1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Hip Hop Kultura

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Sherpa, 12. Travanj 2007..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Eto kako su svi poceli uploadati svoju muziku :cool:, odlucio sam i ja promovirati svoju :wtf:, (iako mi sada sigurno skidate sve svetce s neba.)

Svaki komentar na samu vrstu glazbu, ili na pojedini album koji je postavljen na download, je i vise nego dobrodosao sve dok je u granicama pristojnosti :cool:

I tako da pocmemo:

TRAM 11 - COVJECE NE LJUTI SE

POPIS PJESAMA
    • Covjece Ne Ljuti Se (prod. Koolade)
    • Znaš Ko Sam (prod. Koolade)
    • Kužiš Spiku (Remix) (feat. Phat Phillie) (prod. Dash)
    • Kaj Ima Lima? (prod. Koolade)
    • Udri Brigu Na Veselje (prod. Koolade)
    • Hrvatski Velikani 2 (prod. Dash)
    • Pismo 1 (feat. El Bahattee) (prod. Dash)
    • Pismo 2 (feat. El Bahattee) (prod. Dash)
    • Za Sve Oko Mene (prod. Koolade)
    • Nema Škvadre (feat. Major League Figures) (prod. Koolade)
    • Mokri Snovi (Remix) (prod. Koolade)
    • Malu Na Stranu (feat. Bolesna Braca) (prod. Dash)
    • Ko Ti Cuva Leda? (feat. Kiki i Don Dovbje) (prod. Dash)
    • Lažni Frajeri (prod. Koolade)
    • Lancana Reakcija (prod. Koolade)
    • Crna Kronika (feat. El Bahattee) (prod. Dash)
    • Pad Sistema (prod. Dash)
    • Mikrofon Provjeravam (prod. Koolade)
    Godina je 1999., dobra stara jedanajstica klizi niz zagrebacke ulice od Dubrave do Crnomerca i nazad... Upravo su to bile lokacije stanovanja dvojce MCa koji cine ovaj i vise nego legendarni duo. Target i General Woo. Ovaj album sa 18 pjesama, koliko je tada stanica imala linija 11ice, se smatra kao jedan od zacetnika sirenja ove kulture na podrucju hrvatske, a i van granice lijepe nase.

DOWNLOAD LINK
    Kod:
    http://rapidshare.com/files/7318210/Tram_11_-_Covjece__ne_ljuti_se.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/7324789/Tram_11_-_Covjece__ne_ljuti_se.part2.rar
    pass: warezhr.org

2. GuthWulf

GuthWulf Novi Član

nema razlogada skidam ti sve svece,,,svatko ima savoj ukus za glazbu ,,,pa šta što ti slušaš hip hop
    i ja sam nekoć davno slušao isto,,, :cool:

3. Sajla

Sajla Novi Član

:cool: ajde ajde samo ti stavljaj nitko se nebude ljutio :cool:

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Eto kako su svi poceli uploadati svoju muziku :cool:, odlucio sam i ja promovirati svoju :cool:, (iako mi sada sigurno skidate sve svetce s neba.)
    hej! ja pridržavam sva prava na ekskluzivno korištenje 'svataca' u psovkama. i zašto da ti skidam svece s neba? pa tu je riječ o hip-hopu :up: , na cajkama :yuk:
    :wtf:

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Ovo svetci s neba je bilo ironicno jer znam da sam jedan od rijetkih (bar na ovom forumu :cool:) koji to slusa :cool:

6. Laucien

Laucien The Harper

Neznam kakv je noviji Tram11, slušao sam ih davno i bili su mi ok.

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Da skoknemo malo do Paračina odakle nam dolazi Marko Šelić, osoba koja je obiljezila srbsku hip-hop scenu i podigla je na novu razinu

MARCELO - DE FACTO

POPIS PJESAMA
    • Rec Na Rec
    • Kuca Na Promaji
    • Krem De La Krem (feat.Disciplinska Komisija)
    • 4 (feat.Shorty)
    • Pismo Bratu (feat.Nevena)
    • Bekstvo (feat.Elemental)
    • Kafanska Spika
    • 3 (Lutanje, Mastanje & Sanjanje feat.X3M)
    • Povratak Hiphopa (feat.Trial)
    • Suze (feat.Edo Maajka & Nancy)
    • Klos VS Ljax
    • MC Bez Harizme (feat.Urban)
    • 2 (Bol & Revolt feat.Dexstarr)
    • Podzemlje
    • Bolji Zivot (feat.Gru)
    • 1
    • I Opet Kafanska Spika (feat.Trip-Rom, Ikac VIP, El Prezident & Bookey MC)
    • De Facto
    Dugo nijedan album na balkanskoj sceni nije napravio ovakav iskorak kao sto je to napravio Marcelo s ovim albumom. Jako dobra inteligenta i elokventna rima uz fenomenalan flow je od njega ucinilo zvijezdu. Mozda i ironija kada bas na albumu pljuje protiv komercijalnosti i prica o undergroundi cij zvuk on definitivno predstavlja. A kako bi preduhitrio nacionalisticki ustrojene fanatike dovrsiti cu stihovima iz pjesme Suze

"...Pa svima je dosta rata! Mrznja nije nasa, vec nam je data!
    O tata, reci zar danas treba da mrzim Hrvata ili Muslimana?
    Pa sve nas muci ista rana iz starih dana!
    Ljudi su ljudi, bez obzira sa ovog ili onog meridijana..."

Kod:
    http://rapidshare.com/files/14458971/marchello-de_facto_da.zip

8. Psychaki

Psychaki Gost

rekla sam da otvoriš :hugz:

evo, stavit ću ovo za pivu i tribute :hugz:

Ajs Nigrutin - Štrokavi Pazuh

0. Nista
    1. Spejs Nigrutin
    2. Bekam
    3. I bitove sinovac
    4. Prolece je stiglo (summer mix)
    5. Skit asher
    6. Indo grasa
    7. Nasradna (sa Timbetom)
    8. 3000 e
    9. Ostrugale pete (sa Viklerom)
    10. Pjur pleja
    11. Nacos
    12. Masno sve
    13. Noviteti starih drogerasa (sa Mikrijem, Fratom i Krivim Rastamanom)
    14. Skvos (sa Timbetom i Eufratom)
    15. Ortak velja cava
    16. Oklagija
    17. Flip mali
    18. Nema
    http://www.megaupload.com/?d=DV8C6Q2F

Nigrutinski Rečeno
    1.Intro
    2.Štrokavi mozak
    3.Ajzakov Titanik
    4.Skreč po guzi
    5.MC Mlohavi
    6.Skit
    7.Svašta sa tobom Ajzače
    8.Tako se ispostavilo
    9.Skit
    10.Boles
    11.Skit
    12.Nema džeje ( feat. Sky Vikler MC )
    13.Veverica suva
    14.Izlazim kod mosta ( feat. Seven )
    15.Skit
    16.E dje si!
    17.Kilo granja lešim ( feat. Seven & Eufrat )
    18.Bonus traka naduvajte jaja

http://rapidshare.de/files/18644924/Ajs_Ni...nski_Receno.zip

http://rapidshare.de/files/18492141/Ajs_Ni...-_Dio_drugi.zip

9. Sherpa

Sherpa Legenda

:hugz: :hugz:

Eto jedan mali komentar

Ajs Nigrutin je malo drugaciji raper od ostalih na balkanskoj sceni... Nekad se zbilja pitam da li je ijednu pjesmu napisao dok nije bio napusen, a po samim tekstovima u kojima i vise nego cesto spominje svoje omiljeno "granje" lako je zakljuciti. Glazba jednostavno pase uz alkoholiziranje, a pogotovo uz napusavanje. Tekstovi mu cesto nemaju smisla nego samo nabraja no na vrlo zabavan nacin sa svojim prepoznatljivim stilom.

10. Sin

Sin Paladin of Eydis

Tram 11 ne preferiram malo mi idu na k♥♥♥c... Ajs Nigrutin mi je preglasan i ne razumijem ga... Stoka i Nered su mi seljaci (i dok su bili zajedno i odvojeno)... dok mi je Marcelo zakon i još mi je zakon i Edo Maajka...

više cijenim ljude koji su se bazirali cisto na socijalu... nadam se da nisam nikog povrijedio svojim izjavama, ali to je moje misljenje i ne planiram ga nametati nikome i cijenio bi da je i obrnuto tako...

pitanje za Sherpu sto mislis o Generalu Woo otkad se preselio u Vukovar?

(note : vidite da ako slusate metal smijete i poslusati druge stvari... cisto informativno)

11. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

sherps, hvala za marcela :laugh: :laugh:

12. Sherpa

Sherpa Legenda

@sin nista posebno... no recimo da se vraqca korjenima nakon neuspjesnog solo albuma

@Pahuljica pa onda da te josh jednom razveselim

MARCELO - PUZZLE SHOCK

POPIS PJESAMA
    • Sve Oke
    • Šarada
    • Senke
    • Pozerište
    • Filter sa DJ Raid-om, Ministrom Lingvistom, Flip-Flopom i Timjahom
    • Geto
    • Otkucaji sa Wiklerom Sky-om
    • Uskurativna
    • Gola vera sa X-centrom
    • Nedođija BB
    • Novi Vavilon sa Miljanom Džunić
    • Ziljave p♥♥ke sa Škabom
    • Više sa DJ Raid-om
    • Sveti bes
    • Kola
    • Rekvijem sa Remi
    Koliko je samo skepse bilo oko ovoga albuma nakon i vise nego uspjesnog "De facta". Govorili su da je Marcelo hit senzacija koja je uspjela samo jedan dobar album snimiti i da od ovoga albuma nece biti nista. Kako su se svi gadno prevarili. Isti stil, isti flow no drugi ljudi na albumu i josh bolja tematika. Idalje se liricki bori protiv estradnih zvjezdica i sminkera te zadrzava drzi svoj underground stil. Idalje je zadrzao ljubav prema svojoj drzavi, no stav prema nacionalistima mu se nije promjenio, idalje ih pljuje na vrlo inteligentan nacin. Takoder album donosi "vjersku trilogiju": Gola vera, Nedodjija BB i Novi Vavilon. Tu se josh moze naci par veselih stvari, ismijavanje napaljenih maloljetnih curica koje vriste na konecertima, dva skita s kojima ismijava VIP (Beogradska grupa). Opet je Remi na albumi... No nijedna pjesma nije privukla pozornost toliku pozornost kao sto je to ucinio Sveti Bes s svojom tabu tematikom koja budi gnjev u svakom tko imalo razumije ovu muziku. Uz lagani beat preuzet od Tram 11 krece "lagana prica" o stricu koji je silovao svoju neceakinju... Poslusajte album i ostavite neki komentar :laugh:

Kod:
    http://rapidshare.com/files/14458973/Marchelo_-_Puzzle_shock_1.zip
    http://rapidshare.com/files/14458865/Marchelo_-_Puzzle_shock_2.zip

13. Sin

Sin Paladin of Eydis

a tog albuma su mi najvise ostale u glavi sveti bes, senke, rekvijem sa remi i naravno genijalno djelo geto (mislim da se tu nema sto vise rec)...

inace imas jos koga preporucit sa socijalnom tematikom tipa marcelo (po mogucnosti da je sa naseg govornog podrucja, ipak lakse mi se poistovjetit sa nasima, ipak ne zivim u getu tako da ne mogu razumjet o cemu oni pricaju u potpunosti (mislim na americke repere))

14. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Psy fala za Ajs Nigrutin

ps. link na megaupload mi ne radi :lol:

15. abominacije

abominacije (/:=D

nije moguche preporuchiti bolji album 'socijalne' tematike od prvog postanog u ovom topicu. to je jednostavna slika zagrebachkog poslijeratnog 'kvarta'. hebiga, oni koji repaju su skompleksirani shljakeri, ali kuzhili su neke stvari. onda je target poludio a woo se prodao:)

moj osobni osvrt: jedino shto valja bijahu tram 11 i kasnije el bahatee (ili kako se vech pishe). mada sam prestao pratiti scenu prije dosta vremena. jedino mogu rechi da edu maajku smatram veoma iritantnim prodavachem loshe spike. i to josh komercijaliziranim do beskraja.

16. Sin

Sin Paladin of Eydis

nasuprot sherpinim negativnim ocekivanjima u svezi ovog topica... vidim da ljudi postaju i raspravljaju...

17. Nea

Nea curica

Meni se jako sviđa Zeka od Shortya :devil2:

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Meni ne... :devil2:
    Mogao bi danas postaviti jedan album... Samo da smislim koji :lol:

19. Psychaki

Psychaki Gost

imaš kakvu dobru kompilaciju od više autora , onako ogledno , da se vidi što kvalitetno ima?

20. Sherpa

Sherpa Legenda

JEDI MIND TRICKS - SERVANTS IN HEAVEN, KINGS IN HELL

POPIS PJESAMA
    • Intro
    • Put Em in the Grave
    • Suicide
    • Uncommon Valor: A Vietnam Story
    • Blood Red Path
    • When All Light Dies
    • Serenity in Murder
    • Pariah Demise (Interlude)
    • Heavy Metal Kings
    • Shadow Business
    • Triumph and Agony (Interlude)
    • Razorblade Salvation
    • Outlive the War
    • Gutta Music
    • Temples of Ice
    • Black Winter Day
    2006. godina, napokon je izasao 5 album ovog benda s cudnim imenom koji jako podsjeca na Star Wars. No stil im definitivno nije takav. Band je zapravo rijec koja ih sasvim krivo opisuje. Prvo polovicu JMT cini Vinnie Paz, MC talinaskih korijena, bivsi rimokatolik koji je presao na islam. Druga polovica je beatmaker portorikanskog korijena, Stoupe the Enemy of Mankind koji je budist. Obojca su rodom iz Philadelphije te od 1996. rade zajedno. Na ovom albumu se ocitava revolt protiv americkih ratovanja, a isto tako i protiv veliki korporacija. Uz uzasno dobre beatove i upecatljiv Vinnie stil izdali su josh jedan sjajan album.

Kod:
    http://rapidshare.com/files/11165500/Jedi_Mind_Tricks_-_Servents_in_Heaven__Kings_in_Hell.rar

Podijelite ovu stranicu