1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

KODI - HTPC za filmoljupce

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Ivanhoe, 21. Srpanj 2015..

1. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Torrent je torrent. Kodi radi s torrentima. Ljudi i u Hrvatskoj idu u zatvor zbog torrenta.

2. KosA

KosA Nije mi ništa

Torrent je torrent.
    Što to znači?

Ako skinem zadnji Linux distro sa torrenta me Zecovi mogu ganjat?

3. KosA

KosA Nije mi ništa

Kodi trenutno koristi dva addona koji streamaju torrente i na desetine drugih koji streamaju razni sadržaj ali ne u formi torrenta.

"Stručnjak" koji je pisao članak veli:

"Ako vam daju da preko njih gledate serije i filmove koje ne plaćate, vjerojatno nije legalan!"

Maknimo u stranu to što korištenje riječi vjerojatno u članku koji bi trebao biti plod nekog istraživanja ne ulijeva neko povjerenje, samo gledanje streama bez uploadanja tog sadržaja je potpuno legalno čak i u jednoj Njemačkoj koja je za razliku od nas kažnjava torrenting.
    A ako si daš truda i blokiraš seedanje u torrentu i on je legalan.

Loš članak. Jako.

4. Strahozec

Strahozec Douchebag

Aronije
    Drž se crtanja to ti bolje ide

5. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

Otkad je torrentanje kažnjivo?
    To.je samo koristan alat kojim se znaju služit timovi koji rade opensource programe, alate i operativne sustave.
    Štoviše to je jedan od najsigurnijih načina legalnog skidanja.

U EU streamanje nije kažnjivo već nelegalna distribucija. I kod piratstva ljudi ne stradaju zbog skidanja već zbog seedanja.

KosA i aasgardium se ovo sviđa.
  6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Naravno da nije, pa autori kodija se jasno ograđuju od nelegalnih addonova i ostalih radnji na njihovoj platformi. Ovdje se mora razdvojiti par pojmova, distribucija autorskog rada bez dozvole izdavača je 100% nelegalna, reprodukcija namjerno downloadane kopije je također nelegalna. Pišem namjerna jer zakoni razlikuju da li je neki internet servis skriptirano doveo korisnika u situaciju i zato npr. ako imaš neke ilegalne stvari u temporary folderima windowsa tipa appdata i slični ti nisi kriv jer je iskočila neka stranica i spremila ti pedo .jpg tamo. Tužilaštvo mora u tom slučaju dokazati namjeru.

Kupnjom softvera ili video/audio uratka korisnik kupuje licencu za privatnu reprodukciju tog sadržaja za osobne potrebe. Dolazimo do streamanja od strane krajnjeg korisnika koje je u sivoj zoni, zato što se kod streamanja ni u jednom trenutku na disku računala ne nalazi CIJELA kopija nego se skidaju dijelovi sadržaja koje zakon ne pokriva. Zakon nije napisan tako detaljno i zato imaš masu uplada autorskih radova bez dozvole studija gdje se na filmove dodaju razni efekti da bi se moglo nabiti što više minuta objave. Recimo za reviewe se korištenje video isječaka smatra fair use na youtube ali opet to može trajati par minuta. Reaction youtuberi su dosta snalažljivi po tom pitanju i svejedno im youtube skida video zbog copyright infrigmenta.

Whataboutism much?

7. KosA

KosA Nije mi ništa

Not so much ako se potrudiš pročitati moje naknadne postove.

Bez brige, poslije sam argumentirano pobio autora članka, pokazavši da me moja početna predrasuda dovela do posve ispravnog zaključka a da nisam ni pročitao članak.:up:

Tome i služe predrasude, olakšavaju život.

8. Strahozec

Strahozec Douchebag

Zamp

Zahvaljujući njemu plaćamo autorska prava na svaki storage uređaj koji kupimo

9. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

autori kodija se jasno ograđuju a jedan od autora je i "vlasnik" največeg 3rd party repoa :yeah:

10. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ljudi koji su u UK samo prodavali KODI uređaje, sad služe globu. U Hrvatskoj, ako skidaš filmove i muziku preko torrenta, kažnjen si. "Otkad je torrentanje kažnjivo"... Ne znam ispod kojeg kamena živiš, ali malo izađi ispod njega.

11. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ja sam davno još dobio od carneta opomenu za distribuciju kad sam skidao torrente.

12. KosA

KosA Nije mi ništa

Evo malo ozbiljniji članak za one koji žive ispod kamena
    ISTRAŽILI SMO Hoće li nam uskoro stizati paprene kazne zbog skidanja filmova putem torrenta

@Artonys: Ljudi koji su u UK prodavali Kodi boxove sa predinstaliranim Kodijem i addonovima "služe globu".
    A služe ju jer su ostvarivali materijalnu korist prodajom uređaja koji omogućuje piratstvo.
    Netko tko je kupio firestick na amazonu i stavio Kodi sa addonovima za streamanje ne služi apsolutno ništa.
    U hrvatskoj ako skidaš filmove i muziku preko torrenta i od toga ostvaruješ veću materijalnu korist, kažnjen si.

Prouči malo tematiku, biti će zdravija rasprava.

Interna politika Carneta, piše u članku gore.

Posljednje uređivanje: 18. Svibanj 2018.
  13. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ne da mi se to čitat, samo kažem da nije problem skidanje koliko seedanje s torentima.

14. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

O čemu ti pričaš, nisu prodavali "kodi uređaje" nego boxeve koji su imali instalirane 3rd party addone. Gule oni koji su prodavali, ne oni koji su kupovali. Problem je kaj su boxevi dolazili sa fuion repoem i hrpu instaliranih dodataka. Nakon toga su još preporodavači ubacivali tv liste.
    Izvoli Alternative downloads | Ubuntu
    Pretpostavljam da je skidanje linux distribucija ilegalno i da nam ubuntu team želi smjestit. O j♥♥ote ispod mojeg kamena barem ima struje i vode.
    Ilegalno je kršenje autorskih prava. Dok je torrent samo način/sredtsvo skidanja i brže distribucije. Bilo legalnih stvari bilo ilegalnih.

KosA se sviđa ovo.
  15. aasgardium

aasgardium Eydishan

Sviđa mi sa addon, thnx. :up:

Podijelite ovu stranicu