1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Hrvatska Danas

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 18. Siječanj 2008..

1. Nea

Nea curica

Ndaa.... Imamo Hrvatsku :nice:

No kao i uvijek ne znamo što bi s njom... :great:

Imamo vladu kakvu imamo, "sami" smo je izabrali (aha), rasprodajemo zemlju, uništavamo tvornice i proizvodnju, mladi mozgovi odlaze van, patente ignoriramo neka druge zemlje zarađuju na njima, plješćemo otvaranju velikih trgovinskih centara, uvlačimo se EU u (znate već), nema referenduma, svoje generale uhvtismo i poslali smo u Haag, one koji nisu direktno tamo optužimo za lov u slobodno vrijeme da slučajno ne bi Eu mislila dasmo to zatajili, a zapravo jedna po jedna afera niče svaki put kada kad bi Vlada mogla dobiti po glavi :ninja: . U dugovima smo do grla, imamo žitnice, a uvozimo hranu, imamo more i planine i rijeke i svu poljoprivrednu i inu proizvodnju za koju bi neke zemlje osvajale druge zemlje.. a što mi radimo????

znakovite su te afere... Nastupio ZERP čekamo što će Vlada narpaviti, a ona uhvati onog tipa kako lovi svinje i s njim zajedno ministar...

Donešen zakon o zabrani pušenja, pa najednom porast cijene lijekova, pa opet tvrdnja da neće biti ništa od dotičnog Zakona...

Kakva je Hrvatska danas u svakom pogledu? Kakav je vaš život? Preživljavate li i vidite se ovdje kao odrasli i zaposleni ljudi s obitelji? Koliko ćemo još trajati? :great:

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Mi imamo drzavu u rasulu, cijene rastu place padaju... No obazirmo se na krive stvari, nama su vazni nasi predivni ratni generali. E pa ljudi moji da je Hrvatska dala svoju tajnu dokumentaciju iz rata nasi generali bi bili slobodni, no onda bi se zapravo vojni vrh bio u govnima (recimo kao sto hrvatska vojska "nikada nije bila" na vojnim akcijama u Bosni). Bunimo se oko toga sto nema referenduma za ulazak u NATO, sto nije potrebno no nije nas briga sto cijena benzna iz dana u dan raste... Govorimo o vladi koju smo izabrali? Ja bi radje govorio o slijepim ovcama koje su glasale za HDZ nakon sto je njihov mandat bio obiljezen sa bezbroj afera radi kojih bi ta vlada u bilo kojoj normalnoj drzavi odavno bila prijevremeno srusena.

Prodajemo sve i svasta, a cijelo priobalno podrucje iz godine u godinu dize turisticke cijene... Ljudi dizu kredite da bi isli na more... ma sto samo na more... ljudi za sve dizu kredite, do stana je nemoguce doci... no sto je nama vazno? Govori se o orgniziranom strajku i izlasku na ulice? A sto ce to promjeniti sto ce politicku drzavu stititi drzavne institucije kao policija i vojska, to sto ce nakon prve njihove reakcije sve to pasti u vodi. A k tome josh kada pogledamo da vodje sindikata u tome imaju svoje politicke interese...

Zivot u Hrvatskoj je j♥♥eno sranje... Imamo i neke dobre stvari, to jest imali si super skolstvo da ga Primorac uvodjenjem bolonje nije sj♥♥ao... No sto ce nam samo jedan dobra stvar, kada je sve ostalo loshe. No usprkos tome ljudi kukakju kako nemaju novaca, a ducani sve bolje posluju? Kako to?

3. Sin

Sin Paladin of Eydis

Ljudi... ak mislite da je Hrvatska u rasulu... odite zivjeti u BiH... oni nas shvacaju kao pojam za drzavu!!!!!!!!!!!!

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Imamo super sportaše, pogotovo ako se uzmu u obzir jadni uvjeti što im pruža država i općenito rasulo financija u sportskim savezima na štetu sportaša i dobrobit samih čelnika. Pa eto uz njihove uspjehe na trenutak zaboravljamo vlastiti jad. :)

BiH je poseban slučaj, bez namjere da se ikog uvrijedi. :)

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Upravo se radi toga toliko ljutimo na sportske neuspjehe jer su sportski uspjesi jedna od rijetkih stvari kojoj se mozemo veseliti. No opet... osim nogomete sve je financijska 0, ili iznimaka kada neki individualac napravi velbajan medjunarodni uspjeh (citaj janica i Blanka)

6. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

šteta, velika šteta što imamo puno pametnih ljudi u koje ne znamo ulagati :laugh:

7. Nea

Nea curica

A što kažete na ovu igru s cijenama?

Što je Vlada dogovorila smanjenje cijena?

Na poziv sindikata da se bojkotira kupovanje od 8.02. do 15.02.?

Da li se narod budi ili je to još 1 neuspješna akcija Hrvata?

8. Psychaki

Psychaki Gost

vidimo kako ne će dirati Cvjetni trg. :ninja:

9. Thor

Thor Aktivan Član

A kaj kažete na onaj plamteći brod koji plovi prema istarskoj obali?

10. Velena

Velena vintage queen

A obavezno dopunsko zdravstveno osiguranje?

11. Nea

Nea curica

vidimo kako ne će dirati Cvjetni trg. :ninja:

Da, upravo sam na to mislila... "Nije bilo puno ljudi" :cry: kao Hrvatska broji 50 milijuna pa je par tisuća malo :cocky:

A kaj kažete na onaj plamteći brod koji plovi prema istarskoj obali?

Pa mislim da će naši nešto poduzeti kada dođe do obale i izazove ekološku katastrofu :rocks:

:love: :love: :cry: e TO JE prestrašno :cry: :cry: :mad:

12. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Nije sve tako crno...

Ima i pozitivnih strana u našoj državi.

Recimo, pozitivno je to što naša Vlada potiče integraciju invalida u društvenu sredinu, a ne trpa ih po nekakvim institucijama kao što to rade u nekim drugim zapadnoeuropskim državama.

A, opet, događa se diskirminacija među samim invalidima - invalidi Domovinskog rata su uvijek u prednosti pred ostalim invalidima :ninja:

Poskupljenja su odvratna - a pogotovo kad se u državi dignu sve cijene osim onih u Saboru :cocky:

Baš sam se zaprepastila kad sam išla kod doktorice i kad mi je naplatila 30 kn - 10 kn za pregled, 10 kn za uputnicu i 10 kn za recept... :rocks:

13. Sherpa

Sherpa Legenda

vidimo kako ne će dirati Cvjetni trg. :laugh:
    Zbilja se gleda na krive stvari, zapravo me zaboli sto ce tamo raditi samo neka daju ljudima mogucnost da normalno zive a ne da cijene rastu iz dana u dan, a place u najboljem slucaju stagniraju...

14. charlotte

charlotte Novi Član

meni se riga od mentaliteta ljudi koji je doduše više ili manje doprinjeo svim ostalim problemima u državi.
    osobno mi je najdraže naše pravosuđe. tako apsurdne presude se teško mogu naći bilo gdje drugdje i u bilo kojem vremenskom razdoblju.

15. Edrahill

Edrahill Novi Član

Što će nam to? Glavno da se financiraju nogometna igrališta :tired: sve drugo je nevažno.

IDEMO DALJE! :laugh:

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ma idemo mi uqurac, a ne dalje...

17. Morrigan

Morrigan Novi Član

Nije problem smo u Hrvatskoj...čitav svijet ide u k...c (sorry,inače se ovako ne izražavam)...i neće bit bolje...bit će gore svaki dan...

A Sin, u našoj BiH država ni kao pojam ni kao nešto funkcionalno NE POSTOJI!. Mi smo umjetna tvorevina, a sve što je napravljeno na silu je tempirana bomba...

I nisam pesimista....već optimista :tired: :w00t:

18. Nea

Nea curica

Tone najveći brod na svijetu :tired:

Zagreb triput razvijeniji od Slavonskog Broda

Statistička podjela Hrvatske na tri regije prema volji Eurostata pokazala je da je Grad Zagreb tri i pol puta razvijeniji je od Brodsko-posavske županije, najslabije regije u državi. :bash: :bash: :bash: Zagreb stvara 83 posto veći BDP po stanovniku od državnog prosjeka, najsiromašnije regije jedva polovicu, a iznadprosječni su samo još Istra i Rijeka.
    Hrvatska je u prosjeku ostvarila 7000 eura BDP-a po stanovniku, što je trećina europskog prosjeka (22.000 eura). Zagreb je imao 12.908 eura. Najsiromašnija, Brodsko-posavska županija, ostvarila je manje od četiri tisuće eura 3785 eura. To je upola manje nego u najsiromašnijim pokrajinama na sjeveru Rumunjske koje je Eurostat, u istraživanju koje je identično hrvatskome, naveo kao najsiromašnije sa 7542 eura BDP-a po stanovniku. Sjeverozapadna Hrvatska stvara polovicu BDP-a RH (48,2 posto), a usporedba s četirima prijašnjim godinama potvrđuje da se njezin utjecaj i dalje lagano povećava, dok udio panonske Hrvatske pada i samo je 20 posto. Jadranska Hrvatska stvara 31 posto BDP-a.

http://www.vecernji.hr/home/manager/3019271/index.do

Eto sad znate zašto ne mogu na mitinge u ZG :cry: Prije će najsiromašniji Rumunj u Zg nego ja :cry:

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Caka je da se ovo moze ispraviti samo dugotrajnim planiranim razvojem i ulaganjem. Iliti nikako kod nas.

20. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Čuste li što HDZ predlaže kao izmjene u načinu rada Sabora?!

Uglavnom, izmjene su takve da se faktički ukida mogućnost replike, ispravak točnog navoda se ograničava samo na komentar pukih činjenica, a onomad kad zastupnici ispituju Vladu dodaje se stavka da ispitivani predstavnik Vlade ima zadnju riječ...

Lagano ukidanje slobode govora....

Podijelite ovu stranicu