1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Jeftine Namirnice

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Dooku, 13. Travanj 2012..

1. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

70 kuna!? Čizme su inače ~ 250 kuna (36 eura), poštarina je besplatna (za tu cijenu je vjerojatno uračunata u cijenu), pdv bi bila spremna platiti (~60 kuna), ali j♥♥ate 70 kuna?

Nisam ih još naručila, ali još malo pa bi.

2. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

ja već dugo naručujem s aliexpressa. nikad carina, nikad problemi. ako paket ne stigne, povrat para. nikakvi pedeveji, ništa. istina, nisam kupovala ništa skuplje od 20$ jer sve što je ovdje preko 100 kn je na aliju do 30kn. samo je sad pod zadnje pošta uvela ovu foru s poštarinom 4,5kn iako je pošiljatelj rješio poštarinu. nema zakona koji to pokriva, al eto u EU smo pa je sve dozvoljeno... no, to se odnosi samo na male pakete. onak, kad naručuješ trzalice, or something tako malo. kad dođe paket s majicom ne globe te za tih pol kave.

3. aasgardium

aasgardium Eydishan

@Lady Charlotte za te novce možeš i kod nas kupit čizme. A uz to ih možeš pregledat i isprobat, a čim ih platiš tvoje su, nema čekanja da doputuju.

4. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Abbigail, mene i sve moje kolege unazad godinu dana rebnu za apsolutno svaku kutiju skuplju od 22 Eur.

A ove sitničarije sa free shippingom sa eBaya, tu mi pošta za svaku uzme 4.5 kn i kad mi je donesu i kad je podižem na pošti.

Jer su oni tako odlučili. I to je legalno. U Apsurdistanu.

5. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

@aasgardium - online kupovanje ima svoje prednosti i mane, nije to tema trenutno.

Generalno, ovisi ti mnogo od toga u koji grad dolazi. Carina često preskoči pakete, pa ti ovisi i o sreći dosta. Ljudi su naručivali mobitele od par tisuća kuna koji nisu ocarinjeni. Ima trikova za to, najbolje ti je spomenut pošiljateju da se potrudi smanjit carinu ako je nešto vrijednije :)

6. El Viejo Dragon

Ur-Quan,

Najbolji su oni koji smanje vrijednost na deklaraciji i onda ostave unutra račun.

A ima ih sve više koji otvoreno kažu da neće smanjivati vrijednost jer je to carinski prekršaj (što jest, jest), posebno prodavači iz Japana.

Carina otvara *svaku* kutiju. Imaju takav nalog. Fali love u budžetu.

I poštari naplaćuju svakih 4.5kn za koje imaju nalog, jer im se inače oduzima od plaće. Jbg, izgleda da se prodaja crkvenih knjiga i sladoleda u pošti više ne isplati.

7. Ogard

Ogard Aktivan Član

od kad smo u uniji velik dio pošiljaka više ne otvaraju jer su iz EU, tako da se postotak otvorenih pošiljaka iz ostalih zemalja povećao, prije se dalo provuć a sada je rijetkost
    ok ne otvaraju mi male pakete s ebaya
    prije sam ribičku opremu kupovao u Japanu a sada dobro pomislim da li želim na vrijednost robe sa zbrojenom vrijednosti poštarine platiti carinu 5% + pdv25%

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Nema boga

Za taj iznos ih tražim dostavu na kućnu adresu ili neka vraćaju paket o svom trošku, ja ću povrat novaca dobiti.

9. El Viejo Dragon

"Naplata pokušaja dostave."

S obzirom da sam trebao dijelove koji su bili u koverti, nije mi ih se slalo natrag.

10. Lady Charlotte

Želim kupiti novi kaput. Problem je u tome što sam već naručila kaput iz kine koji me koštao više od ovog kojeg pikiram. Kaput iz kine je trebao doći 24.10. I još ga nema. Imam tracking number I znam da kad otprilike stiže, samo što je tad trebao biti nošen.

Da kupim drugi? Ne mogu otkazati narudžbu.

11. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Kupi još dva.

12. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Tei. Za sigurnost.

13. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Kupi i jedan bratu. Da se ne naljuti.

14. aasgardium

aasgardium Eydishan

Njima dvjema kupi šešire da im idu uz metle. :mrgreen:

15. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Al samo ne one rabljene iz 2011.

16. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja sam si kupila dva memoa za njemacki i vodic po Austriji na njemackom.

17. Lady Charlotte

Došao kaput, nisam platila ništa dodatno osim 4.5 kuna. Sisata sam i kaput bi mi bio odličan da imam manje cice. I da smršavim.

18. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Ako se napinje u ključnim regijama, to je idealno.

19. Ogard

Ogard Aktivan Član

daj ti nama sliku pokaži da mi vidimo, kaput možeš izostaviti

20. autumn

autumn |-O

mene sad zanima u kojoj se kuhinju upotrebljavaju kaputi kao namirnica :think:

Sherpa, dorca vorbarra i aasgardium se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu