1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Hip Hop Kultura

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Sherpa, 12. Travanj 2007..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Edo odavno nije vrh, Frenki slično tako, BiH ima boljih mladih momaka čije vrijeme tek dolazi. Elemental (baš kao i TBF) mi nije jednako dobar svojim novim albumima kao s prva dva. Daleko od toga da su loši, nisu, al nije to više to. Čak osjećam deja vu dok ih slušam u novim izdanjima.

Ono što ja čekam je novi Krangov album, koji je trebao izaći prije dvije ili tri godine. Stalno u fazi 'bude', a ja jako volim njegov underground zvuk i battle rap stil.

2. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Ja mislim da je Hip Hop kultura ošla kjarcu otkad su ju prozvali kulturom.

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja mislim da je glaznba ošla k jarcu otkad su hip hop prozvali glazbom :laugh:

autumn se sviđa ovo.
  4. Sherpa

Sherpa Legenda

@MarkaN taj izraz se praktički koristi od kada je žanr nastao. Koristi se izraz kultura zato što ne uključuje samo artiste nego još tri elementa - DJ, b-boy i grafitere. Točnije bi bilo da je hip hop otišao kjarcu kada su velike pare ušle u njega.

@dorca vorbarra čim stavim pjesmu gdje se doktori spominju odmah se dežurni doktor buni :P

No kada pogledaš, reperi barem sami pišu ono što izvode, nešto s čime se ne može pohvaliti 75% glazbene industrije. Možda i više.

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

:lol: ja sam gledao samo ovu stranicu. a osim toga, moje s emišljenje odnosi na strani hip hop. kojekakve dogove i skotove kojis amo znaju vikat jea i psovat i krast dijelove tuđih melodija.
    btw, ne znam nijednog kirurga koji se nije probio znojem i radom. koliko god da ne volim kirurge.

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Ma priča nije istinita (barem nisam našao info da je), samo metafora za korupciju i kupovanje diplome na medicini. Kao i pokazatelj do čega to može dovesti.

Ono što preko medija vidiš / čuješ je takvo kako si opisao. No to ne znači da nema kvalitetnih stvari, samo one su u drugom planu i često au underground.

7. Lord

Lord Aesir Illuminati

Po tom pitanju, mislim da Srbi rade nenormalno dobar rep:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Imaju, al ne zahvaljujući ovima iznad.

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Do point me in the right direction :laugh:

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Link na marčela već imaš u par postova iznad, ako već hoćeš 'majmuniranje' Bad Copy je ono što želiš slušati.

Moj izbor svakako je Krang, no njegov zvuk nije za svakoga (ova pjesma mi je jedna od najboljih, rađena je prije skoro deset godina, neki će reći kako vrijeđa ja ću reći kako je ovo sloboda govora za koju se svi bore).

Ako želiš nešto starije - BS! - uz ovu pjesmu odmah bih krenuo u srednjovjekovnu borbu!

Ove mlađe nisam dovoljno slušao. Imam cijelu playlistu koja me čeka, al za to trebam biti u dobrom raspoloženju.

Lord se sviđa ovo.
  11. Sherpa

Sherpa Legenda

Što bih dao za stari zvuk Elementala?

12. Aka

Aka Baby steps

Znam da su dečki prešli sa "in your face" rima u ironiju i sarkazam, al moram priznati da mi brutalno fale pjesme kao što je ova.

Kad sam već tu, jel možda možemo otvoriti temu zašto "dalmoši" mrze "purgerski" rep, a "purgeri" mrze "dalmoški". Vidjela sam to u jako puno situacija. Kao, ja volim Elemental i to je čudno jer sam iz Dalmacije, ili kad netko iz Zagreba sluša TBF ili Dječake (bez obzira što je jedan iz Zagreba).

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Možda te dojam vara, ili si pričala s ljudima koji ne slušaju ovu glazbu kako spada. Ili se možda situacija promijenila. Ljudi koje sam, upoznao u hip hop krugovima nikada nisu imali takvu percpeciju - dobra pjesma je dobra pjesma, bez obzira dal' je iz Zagreba, Splita, Rijeke, Osijeka ili van granica države. I te samo kod nas, nego i u drugim državama. BiH je tu sjajan primjer kolaboracija ljudi različitih vjeroispovjesti.

Osobno nikada nisam rekao kako mrzim 'dalmoški rap', štoviše, borio sam se protiv svih onih koji 'mrze domaći rap' bez da znaju nabrojati više od dva izvođača.

Kada smo kod TBF-a, ova pjesma je savršenstvo. Meni njihova najbolja pjesma.

14. Aka

Aka Baby steps

Ping pong je općenito jako snažan u tom pogledu, a i lirično. Glazbeno-ritmičko i ne baš ali nadoknađuju super tematikom i lirikom. Meni je Moj um pali all-time favorit.

Aaanyways. Ja se usrdno nadam da je u pravu - uistinu nisam razgovarala sa ljudima koji su baš u tome (jer sam ja onako, skoro jedina koja sluša metal i rok a da isto misli kako su i reperi zakon -.-) ali uglavnom ono što dobijem kad razgovaram sa ljudima je kako ne vole "dalmoški" ili "purgerski" rep tako da mi je to išlo masu na živce.

Podijelite ovu stranicu