1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Ideje I Prijedlozi Za Resetiranje

Rasprava u 'Prostranstva' pokrenuta od Belmorn, 15. Travanj 2009..

?

Tip settinga (možete označiti više odgovora)

1. tech ili steampunk

0 glas/ova
    0.0%
  2. obrnuti stereotipe

0 glas/ova
    0.0%
  3. umjesto cijelog svijeta raditi grad

0 glas/ova
    0.0%
  4. slavenska mitologija

0 glas/ova
    0.0%
  5. fantasy mitologija

0 glas/ova
    0.0%
  6. dobre su to ideje, ali ih treba zasebno raditi (svaku pojedinačno)

0 glas/ova
    0.0%
  7. sve navedeno

0 glas/ova
    0.0%
Dozvoljeno je odabrati više odgovora.
  1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Ovdje mi sakupite ideje i prijedloge iz teme za resetiranje unamysa da mogu napraviti lijepu anketu.

Prijedlozi koje sam iščitao:
    high tech/steam punk
    okrenuti stereotipe na glavce
    mega ogromni grad ili veliki speceship - urbana izgradnja naspram izgradnje svijeta
    bogovi - količina njihova utjecaja na svijet koji se gradi
    slavenska mitologija - naginjati na slavensku mitologiju ili na klasični fantasy (koji posuđuje iz grčke i skandinavske mitologije)

Na prvo pitanje možete označiti više odgovora kako bi kombinirali ono što zaista želite.

2. matijas

matijas Schvaller

1)da se nastavi kao do sada.....
    čisti fantasy, samo ga mi gradimo

2)da se radi po slavenskoj mitologiji...

3. Jace

Jace Novi Član

Da ima high-tech naroda

edit:Ja sam za ukoliko mogu imat high-tech elfove. Ili bar neke steam-punk. Kuiš ono, s nekakvom tehnologijom a ne samo veranje po drveću i te šeme.
    :lol:

To bi otprilike bilo to...
    Mislim nisam ja objasnio ali ja sam za ovo pa...

4. Belmorn

ne budite sebični već stavite SVE PRIJEDLOGE uz lijepa objašnjenja sa strane

5. Laucien

Laucien The Merchant

So, moj prijedlog je da postoje klasični fantasy narodi sa neklasičnim (ne)fantasy obilježjima.
    Odnosno, nešto kao antimainstream fantasy. Naravno, pod high-tech ne mislim na kompjutere, više kao nekakva pomagala koja nisu tipična za fantasy, kao što su naprimjer teleskopi, kompasi, satovi. Mašta radi svašta, a steampunk rula :P Nešto kao suživot prirode i tehnologije. Recimo, bilo bi totalno kul da elfovi imaju mlinove i vjetrenjače koje generiraju struju, koju onda koriste za pokretanje strojeva kojima stvaraju iluzije. Malo bezvezan primjer, ali mislim da pokazuje osnovnu ideju. Ili baterije na bazi narančinog ili limunovog soka (vidi Sumerani :P).

A da idem pisat tuđe prijedloge baš i ne bi dobro završilo. Al ako hoćeš, kad svi iznesu prijedloge ti ih sažmem pa napravimo novu temu sa pollom i ukratko opisanim prijedlozima. ?

Sad kad malo promislim, svijet je velik, i ima mjesta i za slavicpaganmythologybased narode, i hightechsteampunkelfove i sve ostale. Mainstream je lame anywayz.

6. Arsen

Arsen Novi Član

Evo mog plana i statuta :lol:

-Građenje sveta sa temom balkanske mitologije, koja će srušiti standarde klasičnog EF sveta
    -Nivo tehnologije, od srednjeg veka do kraja XVIII(može se ugovoriti)
    -Ja bih vodio, ali mi ne bi bio problem da sa još par ljudi podelim tu ulogu, naročito ako su poznavaoci ostalih neophodnih mitologija
    -Polu-pbf stil igre, geografske odlike i osnovnu istoriju koordinatori rade, ostalo učesnici pod nadzorom koordinatora

Arsen for president :lol:

7. Jace

Jace Novi Član

Nema oruzja -.- a daj...Ja mislio da si ti da bude i normalnog oruzja...Ne sad nekog ful kul al ono neznam nesto ko u warhammeru
    Buuu nisam za Lauciena :lol: :lol:

edit:Iako moze i ovo sto je on sad reko al ja bi rade ovo ^^

8. Laucien

Laucien The Merchant

Na taj način imaš jednu waaaay superiornu rasu. Zato sam to preskočio.

Btw da se nadovežem na kraj mog posta, različiti narodi mogu biti na različitim kontinentima. Naprimjer ovaj slavic land može biti odvojen oceanom od nekog hightech landa. Kuiš.

9. Belmorn

STOP
    sad ću ovo uredit

10. Jace

Jace Novi Član

Na taj način imaš jednu waaaay superiornu rasu. Zato sam to preskočio.

Btw da se nadovežem na kraj mog posta, različiti narodi mogu biti na različitim kontinentima. Naprimjer ovaj slavic land može biti odvojen oceanom od nekog hightech landa. Kuiš.

Pa nebi samo jedna rasa bila high-tech...

Edit:Bel nisam vidio ovo STOP

11. Belmorn

12. Laucien

Laucien The Merchant

I sad još stavi sveskupapomiješano i to je to :D

13. Arsen

Arsen Novi Član

Da, to je pravi recept za novu katastrofu. Bez mešanja

14. Jace

Jace Novi Član

ok to je valjda sve...i sta sad

15. Laucien

Laucien The Merchant

Zašto katastrofa. Pogledaj stvarni svijet, imaš područja koja gotovo nemaju tehnologiju, i s druge strane imaš Ameriku.

16. Arsen

Arsen Novi Član

Jeste, ali postoji samo jedna rasa, ljudska, pa se u to može poverovati.

Bel, klasičan fantasy nije isto što i slovenska mitologija, neka to budu dve opcije.

17. matijas

matijas Schvaller

a ja sam za high tech/steam punk uz okretanje streotipova naglavce sve to s rasama iz klasičnog fantasya

18. Laucien

Laucien The Merchant

E, tako i ja.

Arsen, ne kužim šta hoćeš reći, odnosno, lupaš me mainstreamom u glavu, sorry.

EDIT: Da se bolje izrazim, zašto se u ovo moje ne bi moglo povjerovati? Kao pvo, fantasy služi nevjerojatnim stvarima :D, a drugo, zašto je vjerojatno da samo u pure human svijetu mogu postojat različite razine tehnološkog napretka?

19. Belmorn

ok, hvala svima što su zaspamali temu koja je trebala biti uredna i pomoći vam da se organizirate. napravio sam pool pa se dogovorite.

@Arsen - sutra ću otvoriti posebnu temu za odabir voditelja, ali bi ti samo htio naglasiti da ovo nema veze s PBF-ovima jer ih hvala bogu ima i previše.

20. Jace

Jace Novi Član

Et ja glasovo!

Podijelite ovu stranicu