1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

KODI - HTPC za filmoljupce

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Ivanhoe, 21. Srpanj 2015..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Dal netko ima iskustva sa korištenjem KODI-a ili alternativnih Home Theatre softvera za piceke? Danas si mislim to instalirati i igrati se sa tim. Za one sa većim paketima mobilnih gigabajta postoji i android aplikacija za KODI.

Sad mi objašnjavao kolega i u teoriji zvuči fantastično pogotovo za serije gdje mi se frankly neda gnjaviti sa torrentima više. Najnoviji naslovi filmova, čak i u HD verzijama. Sa klikom se ubacuju i titlovi što je još jedna gnjavaža manje. Ak sam nešto krivo pohvatao nek me netko ispravi.

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Nikad čuo, de malo opiši o čemu je riječ.

3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Neš što se treba malo zezat kod konfiguracije streamova tj addonova na početku, ali kasnije donosi gledanje svih live tv, filmskih i serijskih sadržaja sa podnapisima direktno kroz taj medijski centar. Samo odabereš sa popisa postaja, filmova i serija.

Ovo je više teoretski pa kad isprobam javim dal je real deal ili samo gnjavaža.

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Probaj Popcorn, znam da @Dremora to hvali. Naravno, ako je to ono što tražiš.

5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Probam ak ovo fejla. No čini mi se da je i ovo real deal. Još samo addon za subtitlove i imam sve što mi treba od svijeta filmova, serija i sportskih streamova bez reklama i štekanja. :w00t:

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Yup, KODI je real deal. Kad se pokrene stream, pošto za svaku epizodu postoje deseci streamova od HD do LD kvaliteta, odabere se ako treba i servis za titlove, čak nudi i podnapisi.net pa se mogu odabrati hrvatski kome treba.

Treba par minuta konfiguracije, ali da se isplati je understatement. Prebačeno u filmove. Evo sneak peak sučelja.

screenshot000.jpg

7. Lord

Lord Aesir Illuminati

Imaš li snage, volje i koncentracije da nađeš ili napišeš nekakav guide? :D

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa odmah poslije tvog prvog posta sam stavio guide kad si prvi put pitao.

9. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Znači nešto poput Netflixa?
    To se plaća mjesečno ili je filthy pirate program?

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nema plaćanja za ove stvari koje sam ja gledao, u program se instaliravaju addoni tj. grupe kanala sa pripadajućim streamovima sadržaja od strane pitabogakojih korisnika koji to održavaju. Sad otkud oni to streamaju ili na kojem protokolu se prenose filmski i tv uradci nisam siguran, isto nije legit ko ni oni streamovi u browserima. Ali bez reklama, i online traženja.

U onom video gore je objašnjeno sve kako se postavlja i osim toga preostaje jedino servis za podnapise što je dva extra klika u sistemskim postavkama. Ajte isprobajte pa ćete vidit da je fora.

11. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

to ide samo na vindoze ili i linux može to poćerat?

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nema šta nema program je OPEN SORS, viđe ovdje: Downloads | Kodi

Sigurno ga ima u onom download centru, ako ne pod nazivom KODI onda pod starim nazivom XBMC. Jedino što linux edicija možda ima samo osnovni program, a za addonove ćeš morat kroz terminal dodavat što nije u onom gore tutorialu pokazano. No neću napamet pričat, sigurno ima neki youtube video tutorial i za vas linuxaše.

13. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

e tnx, ajd baš ću probat

14. mtm

mtm U hladu voćke

Uzmes Raspberry Pi i puknes ovo na njega.

Inace, jedini nedostatak koji sam primjetio da kodi ima je nemogucnost streamanja titlova skupa s filmom preko UPnP-a, ali vjerojatno su to dodali u novijim verzijama s obzirom da sam testirao pred par mjeseci.

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Vidim da je to neki KODI derivat, al nedami se švrljat tamo u Aboutu koje su specifičnosti.

Ne kužim kak misliš ovo za streamanje prek UPnPa?

16. mtm

mtm U hladu voćke

Ako ti TV ima wireless (e.g. smart tv) i skupa sa racunalom je spojen na istu mrezu, mozes streamati filmove na njega sa racunala bez spajanja kabla (koristeci DLNA/UPnP). U tom slucaju kodi nije streamao subtitleove kad stavis sa filmom, ali moguce da su dodali to u medjuvremenu.

Zbog toga doma trenutno koristim samo miniDLNA, ali se ta opcija streamanja preko wirelessa pokazala dosta ogranicenom pa sam sad kupio Raspberry Pi i setupiram osmc na njega. OSMC je linux distribucija koja sluzi kao home theater.

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nisam znao za taj OSMC, a i bilo je i vrijeme za raspberry. Znaš možda di ga ima povoljno kod nas za nabavit?

18. mtm

mtm U hladu voćke

Ja sam ga narucivao iz UK, a za kod nas shopove ne znam jel imaju. Ono sto sam kod nas kupio je periferija - kablovi, napajanje etc.

19. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Imaš samo te osnovne periferije ili neke posebne điđe?

20. mtm

mtm U hladu voćke

Osnovno + trebam naruciti jos neku kamericu s mikrofonom, zabavlja me ideja da bih mogao setupirati voice control.

Podijelite ovu stranicu