1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Konoba 'kod D4 Orka'

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od stribor, 28. Lipanj 2009..

1. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

što reći? rpg spamfest topik...

za početak 2 ulaza:

wikipedija: List_of_role-playing_games_by_genre fino startno mjesto za izgubiti wwwrijeme i otkriti neke nove rpgove koje vjerojatno nikada nećete igrati.

i za dnd-aše koji prkose darwinizmu:

2. abominacije

abominacije (/:=D

3. abominacije

Steve Jackson Games najavili su tri nova proizvoda za rujan:

*snip*

Ninja Burger jest igra kartama u kojoj igrači poprimaju uloge nindži zaposlenih u restoranu za brzu prehranu. Zaduženi su za dostavu hrane u roku od 5 minuta bilo gdje na svijetu, u bilo kakvim uvjetima (ili će počiniti seppuku). Ovo novo izdanje sadržavat će i karte iz ekspanzije Sumo Sized Me, te potrebne countere. Prodajna cijena bit će oko 35 dolara.

*snip*

citat s portala.

WTF?!?!?!

4. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

lol to je nesto staro ocito

5. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Al veli da je novo izdanje s ekspanzijom. Inače, dibs na Chibithulhua :w00t:

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

citat s portala.

WTF?!?!?!
    Card game. Svaki igrač na početku partije odabere jednog lika od dvadesetak ponuđenih. Likovi su ninje koje rade za lokalnu branšu Ninja Burger fast food lanca. Likovi imaju različite skillove i svaki ima jedan special ability. Igra se vrti u rundama - u svakoj rundi svaki igrač treba obaviti jednu misiju, odnosno izvršiti dostavu fast fooda na neku specifičnu lokaciju, od top secret nuklearne podmornice do ureda američkog predsjednika. Onih "5 minuta ili manje" je flavour text :laugh:

Uglavnom dosta zabavna igra, prilikom izvrsavanje misije treba napraviti 2-4 skill rola (3d6, treba dobit manje ili jednako skill levelu koji ti lik ima), a mogu se dobiti razni bonusi od itema koji se kupuju parama koje se pak dobivaju na pocetku svakog turna ili kao napojnica na misijama. Uspjehom u misijama skupljaju se honor pointi, neuspjehom gube. Igra zavrsava kada ili pojedini igrac sakupi nesto tipa bar 5 vise honora od ostalih (bolji je od svih ostalih i pobjeđuje), ili kada sveukupni honor u ekipi prijedje neku kolicinu (cijeli ogranak je radio vrlo dobar posao, manager je promoviran dalje u hijerarhiji a igrac s najvise honora zauzima njegovo mjesto i pobjedjuje), ili kada sveukupni honor padne ispod neke kolicine (manager je osramotio pretke i mora im se ispricati, nazalost put je jednosmjeran pa igrac sa najvise honora zauzima njegovo mjesto).

Uglavnom, igra je jednostavna, prilicno brza, i ubersmijesna. Ovo sto izlazi je "druga" edicija koja osim core igre sadrzi i ekspanziju koja je prije dolazila zasebno, te countere za honor i novac koji prije nisu dolazili sa igrom. Sama pravila nisu promijenjena kolko znam, vec je nova edicija izdana zato sto je stara vec neko vrijeme out of print pa su po putu odlucili malo dotjerat.

7. abominacije

mislim da si me krivo shvatio. komentirao sam radnju igre :D kakve fakin nindže dostavljači s kodeksom časti oko vremena dostave? ((((((((((:

8. stribor

pogledaj film 'gamers 2' ima par ekraniziranih scena iz ninja burgera s gusarima (sic!) kojeg dvoje glumaca igraju. vjerojatno ćes se poistovjetit sa ženskom koja kaže: 'wtf???', a lik joj odgovori nešto u stilu: ''kako ne kužiš sve je zabavnije s gusarima.'' :D

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

mislim da si me krivo shvatio. komentirao sam radnju igre :D kakve fakin nindže dostavljači s kodeksom časti oko vremena dostave? ((((((((((:
    So? It's a faking sprdačina :great:

10. kalthir

kalthir woof woof

11. stribor

izvrstan članak (iako ponešto dug, pa se pripremite) o proizvodnim troškovima RPG-ova i budućnosti rpg industrije: the doom of rpgs: rambling.

preporučam!

12. stribor

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

izvrstan članak (iako ponešto dug, pa se pripremite) o proizvodnim troškovima RPG-ova i budućnosti rpg industrije: the doom of rpgs: rambling.

preporučam!
    Yup, prilično dobar članak. Zarađivat novce na vlastitoj maloj kompaniji je skoro pa nemoguće.

14. stribor

čudi me zapravo postojanje indy igara u takvim uvjetima. kao i freelancer autori. osim ako nisi monte cook ili woflgang bauer (tko još?) moraš imati neki side job da bi se uopće mogao baviti rpg igrama...

15. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Svakako moraš imat neki dayjob, vecina autora ih ima. Indy izdavastvo u ovim uvjetima postoji zato sto su to ljudi koji obavljaju SVE poslove oko produkcije svojih igara. Dosta toga je na granici profitabilnosti, a indy izdanja su svakako proizvodi iz ljubavi a ne iz zelje za profitom.

S druge strane, malo si fulao sa freelance autorima. Vecina autora u rpg industriji su freelance, tj. nemaju ekskluzivne angazmane sa određenom kompanijom. To sto si freelance ne znaci da krpas kraj sa krajem, nego da radis po ugovoru sa svima koje zanima tvoj rad. Pogotovo zbog male skale rpg izdavastva, cak ni najvecim izdavacima nije prakticno imati autore u stalnom zaposlenju. Vecina kuca imaju freelancere sa kojima stalno suradjuju, no to je jos uvjek per-contract suradnja a ne full-time employment. Upravo zato actually nije se tesko probiti u vode rpg autorstva. Kolko ces para zaradjivati s time je drugi par rukava, no nije problem pocet pisat za pare koje su solidan dodatni izvor prihoda. Jedino je pitanje jel mozes dovoljno slobodnog vremena odvojiti na to.

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

osim ako nisi monte cook ili woflgang bauer (tko još?)
    Kenneth Hite, Keith Baker, Bill Bridges, Bruce Cordell, David Pulver, Ed Greenwood, Robin Laws, Jonathan Tweet i Loren Wiesman mi ovako padaju na pamet. Ima ih još dosta koji su full-time u game industriji i pišu freelance, ali su također zaposlenici neke kompanije (cesto vode vlastitu) pa ih nisam navodio. A vjerojatno i neki od ovih spadaju u tu kategoriju. U principu ako si neki od tih vrhunskih writera, onda ces prije ili kasnije zavrsiti kao zaposlenik neke kompanije barem na par godina, kao line editor za neku igru i slicno.

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

jaooo, imam apstinencijsku krizu već 4 godine, i nikako da prođe :tired:

18. stribor

jaooo, imam apstinencijsku krizu već 4 godine, i nikako da prođe :lol:

ostavi ženu i djete te dođi u zg koji put nakon ljeta, pa da bacimo. ajde nemoj ubiti gejmera u sebi.

inače, ovu jesen rođo i ja krećemo opako: pokrećemo otvorenu kooperativnu kampanju za rogue trader/dark heresy. ima da lete heretičke glave i gore imperijalne krstarice :lol: pa ako je tko zainteresiran nek se javi!

19. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

inače, ovu jesen rođo i ja krećemo opako: pokrećemo otvorenu kooperativnu kampanju za rogue trader/dark heresy. ima da lete heretičke glave i gore imperijalne krstarice :lol: pa ako je tko zainteresiran nek se javi!

Zašto nisam u ZG :lol:

20. abominacije

pročitajte svakako obojica neku od knjiga dan abnetta. preferabilno iz serije o eisenhornu (za dark heresy).

e i opako sam zainteresiran :D

Podijelite ovu stranicu