Zatim se zaputi dalje prema zidu, polako udišući svjež zrak i nadajući se da nigdje neće sresti pijanicu Sanda.

7. Strahozec

Strahozec Douchebag

Sand je sjedio na vrhu brde i s osmjehom na usnama i toplinom oko srca otpijao iz tikvice rakiju, koju je prije par dana kupio od samotnjaka Rame, te gledao dolinu gdje se odvijao prizor koji mu je toliko razgalio srce. Nakon sukoba bandita s vojskom polje je bilo prekriveno s desetak leševa od kojih je samo jedan pripadao vojniku koliko je mogao razaznt s te udaljenosti. Potajno se nadao da je taj vojnik Knut. U blizini se još zadržavala grupica vojnika od koje se u jednom trenutku odvoijo jedan te krenuo prema brdu na kojem je sjedio.
    Odjednom mu je osmjeh sišao s usana. Bijesno je opsovao sebi u bradu. Taj pederski hod kao da mu je metla u guzici je mogao prepoznat s 5 liga udaljenosti. Bio je to Knut

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

'Budale', pomislio je. 'Kao da je koliba bitna. Prolazi kao i ovaj dim. samo joj ovako treba malo brže', Okrene se ne osvrćući se više. kad je čuo zloguke vriskove i zvukove borbe, zastao je na trenutak, a potom skrenuo sa staze, kako bi do ruba šume dospio kroz grmlje, za koje se nadao da će ga sakriti. izvadio je jedan oblutzak iz torbe i stisnuo ga šaci. Oprezno je razmaknuo grane lijeske koja je rasla između dvije lipe na rubu šume i pogledao na otvoreno polje, pitajući se je li naišao na rat, zasjedu, ili nešto sasvim treće.

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

@aasgardium Kolega je blijedo gledao u tebe, ne shvaćajući o čemu si govorio. Odmahnuo je rukom, razmišljajući u sebi da si možda u šoku od krvoprolića koje se dogodilo upravo. Nakon nekoliko koraka, osjetio si kako te netko promatra, a u glavi ti je sjevnula misao - osjetio si miris rakije.

@Strahozec Oprez te je izdao zbog naginjanja rakije te si kasno shvatio da te Knut primjetio. Doduše, još se nije okrenuo prema tebi. Imaš šansu da se sakriješ nekako.

@dorca vorbarra Kako si izvirio iza lijeske, vidio si desetak leševa, a jedan je na sebi imao oklop. To su bili ratnici iz Lemurije. Upravo su pobili nekolicinu bandita s improviziranim oružjima. Jedan od njih je nakon par riječi s kolegama, krenuo prema zidu uz iznenađenje njegovih kolega.

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

'Hm, nadam se da me neće povezati s banditima', Rama se počešao po bradi. 'Pa ništa, na polju se i tako ne mogu sakriti'.
    vratrio se na stazu, te žustrim korakom, baš kao da tuda prolazi svaki dan, izišao iz šume na livadu. zastao je na trenutak, škiljeći prem asuncu, a onda raširioo oči kao da prvi put vidi povbijene bandite.
    "što se ovdje dogodilo" upitao je najbližeg ratnika. "banda je spremala zasjedu nekome?" Kad ga je ovaj mrko pogledao i odbrusio mu nešto tipa 'što te se tiče', mahnuo je rukom na pozdrav i uputio se prema zidu.

OOC: koliko je do zida? vidi li se odatle?

11. aasgardium

aasgardium Eydishan

Knutove misli iznenada prekine miris rakije a dlake na vratu mu se nakostriješiše uz onaj neugodni osjećaj da ga netko promatra.
    SAND, pomisli Knut... Samo mi je on falio... Ako ga sretnem ponovno će mi izjavljivati ljubav, a već sam mu rekao da me muškarci ne privlače. Sranje, pomisli Knut i krenu dalje bez pogledavanja okolo nadajući se da ipak neće naletjeti na Sanda.

12. Lord

Lord Aesir Illuminati

@dorca vorbarra Zid je bio udaljen par dana hoda, a stršio je višlje od prosječne planine. Zahvaljujući tvojim pustolovinama, znaš za kolibu jedne žene koja se bavi Travarstvom, a koju lokalni ljudi izbjegavaju. To će svakako biti dobro mjesto za prenoćiti.

Prenuo si se iz razmišljanja kada si ugledao još jednog od Ratnika, kako škiljeći pokušava razaznati tko si. Prilično napeto izgleda, ali ti osjećaj govori da nema opasnosti.

@aasgardium Iza leđa čuo si koračanje, a uplašivši se da bi to mogao biti Sand pozorno si pogledao prema došljaku. Primjetio si da su tvoji kolege već nestali.

13. aasgardium

aasgardium Eydishan

Knut u sekundi razazna da to nije Sand. Od olakšanja blago pomaknu usne u obliku smješka.
    Kojim dobrom prijatelju?, Knut upita stranca, neprimjetno prelazeći prstima po dršci mača.

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

"kažu da je sigurnost u brojevima!", mahnuo je oklopljenom ratniku ispred sebe. "Ako idemo u istom pravcu", neodređeno je opisao rukom luk prema zidu koji se bijelio u daljini, "Mogli bismo putovati zajedno. ja sam ramachandra, možete me zvati Rama", pružio je ruku

oči su mu se na trenutak stisnule, ali odlučio je ne reagirati na jasno vidljivu gestu nepovjerenja.

15. Strahozec

Strahozec Douchebag

Otupljen od rakije Sand se zaboravio sakriti jer nije želio sresti Knuta koji ga je umalo spazio ali tada se naglo okrenuo prema zaraslom došljaku. Sand se osmjehnuo. Možda dan ipak ne ispadne toliko loš. Ponestalo mu rakije a Ramo stigao ko naručen. Možda ima rakije kod sebe što će mu pomoć da prožvače Knutovu pojavu.
    Odjednom mu navrlo sjećanje kad je bio najveći junak roda svoga a Knut tek vježbenik koji mu se umiljavao te bi mu za hladnih noći grijao postelju. Ali onda se sjetio prošle seoske zabave kada je odrvenuo od rakije pao toliko nisko i zamolio Knuta da mu se pridruži u postelji u ime starih dana na šta je Knut samo frknuo te na glas rekao da ga drugi čuju kako ne voli muškarce.
    Koliko god mu se nije gledalo bivšeg ljubavnika zov rakije je ipak bio jači te im se pridružio. Na lice je navukao najbolji usiljeni osmjeh te ih pozdravio: zdravo ramo. Zdravo knute. Koja vas dobra kob namjeri na moj put

16. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Ramachandra je zastao na trenutak. Onda se prisjetio. upro je prst u došljaka. "Sand...je li tako?", upitao je a onda se okrenuo ratniku u oklopu "A vas dviojica se ..znate?"

17. aasgardium

aasgardium Eydishan

Mudro zboriš Rama, odgovori Knut ispričavši se za Rami za dodirivanje mača, Oprosti prijatelju, ratnik je uvijek na oprezu... nedavno smo imali sukob s banditima, nikad se ne treba previše opustiti. Knut snažno stisne Rami ruku i predstavi se, Knut Thoriksen na usluzi! Ako ideš u pravcu zida onda smo na istom putu... reče Knut i u to spazi Sanda kako prilazi i pozdarvlja.
    Pozdrav Sande, vidim i dalje me pratiš? Još imaš aluzije da smo nekoć bili ljubavnici? Ne čudi me, jako si udario glavom "onu noć"...
    Knut odgovara Rami: Da poznamo se, Sand je nakd bio odličan ratnik, ali zbog alkohola je pao na niske grane, šteta, stvarno je bio odličan ratnik. Onu noć kad je imao nezgodu jako je lupio glavom i od tada misli da smo bili ljubavnici. Nije ni njemu lako...

Posljednje uređivanje: 26. Srpanj 2016.
  18. Lord

Lord Aesir Illuminati

Niotkud, iz toplog jutarnjeg zraka zapuhao je hladni povjetarac. Na izgaženom putu zakotrljalo se kamenje, listovi su popadali, a jutarnja sjena se poigrala sa njima i čas tvorila sliku zida s kulom, a čas strelicu koja ukazuje prema njemu.

Jeza vas je prošla, ali kad ste pogledali jedni u druge shvatili ste da i ovim drugima nije prvi puta. Sinkronicitet vašeg nalaženja je očito pomaknuo neke kotačiće u tkanju svemira.

19. aasgardium

aasgardium Eydishan

Idemo! reče Knut shvaćajući da su i dva suputnika imala isti san, a zatim krenu sigurnim korakom naprijed, prstima refleksno stežući dršku mača.

20. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

"Sreća pa nemam više rakije", počešao se rama po glavi. "Da, izgleda da nam Bogovi nešto žele reći", krenuo je za Knutom, šutajući usput hrpu kamenčića na putu.

Podijelite ovu stranicu