1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Istanbulska Konvencija

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od autumn, 13. Ožujak 2018..

?

ja mislim je istanbulska

1. zavjera sorosa i prljavih liberala

30.0%
  2. glupost koja me ne zanima

10.0%
  3. odlicna stvar koju bi hitno trebalo ratificirati

60.0%
  4. instambulska? kae to?

0 glas/ova
    0.0%
  1. KosA

KosA Nije mi ništa

Pojačat ću kada bude potrebe za time. Za sada, gledajući tvoje argumente, mislim da dajem i previše.

2. Strahozec

Strahozec Douchebag

E
    I sad bi to trebalo mijenjat

Zbog čega?
    Istog kraca drugog predznaka

3. KosA

KosA Nije mi ništa

Jep to im smeta.
    HDZ, najjača deklarativno desna stranka u državi je dala premijerku i predsjednicu, za razliku od svih ostalih gender equality liberalnih. Ajde, premijerka je došla jer je Ivo pobjegao ali za predsjednicu su vi zadrti glasovali. Sve kako bi žene zadržali di im je mjesto.:ball:

4. autumn

autumn |-O

ne, nitko ne govori da se deckima treba oduzet lopta a djevojcicama lutka. ili, ako govori onda je na marginama, gdje se skupljaju isti oni ludjaci koji izmlate sina koji uzme lutku.
    ono sto treba mijenjati je ukalupljivanje djece, nasilno ili perfidno guranje u obrasce ponasanja koje drustvo smatra primjerenim.
    treba prestati koristiti spol i rod kao objasnjenje za neke pojavnosti
    ah, on je neuredan, a decko je kakav bi bio
    ah, ona je curica, naravno da ne zna sloziti legice

kukuriku se sviđa ovo.
  5. Strahozec

Strahozec Douchebag

A jel ne govori se

Al radi se sa unisex igračkama i kojekakvim društvenim eksperimentima
    To je isto nametanje nečijeg stava bez prave znanstvene podloge kao što je kosa pokazao

Al mi smo klerofašisti kojoj će se mirni i dobri liberalni humanisti naspominjat rodbine

6. KosA

KosA Nije mi ništa

Po mom iskustvu, kao što ova ilustracija zorno prikazuje, žene su puno neuredniji spol.:mrgreen:
    Muški, naročito nakon vojnog roka budu uredniji.:facts:

7. autumn

autumn |-O

pa unisex igracke vjerujem nikome ne smetaju? zasto bi se igracke dijelile po spolu?

8. KosA

KosA Nije mi ništa

Zar se dijele?
    Nemam djece ali kad god kupujem poklon za nekog klinca od mojih, teta u Milleru me ne pita da li kupujem za muško ili žensko.
    Još za vrijeme Juge sam se ja igrao barbikama u vrtiću, nitko mi nije prigovarao. Ni prije ni nakon što sam im skidao glave.

9. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Za vrijeme juge smo bili manje demokratska, ali daleko više sekularna država tako da se crkva držala svoje ustanove, a ne tuđih maternica. Trgovkinje u konzumu npr. pitaju dal imaš kćer, sina za one gratis sličke. Nedobog da uzmeš star wars za kćerku, cijela kolona u nevjerici, a trgovkinja na aparatima. Ovo je iz prve ruke.

Jedino što si uspješno napravio je izblamirao se sa onim trolanjem o društvenim znanostima i dogmama. Također si se izbacio u više navrata iz rasprave usporedbom polumismenih pastira sa fakultetski obrazovanim znanstvenicima.

Na trenutak si se uozbiljio sa onim linkovima, ali kako članke sam nisi pročitao niti im imaš pristupa čemu ih navodiš kao svoj argument? Postcount I guess.

Laucien se sviđa ovo.
  10. Strahozec

Strahozec Douchebag

Pre će vam metar u guzicu neg cenat u glavu

Teśko je vjeru i dogme istrat iz čovika

Nekom crkva nekom kvazi filozofija

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Za istirat vjeru i dogmu iz čoeka potrebno je kritičko razmišljanje. Za kritičko razmišljanje potrebno je jako puno čitanja i opservacije, što ne znači da nema načitanih vjernika, ali radi se o ljudima koji su indoktrinirani kao djeca prije nego su razvili tu sposobnost kritičkog razmišljanja. A ne o educiranom ljudstvu koji su postali vjernici sa 40+ godina.

Za maglu u glavi dovoljno je reć da su "putevi Božji tajanstveni" kad malo dijete dobije tumor i "Bogu hvala" kad ti se dese fine stvari. Win-win scenario, čemu preispitivati išta?

12. KosA

KosA Nije mi ništa

Jugoslavija, zemlja slobode i jednakosti. Tečajevi tolerancije se vodili na Golom otoku, kao i teambuildinzi.
    Toliko tolerantna da se homoseksualnost u glavnom gradu iste dekriminalizirala tek 1994.
    Dok homoseksualnost nije bila zakonom kažnjiva ni u katoličkoj Italiji pod Mussolinijem. Istoj onoj Italiji gdje živi onaj zlotvor, Papa.

Evo skrivam se od neugode. Ne znam kako ću se oporaviti. Blamirat sam, susramlje mi ne da mira.:hmm:

13. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Samo jedna rečenica i opet ne znaš pročitati. Pokaži mi gdje sam napisao da je Jugoslavija bila tolerantna i progresivna država gdje se cijene jednakost, tolerancija i manjine? Napisao sam:

Za vrijeme juge smo bili manje demokratska, ali daleko više sekularna država.

Što znači da je juga bila diktatura gdje se crkva nije miješala u državne poslove i dan danas ne mogu popovi prijeći preko toga. Draži im nacisti koji su isto bili diktatori ali su bili kolegijalni diktatori.

14. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Desničari u SADu o tome kako treba pobiti sve liberale koji su za bolju regulaciju oružja u civila. Ovi naši nas napadaju strujom. :mrgreen:

Desničarka logika: "Vi ste tu da služite narod pa ako to nećete onda ću ja sj♥♥at narod, a ne vas." Pa će i politika i taj lik zajedno sj♥♥at narod i narod će konačno bit prosvjetljen?

đez se sviđa ovo.
  15. KosA

KosA Nije mi ništa

Gdje se Crkva miješa danas u državne poslove?
    HDZ na vlasti, HDZ uvodi IK- crkva cerendra.
    Ako se miješaju u državne poslove, moram priznati da ne rade to baš najbolje.:think:

Možda misliš da ne bi smjeli dati svoje mišljenje o IK?
    Ne vidim zašto ne bi.:dunno:

U Jugi su morali šutit iz jednostavnog razloga što totalitarna ideologija ne voli konkurenciju.
    Dobro su i prošli.
    PS: Nacisti im nikad nisu bili nešto puno dragi, Fašisti, Frankisti i Ustaše da.

16. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Crkva cendra zato što su im njihovi kompići HDzovci okrenuli leđa i umjesto desnoj strani i patrijahatu okrenuli se ka centru. Nešto ko manje kilava verzija SDPa.

18. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

19. kukuriku

kukuriku Predator crne vune

Crkva ima apsolutno pravo javno djelovati u kom god smjeru smatra potrebnim.
    Kao i svi drugi dionici koji nisu crkva.
    Dok je sve u sferi legalnog, jasno.

Nego, čitam ja ovo što smo nadrobili ovih dana i zaključujem sljedeće: ako se mi, koje, eto, možda pogrešno, smatram nešto obrazovanijim i bistrijim nego prosjek populacije, razgovaramo na razini gdje nitko nikog ne sluša nit se trudi razumjeti, nego je bitno ispast pametniji od "suparničke" strane, j♥♥o onda i demokraciju i nadu u bolju budućnost.
    Nikad se mi od ega maći nećemo, jer MI ZNAMO da onaj tko ne misli kao mi ne može imati dobre namjere ni dobre argumente, nego ga tjera, što drugo nego mržnja. Ako ne mržnja, onda glupost.
    Kraj priče, kraj svega, ajd bok.

autumn se sviđa ovo.
  20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Naravno da ima pravo sve reći, isto kao što ja imam pravo reć onom što je u koncilu nadrobio da je na ženama da slušaju i budu drugotne - uvreda za razum.

Tko je uopće spomenuo da Crkva nema prava? Zar ja ne smijem komentirati aspurdnost i zaostalst koja truje sa oltara. Naravno da imam. Ali sa pravima dolaze i obveze poput obveze da se prijavljuju saznanja o zločinu i kriminalu pa Crkva svejedno u Splitu godinama zataškavala pedofiliju i nastavit će to raditi jer ne snosi posljedice pošto de-facto nismo sekularna država. Kao nedavno kad je cijela hijerarhija znala za slučaj u splitu i zbog nedjelovanja upropastila nekoliko života. Ali nitko od tih enablera neće završiti u zatvoru jer su iznad zakona, taj 80godišnji djedica će vjerojatno izdahnut prije presude.

Podijelite ovu stranicu