1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Hip Hop Kultura

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Sherpa, 12. Travanj 2007..

1. Raist

Raist Novi Član

Mislis valjda

Ljudi često greše oko toga šta je podrška,
    misleći da je to aplauz kad se slavi pobeda.
    Zapravo, šta će mi bodrenja kada već steknem ordenja?
    Čemu rame za plakanje onda kad je vreme osmeha?
    Sve možeš sam tad, ali kad sam sam, kad krene loše,
    kad je mrak dna i jak jaz između mene i volje -
    onda, i samo onda, vredi iskren stisak ruke
    i topla reč - i samo tad si blizak, druže.

Hint nemoj to radit u 2 ujutro :P

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Da, to mislim

Inače nisam znao da i ti to slušaš :great:

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Obecao sam vam predstaviti Kranga, no za to sam izabrao krivu pjesmu. Ovaj srpski underground raper stvorio je osebujan stil i trenutno je jedan od najboljih battle rapera na ovim prostorima. Njegov stil najbolje je opisati upravo njegovim riječima refrena pjesme Tehnodrom - "Moderno, urbano, bolesno, brutalno, potresno, vulgarno". Rodoljublje u pjesmama iskazuje na vrlo žestok način, radi toga ga mnogi prozivaju nacionalistom što nije, no homofobna stajališta mu nikako nisu strana. Unatoč svemu, njegov prvi album "Misterija" prava je poslastica za uši, pogotovo za ljubitelje underground zvuka.

Na početku teksta sam rekao kako sam izabrao krivu pjesmu, razlog je što mi ova pjesma u ovom trenutku fenomenalno paše pošto lagano ludim te skoro opisuje stanje u kojem sam. Pa da ne duljim

Krang - Ludim

Kod:
    http://rapidshare.com/files/180763124/05._Ludim.mp3.html
    I tekst pjesme ako se baš ne snalazite sa jezikom, ako bude komentara i želje predstaviti ću još nešta od njega

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

a da ti to meni sve lijepo fino upržiš pa da se nađemo negdje na cugi?
    (da whineam jer nemam mjesta na hardu a niti vremena da upržim/pobrišem nepotrebne pizdarije :omg: )

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Mislio sam kako je postanje u ovaj topic beskorisno pošto nitko nikada ništa ne posluša, no očigledno sam se prevario, iako bih volio i pokoji komentar u topicu. Inspiriran jednim komentarom na moj način rada u ovom topicu odlučio sam staviti još nešto od Kranga. Ovog puta to je "pravi" Krang, u svoj punom sjaju sa hrpom poredbi koje tvore jedan oštar battle stil. Nadam se da njegov idući album neće biti utopijski projekt jer to bi bilo šteta jer on je uz svu ovu komercijalizaciju jedna svijetla točka balkanskog hip hopa

Krang - Utopija

Kod:
    http://rapidshare.com/files/181150238/16._Utopija.mp3.html
    I naravno, tekst pjesme.

6. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

hmmm komentirala bi ja, al se bojim da ne ispadnem glupa, naime nemam pojma o hip hopu :nice:

e: ovo mi se ne skida... piše da će mi trebati 3 sata za to i ne miče se uopće...probala sam par puta :think: ima on neki spejs ili nešto? :unsure:

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Pa možeš komentirati dojam koji pjesma ostavi na tebe, ili značenje koje iščupaš među stihovima

Ma ima myspace no sada mi se ne da tražiti link, budem drugi put

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Ova pjesma je za mene nešto posebno, a za dečke koji su je radili još je više od toga. Sjecam se dana kada sam je prvi puta čuo i sjecam se onih dana kada sam je na repeatu držao po sat vremena. Ova pjesma se kod mene ne pušta osim u posebnim prigodama, koje nisu one sretne, nego su upravo suprotno posljednjih pozdrav. Inače riječ je o ekipi iz Brčkog, od kojeg je najpoznatiji King Mire, koji je u Bosni i Hercegovini trenutno jedan od najutjecajnijih beat makera. Imao sam i priliku upoznati ga, to jest on je zapravo htio mene upoznati prije par godina kada je došao u Zagreb. Iskreno se nadam da nećete imati potrebu ovu pjesmu puštati radi događaja koji su opisani u pjesmi

Zona 49 - Posljednjih Sellam

Kod:
    http://rapidshare.com/files/183932723/Zona_49_-_Posljednji_Sellam.mp3.html

9. Sherpa

Sherpa Legenda

Znate li koja je čast biti prva osoba koja će ima priliku čuti neku pjesmu? Naravno zanemarit ćemo samog autora i njegovih par ljudi koji je radilo na produkciji pjesme. Mozak., moj prijatelj iz Kanade ulovio me je na MSNu te divne večeri i poslao mi je svoj najnoviji uradak, par dana kasnije javno ga je objavio. Nisam siguran što mi se je u pjesmi više svidjelo, prekrasan beat u koji sam se istog trena zaljubio, ili radi podzemnog stila kojeg ovaj bosanac u Kanadi fura. Na mene ovaj sinestezijski projekt ostavlja samo melankolicno stanje duha.

Moza.k.a. - Ja živim

Kod:
    http://rapidshare.com/files/185142259/Ja_zivim_-_mozak.mp3.html

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Zašto volim ovu vrstu glazbe? Zanemarimo sada preseravanje kojem su podlegli megapopularni i mega-ne-baš-kvalitetni-više-pop-nego-rap izvođaci. Važno je ono između redova, ona poanta pjesme, onaj trenutak u kojem doživiš nešto slično deja vuu jer prepoznaš situaciju, trenutak kada osjetiš da ste i pjesma jedno. Pokušaji u dokazivanju ljudima kvalitete tekstova ostali su samo na pokušajima, stereotipizacija koje ne želim biti dio zbilja ima osnove, No nekada mi pjesma služi samo za slanje poruke, kao otvaranje duše i ispucavanje emocija. Upravo za takvo nešta iskoristio sam ovu pjesmu autora čiji sam vam album odavno predstavio u ovom topicu. Autora čij novi album jedva čekam i čij radi i uspjeh jako cijenim i radi koga i ja osjecam ponos.

ASE - Dalje od mene

Kod:
    http://rapidshare.com/files/187969172/12._DALJE_OD_MENE.mp3.html
    I nije važno da li znate zašto i kome sam sve uputio ovu pjesmu, glavno je da ja znam odgovor na to pitanje.

11. Faint Smile

Faint Smile ilija64

Marchelo - Pozorište

12. Sherpa

Sherpa Legenda

2006. godina. Audio Battle turnir na majkceku. Najbolji turnir koji sam imao prilike vidjeti, čut i sudjelovati. Ne nisam ništa snimao bio sam jedan od 3 sudca. Na tom turniru otkrio sam tada 17 godina starog fatalistu, dogurao je do polufinala (prosao grupu, pobjedio u osminifinala i cetvrtfinalu) gdje ga je na kraju pobjedio pobjednik turnira. Sav njegov potencijal imao sam priliku čuti nešto nakon samog turnira kada je linkao jednu svoju pjesmu za download.

Još ni dan danas nisam siguran da li volim ili mrzim tu pjesmu. No često je ne mogu prestati slušati. Ova pjesma imat će posvetu, zapravo dvije. Prijateljici koja danas ima rođendan i svima onima koji redovito skidaju ono što postavim, pogotovo onima koje ne primjecujem na cesti.

Fatalista - Osjeti korake moje

Kod:
    http://rapidshare.com/files/205585584/fatalist_osjetikorakemojefeatandrija.mp3.html

13. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

vidi, nisam ni skužila ovo...

dobra je, ali sam u nekakvom skroz čudnom i pospanom stanju pa mi se čini pretužnom za moj ukus :/

nisam mogla nać riječi na netu :(

tužna sam općenito jako sada.

nego došla sam tu jer sam htjela predstaviti jednog mog jako dragog prijatelja i kolegu retoričara.

Igor tzv. protiV je jedan od najboljih pulskih repera...po meni. oduševio me s kojom lakoćom baca rime i s druge strane strašno je zanimljiv kao osoba.
    nah. nisam riječit ko sherpa. uglvnom igor je kul, poslušajte ga ^^

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Wow, ovo se i meni svidjelo, jer u pravilu kada mi netko linka neke demo izvođače jako se razočaram i pun sam kritike. Naravno i ovdje imam primjedbi jer smatram da su one najbolji način da netko se zbilja popravi, no generalno pozitivan utjecaj. Možeš nabaviti mp3ice njihove?

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

pa šta se nemre skinut sa spejsa?? nedavno sam ja nešto skidala :blush:

al nije bed, pitat ću igora da mi pošalje :))

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Očigledno nisi skužila, kad tražim mp3 ja tražim sve do sada napravljeno :)

17. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

aha ok, va bene, valjda će mi dati

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Zar je zbilja teško vjerovati da je Elemntal izdao 4 albuma? Očigledno je, pošto svi misle da su izdali samo dva, ova dva u kojima imaju band. No za mene je elemental počeo kao trio - Shot, Remi i sada već odavno bivši član Ink. Prva dva albuma iako medijski neeksponirani meni su osobno puno draži. No radi razilaženja u mišljenju kako dalje došlo je i do razilaženja to jest odlaska Inka. No danas jedna pjesma iz starijih dana. Pjesma o povezanosti i odanosti.

Elemental - Zajedno smo skupa

Kod:
    http://rapidshare.com/files/220025350/Elemental_-_Zajedno_Smo_Skupa.mp3.html
    tekst

19. Sherpa

Sherpa Legenda

Iako sam jednoj osobi koja prati ovaj topic obecao da će iduća pjesma biti vesela moram to obecanje prekršiti. Ova pjesma nije vesela, ova pjesma je energična, ova pjesma teška, ova pjesma je bol, a upravo se tako i zove. Osjeti Bol i njen autor El Bahattee pripadnik "stare garde". Čovjek koji se je na vrijeme maknuo sa "scene" ostavivši iza sebe (samo) dva albuma i neke klasike koji su definirali ovu glazbu u nas krajem devedesetih. Uz Targeta na pjesmi

El Bahatte - Osjeti Bol

Kod:
    http://rapidshare.com/files/241459930/05_Osjeti_bol.mp3.html
    Ovu pjesma je sa posvetom. Iako sve boli nakon svega i dalje stojim, te sam i dalje tu za tebe bilo kada bilo gdje čak i ako ne zatražiš.

http://www.svastara.com/muzika/?tekst=10088

20. PR Music

PR Music Novi Član

PRESS REC. - Uuu La La La

S ponosom Vam predstavljamo novo a ujedno i prvo izdanje naše „Press Rec.“ / „PR Music Group“ diskografije, album prvijenac melodičnog naziva „Uuu La La La“. Naziv koji će prodrmati Vaš svijet, doslovno, bili Vi u sobi, autu, klubu ili u hodu slušajući mp3 play-er. Od svjetskih producentskih imena do vrhunski odrađenog vizualnog djela koji služi kao modni detalj savršenom tijelu ovoga projekta, cijelokupni dojam jedna je riječ , „GLAZBA“. Ove nove, ljetne i ritmične melodije natjerat će Vas da uživate u životu, zato uživajte u nama, tj, uživajte u sebi slušajući nas.

Hip-Hop i R&B pravci su temelji na kojima se gradio ovaj album a nadograđen je melodičnim i profinjenim Latino zvukovima, efikasnim američkim klupskim stilom, zvukovima Pop-a i Dance-a, čvrstim Dirrty South zvukom, a možete naći i dio globalne West-Indian glazbe koja spaja Reggae, Dancehall, Latin Pop, Salsu i Electronicu, nazvana Reggaeton.

Upravo zbog ovako šarene mješavine glazbe, svatko na ovome albumu može naći nešto za sebe. Ovaj album Vama je predstavljen kao dokaz i činjenica da Vam nitko ne može i ne smije uzeti ono u čemu uživate, ako imate svoje snove,sanjajte i živite ih i dalje,vaši su. Press Rec.

Na valovima mnogih radijskih postaja (Radio Petrinja, Tabularasa, Radio Pula, Radio Maestral, Radio Karlovac itd.) mogli ste već ćuti pjesmu „Sve Što Želim“ sa „Uuu La La La“ albuma. Na istim a i mnogim drugim imat ćete priliku ćuti HIT SINGLE „Kool Je“.

Guest appearances:
    Aleta
    Andrei
    Marka (Hookstarz)

Kod:
    Track list :
    1.	Mi
    2.	Puno Vise Od Tog
    3.	Jedan Dan Sa Nama
    4.	Kool Je
    5.	Ne Mogu Dalje Tako
    6.	Sve Što Želim
    7.	Pleši
    8.	Da Vas Čujem Sad
    9.	Vatra
    10.	Uuu La La La
    11.	Nas Dvoje
    12.	S Osmjehom Na Licu
    13.	Čvrsto Na Zemlji
    14.	Moram Krenut Dalje
    Recording Sessions, Mix & Mastering :
    Andrei Music Studio
    Cover Designs :
    Rapsod PicZ

WorldWide known producers on „Uuu La La La“;
    Rapitfly – BAYERN , Germany , EU 
    [4 beats (Puno Vise Od Toga,Ne Mogu Dalje Tako,Vatra,Uuu La La La)]
    Adamack – GLASSBORO , New Jersey , USA 
    [3 beats (Mi,Čvrsto Na Zemlji,Moram Krenut Dalje)]
    Sean Divine – CHARLOTTE , North Carolina , USA
    [3 beats (Jedan Dan Sa Nama,Sve Što Želim,Nas Dvoje)]
    Yessur – DENVER , Colorado , USA 
    [1 beat (Kool Je)]
    Izzy – CENTRALIA , Washington , USA 
    [1 beat (S Osmjehom Na Licu)]
    Dub's Attic – SAN DIEGO , California , USA 
    [1 beat (Pleši)]
    Exile – SOUTHINGTON , Connecticut , USA  
    [1 beat (Da Vas Čujem Sad)]

DOWNLOAD
    Cijeli album, uključujući Cover Designs, Tracklist, imena Beatmaker-a, Feat-ova, članova Press Rec.-a, možete besplatno download-ati na sljedećem link-u:

http://www.zshare.net/download/614995092d943c62/

Uživajte u pjesmama i cijelokupnom „Uuu La La La“ albumu!
    Do slušanja, Press Rec.:)

Podijelite ovu stranicu