1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Jesu Li Fantasy I Sf Mrtvi?

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Lady Charlotte, 5. Studeni 2014..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Veselim se tom filmu već neko vrijeme :laugh:

2. tulkas

tulkas Isus Krist

Mislim Clarke je zavrsio Vremensu odiseju prije samo 7 godina. A trilogija je brutalna.

Uglavnom, kako kaze Hardison: "Age of the geek baby!"

3. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

:lol: Čitala sam to "istraživanje" ima smisla otprilike kao i ja kad počnem pričati o matematici. :laugh:

Što se tiče konvencija, usudila bih se reći da sada imamo zlatno doba konvencija u hrvatskoj. SFeraKon i Rikon su ajmoreć najveće, iako Istrakon i Liburnicon imaju velik broj posjetitelja i opširne programe. Osim toga pokrenut je i Marsonikon u SB, povremeno se diljem hrvatske organiziraju jednodnevne i specifične konvencije (koliko vidim najčešće su za anime frikove) :laugh:.

Hrvatska fantastična književnost je malo u k♥♥cu, to priznajem, zadnjih godina su zbirke priča koje se izdaju na konvencijama slabe, dosta priča ne bi prije nekoliko godina prošlo osnovnu selekciju, al štaš, ljudi ne pišu baš. :dunno:

Uglavnom, šarlota, ima toga po hrvatskoj. Ti si iz zadra jel? Vjerojatno postoji i kod vas kakva udruga. :think:

Da da da!

4. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Kupila ebook čitač već na ljeto, te sad čitam The Little Dragons (besplatna a dobra eknjiga), ali ja sam mislila na situaciju u Hrvatskoj.
    Dobro je to što i dalje postoje konvencije, ali ono što bi mene razveselilo je neki časopis normalne cijene (kupovala sam Drvo Znanja, ponekad, strašno velika cijena, i namjeravala sam kupiti Grifon prije sedam godina (oprilike), ali od toga nije bilo ništa, mislim da je koštao 30 kuna, a ja jedva imam džeparac od 50kn mjesečno).

5. autumn

autumn |-O

za citanje na engleskom, reci cu ono sto je meni moja frendica rekla kad mi je za 17 rockas poklonila knjigu na engleskom
    "mozes citati na engleskom, naravno da mozes, samo mislis da ne mozes"
    :lol:
    ispalo je da je bila u pravo

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

I to je navjeća istina ikad :laugh:
    Mentalne blokade postoje dok ne pročitaš jednu trećinu knjige, onda jednostavno nestaju.

I dammit Ayllwyn i El Viejo, samo mi bacate bube u uši da kupim taj kindle prokleti argh.

7. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ne trebaš Kindle ako imaš neki tablet, iako je Kindle bolji za čitanje.

Makar, ajde nije ni tolko skup taj Kindle.

Ali ono, imaš Amazon Kindle app na androidu preko kojeg čitaš kindle knjige.

8. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zar i ti sine Aronise? Nemam para brate nemoj :D

9. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

moš preko ebaya nać polovni za manje od 400 kuna, pa i ne ispadne tako skup.

šarlota, evo ti događanje u zadru:

http://sfweek.org/predavaci/

Odi vidi kak je pa nam javi :D

10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Skromno je kao i svake godine, dođe jedno 50-ak ljudi. Nema toliko entuzijazma u Hrvatskoj. Preglupi su ljudi za fantasy i sci fi :D

11. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Kindle APP ti treba samo za DRM knjige koje misliš kupovat od Amazona.

Za DRM-free knjige tu je FBReader.

12. Lady Charlotte

Moj profesor će predavati na tom skupu! Sigurno odlazim!

EDIT: To je održano 2012?

13. Lady Charlotte

Ja imam aplikaciju Kindle na androidu i čitam knjige sa smashworda, koje bi trebale biti drm free.

14. El Viejo Dragon

Pa čita Kindle DRM free. No kad ja pišem DRM free, mislim na DRM Liberated ;-)

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

16. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Recimo da nisu, kolko god bila LOTR franžiza poznata i prije danas je ipak dio mainstreama, dok bi prije 50 godina glavna publika uglavnom motala travu sa stranicama poslije čitanja.

Mislim da je u mom razredu u srednjoj spomen LOTRa izmamio wtf kod velike većine dok danas sa internetima i filmovima i moja baba zna bar neš o tom.

autumn se sviđa ovo.
  17. autumn

autumn |-O

e to, ako ne vec motali u stranice onda uz lotr citali kerouca i gledali easy rider :laugh:

18. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Kao što sam rekao, na našim prostorima nije bio, ali na zapadu bome jest.

19. El Viejo Dragon

I kod nas. Nakon emitiranja Bakshijeva remek-djela na TV ZG, moja cijela škola je brujala o tome. A onda je izašao meki uvez (Jovajna :-)). 6 jeseci sam čekao na red u gradskog knjižnici za odrasle.

20. autumn

autumn |-O

i doorsi su bili megapopularni i nije se moglo kartu za koncert kupiti pa nisu bili main stream

Podijelite ovu stranicu