1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Insomnia

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Aurora, 13. Travanj 2014..

1. Aurora

Aurora Novi Član

Volim san više od rođene majke, ali ne dolazi mi na oči često.
    Znači u pet dana 17 sati sna.
    Čak sam i ovce krenule brojit.
    Advice please?

2. Neph

Neph Aktivan Član

Moj prvi savjet ti je da ne tražiš savjete po internetu nego odeš doktoru po stručno mišljenje. To je stvar zdravlja pa bi se sa stručnjacima za zdravlje valjalo i posavjetovati. Ima načina da se to liječi, spriječi, ublaži itd.
    Moj drugi savjet jest da koristš savršeno dobru hrvatsku riječ "nesanica".
    Lijepi pozdrav.

3. Hollowed

Hollowed Mali sa sjekirama!

Sto je Neph rekao, posjeti doktora ako ti je super cesta pojava. Ako se javlja s vremena na vrijeme onda te vecinom nesto muci na bazi psihe. Kontam si da se to moze rijesit s nekim lijekovima za smirenje ili tako nekim cajem. Unatoc tome sto ja mislim, ako je to dosta cesta stvar onda odi stvarno posjetit doktora.

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ak se događa periodički (dok si ispitni rokovi il tak nešt) onda ne bi trebo bit ozbiljni problem - vjerojatan uzrok stres i dugotrajno učenje u svakom slobodnom trenutku...

ako je nasumična pojava (bez neko očitog uzorka pojavljivanja jel) može bit svašta...

ak je kronično, onda je skoro pa sigurno nešt ozbiljnije u pitanju...

u svakom slučaju, pričat sa doktorom da se ustanovi, kak je neph reko... ljudskom organizmu naprosto treba san i ako se to uskrati ima cijela paleta mogućih nuspojava/poslijedica...

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Idi kopat vrt malo, spavat ćeš ko beba.

6. autumn

autumn |-O

otprilike jednako ko sto ce se netko depresivan oraspoloziti kad izadje u drustvo :laugh:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  7. Aka

Aka Baby steps

Pročitaj knjigu "Nesanica" Stephena Kinga.. Možda tvoje tijelo dođe u transcendentalno stanje nakon nekog vremena xD

Zezam se, naravno. Također sam za odlazak doktoru ako je stanje kronično jer posljedice mogu biti jako opasno. No, ja bi na tvom mjestu tražila sve moguće alternativne načine liječenja da izbjegnem ljekove za spavanje, jer sam, nažalost, u više od nekoliko primjera vidjela kako je lako navući se na to gore od bilokoje koke ili heroina.. Osim ako imaš stvarno dobru kontrolu i nemaš ovisničku narav, onda go for it girl.

8. autumn

autumn |-O

ja bi prvo izbacila mobitele i laptope i tve bar dva sata prije spavanja, uzela knjigu npr.
    onda neke klasicne stvari, rutina, mirne aktivnosti navecer, fizicki napor i svjezi zrak po danu.
    ali doktoru da, ako se duze ne spava prosvikas. ili dodjes u transcendentalno stanje ko sto aka veli :lol:

9. Aurora

Aurora Novi Član

Išla sam liječniku više puta i bila sam dobila tablete za spavanje, ali mi nisu baš pomogle. Jednostavno imam previše energije i ništa me živo ne može uspavati. Znači mogu cijeli dana biti fizički aktivna ili radit nešto što bi me trebalo iscrpiti , ali navečer jednostavno ne mogu zaspat. Psihički sam iscrpljena, ali fizički ne. U najboljem slučaju ću dnevno odspavati 4 sata, ali najčešće spavam svaki drugi dan.
    Imam periode kada napokon uhvatim normalan ritam spavanja, ali to traje otprilike tjedan-dva, pa se opet sve vraća na staro.
    Jedino se osjećam umorno kada su kolokviji/ispiti jer ne mogu spavat, a nemogu učit jer sam psihički iscrpljena pa onda sve ode k vragu. Iskreno, ne znam kad sam zadnji put spavala noć prije kolokvija/ispita.

Nemam vrt, bogu hvala :laugh:

Tv ne gledam, mob ne koristim baš, a laptop je uvijek je uključen, koristila ga ja ili ne.
    Mrzim rutinu, a u mirnim aktivnostima nisam baš dobra jer ne mogu dugo vremena mirovati. :smile:

10. Lord

Lord Aesir Illuminati

11. Aka

Aka Baby steps

Ono što je Ayl pokušala zapravo reći je -> iscrpi se. Istrči se, iskači se, sređuj po kući,treniraj neki vrag, radi hrpetinu nečega aktivnog (odi trčati po Marjanu ili napravi cijeli krug od Spinuta pa naokolo do kako-se-ono-zove-onaj-luksuzni-kvart-di-je-onaj-Popaj) pa ćeš možda biti dovoljno umorna da spavaš. Mislim da je tvoj problem više neka verzija hiperaktivnosti nego nesanice.

12. Aurora

Aurora Novi Član

Pa jesam malo hiperaktivna....
    Već 3 godine ništa ne treniram niti sam u zadnje baš fizički aktivna, ali poslušat ću savjet :smile:
    (Popaj se otvorio na više lokacija, al mislim da ti misliš na onaj na Splitu 3)

13. Aka

Aka Baby steps

Ne, ne, mislim na onaj tamo poslije marine, kerumovog hotela, kad se ide od Rive prema Marjanu.. Jao, jesu Meje? Da, izgleda da jesu. Uglavnom, od spinuta kad počneš šetnicom na Marjanu možeš napraviti cijeeeeli krug oko brda da se konačno spustiš prema Rivi. Jako dobro, muziku na uši ili frenda/icu pod ruku i ajmo! Ja bila par puta :D

14. Aurora

Aurora Novi Član

Jesu Meje su, pogodila si :laugh: . Ah Marjan :blush: Hoćeš mi vjerovat da 3 godine studiram u Splitu, ali sam tek prije tri tjedna prvi put otišla na Marjan. Oduševila se. I kad malo bolje pomislim tu sam večer zaspala ko bebica :think:

15. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Ako sad zaspeš, eydišani će postati bolji od doktora. :laugh:

16. Aurora

Aurora Novi Član

Vrijedi probat čisto da se vidi level sposobnosti davanja savjeta na Eydisu :D

17. Aka

Aka Baby steps

Also, Marjan je stvarno lijep, pogotovo sad u proljeće :) (Možda jedini fora dio Splita).

I nije da sam pogodila, to sam se prisjećala iz vremena kad sam živjela u Splitu :D

18. Aurora

Aurora Novi Član

Marjan je divan, pogotovo kad nenadano sretneš ekipu s pivom pa se lijepo proveselite na Prvoj vidilici :laugh: :laugh: :laugh:

19. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Uzmi moj dan i spavat ćeš 400 sati.

Nemrem gledat a tek je 7. :cry:

20. Lord

Lord Aesir Illuminati

To je najgore kad dođeš u tu fazu :(

Drži se budnom, proći će.

Podijelite ovu stranicu