1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Hip Hop Kultura

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Sherpa, 12. Travanj 2007..

1. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ja bi to kupila, jako mi se svidža!!? Kome da dam novce :lol: :lol: :bleso: :great:

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Iako mu je ovo bio treći (odnosno četvrti ako brojimo zagađenje) samostalni album Wikluh Sky proslavio se ponajprije u Bad Copyu i radu s Ajs Nigrutinom. Iako su mu pjesme i dalje zaj♥♥ancija na "ortaci ne znaju" pokazao je dosta ozbiljnosti i mogli smo čuti par iskrenih priča. Jedna od njih je ova. Ispričavam se što ovaj puta neću više pisati o pjesmi i o njenom autoru. No pričat ću o onome što mi pjesma znači danas.

Wikluh Sky - Pobednik
    Kod:
    http://rapidshare.com/files/256514181/18_-_Wikluh_Sky_-_Pobednik.mp3.html
    Eto ga... Baccalaureus titula je u džepu nakon godinu dana praznine, no ono što je danas važnije preskočena je zadnja prepreka prema magisteriju, a to je prijemni. Sada je sve samo pitanje vremena. Upravo radi toga tu je ova pjesma nakon svega što sam prošao, nakon što sam ozbiljno razmišljao o ispisu fax i bio sam na korak do toga. Ovu pjesmu posvecujem samom sebi, a kasnije ću u jednom drugom topicu zahvaliti još nekim ljudima.

I baš kao pjesma kaže

i ne da je krenulo, burazeru, ja ne vidim kraj

3. shadowfax

shadowfax Novi Član

4. shadowfax

shadowfax Novi Član

I like Hip hop
    tooooooooooooo much :roll:

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

6. Maggie

Maggie Novi Član

M.I.A.
    AYLLAH
    Dubioza Kolektiv i Ajs Nigrutin, to je to od onog što je meni okej

7. ixidor

ixidor ponavljač

8. ixidor

ixidor ponavljač

9. Haledion

Haledion Novi Član

Hip Hop vise ne slusam tj ne slusam ove nove ali uvijek cu slusati Kurtis Blow, The Roots, Wu tang clan, MF Doom, Mos Def, Common, Talib Kweli, Public Enemy ( previse ih je za nabrajanje )... izgubio sam volju za ove nove i za ljude koji kao slusaju a ne postuju proslost i smisao hip hop-a... Peace, Unity, Love :great:

10. AresandHad

AresandHad Novi Član

U očekivanju prvog studijskog albuma Syke-Kamikaze (inače člana hip-hop banda ''Hram'') koji bi trebao biti vani tijekom 2011. godine, malo prosurfajte i prokomentirajte službeni web site.Thanx

sykekamikaza.com

11. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Jel to hip hop fantasy tematike?

12. Echtelion

Echtelion Aktivan Član

13. ixidor

ixidor ponavljač

Jel to hip hop fantasy tematike?

steamrap.

14. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

15. ixidor

ixidor ponavljač

16. Aka

Aka Baby steps

Zar je zbilja teško vjerovati da je Elemntal izdao 4 albuma? Očigledno je, pošto svi misle da su izdali samo dva, ova dva u kojima imaju band. No za mene je elemental počeo kao trio - Shot, Remi i sada već odavno bivši član Ink. Prva dva albuma iako medijski neeksponirani meni su osobno puno draži. No radi razilaženja u mišljenju kako dalje došlo je i do razilaženja to jest odlaska Inka. No danas jedna pjesma iz starijih dana. Pjesma o povezanosti i odanosti.

Elemental - Zajedno smo skupa

Kod:
    http://rapidshare.com/files/220025350/Elemental_-_Zajedno_Smo_Skupa.mp3.html
    tekst

Amen. Evo, nabasala na ovu temi i pomislih da i ja udijelim koje svoje mišljenje. Meni je hip hop senundarni žanr tako da iskreno nisam nešto jako upućena u cijelu tu sferu, ali od onoga što volim, volim jako. Drago mi je da si spomenuo/la Elemental i super mi je što priznaješ njihovo postojanje prije nego su izašle "Male stvari", tj još kad je bio i Ink. I meni su neke stvari odatle super (Rima, ritam, muzika npr) ali nekako on kao da mi nije pasao u tu ekipu, bio je previše nekako gangsta rapper u odnosu na njih, koji su mi nekako blaži.
    Inače što se tiče naše domaće sfere, Elemental mi je broj jedan. Također su mi draži ovi noviji albumi, ali Vertigo mi je remekdjelo glazbe i ritma. Volim i Edu Maajku, zbog njegovih socijalno osvještenih lyricsa.

Hip hop ne volim toliko zbog beata i glazbe, nego više jer ne mogu nači glazbeni žanr sa toliko inteligentnih riječi, toliko istine o stvarima oko nas.. Kod Elementala i Ede hip hop je stvarno postao "crni CNN". Tako da zato volim i jedne i druge, jer im nije bed pričati o stvarima oko nas koje nisu u redu.. i tako.

Eto, nedavno je izašao "Diversidad - the Urban Experience", album u kojem su Remi i Shot iz Elementala predstavili Hrvatsku u projektu koji sačinjava 20 MC-eva iz cijele Europe. Ako ne razumijete sve ostale jezike, bar ćete cijeniti glazbu i betaove, jer je album preodličan. Savjetujem svima koji su za probati dobru glazbu da poslušaju.

Eto toliko od mene.. malo se raspisah, ali eto, sve je bolje od učenja :D

17. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

19. Sherpa

Sherpa Legenda

Uz ovakve pjesme vjerujem kako postoji neki spas za ovu glazbu na našim prostorima. Sve dok ne moram slušati onaj generični 'ja sam gangster, ja barim, ja imam para', uz refren na kojem gostuje neka pevaljka.

Marčelo je pokazatelj kako i ova glazba može evoluirati. Ovo je priča o tome kako neki dobivaju diplomu medicinskog fakulteta, ako vam je sve ovo prebrzo, u opisu videa nalazi se tekst pjesme.

20. Aka

Aka Baby steps

Nie samo Marčelo. Tu su i Edo a tek nedavno sam skužila koliki je Frenki car isto. Elemental mi je stvarno sjajan i dalje, ali ovaj album mi je ritmično strašno u zaostatku sa bivšim. Vidit ćemo kako će novi vrtiti.

Podijelite ovu stranicu