1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Guy Gavriel Kay

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Aelis, 23. Svibanj 2007..

1. Ivana

Ivana Novi Član

Dugo me nije bilo i onda mi se slučajno otvorila ova stranica kad sam našla informacije o najnovijem Kayu, a tražila sam ih jer sam uzela čitati Ysabel po drugi put. Ljubiteljica sam Kaya - jedna od najvećih pretpostavljam. Sve njegove knjige u izdanju Algoritma imam doma, osim ove dvije "kineske". Predivan mi je njegov poetski stil pisanja, predivno mi je kako s malim naznakama povezuje pojedine knjige kao npr. u Sarantu kad spomene treniranje konja i moć predviđanja...... koji se poslije 1000 godina nastavljaju u Lavovima..... ili kad spoji Fionavar i Ysabel kroz pojedine likove, ili opet.... moć predviđanja i hodanja drugim svjetovima koji spajaju Arbonu, Fionavar, Ysabel.... ma sve knjige.
    Iskreno.... kad sam prvi put čitala Ysabel, bila sam malo razočarana jednostavnošću i kratkoćom knjige..... sada.... kad vidim u njoj odjeke drugih knjiga, kad hvatam poveznice..... knjiga mi je sve draža...... jaka je..... ispod one površne young adult priče....... jaka je.....i sad jedva čekam pročitati hrvatsku knjigu.... i bilo je vrijeme da napiše jednu našu.... mi smo njegova najodanija publika :P

2. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Ja sada čitam pjesmu za Arbonnu.

El Viejo Dragon se sviđa ovo.
  3. Montheus

Montheus Novi Član

Ivana, slažem se stobom u potpunosti. Kao i ti, pročitao sam (i posjedujem) sve njegove knjige koje su izišle na hrvatskom, ogroman sam fan i mogu reći da je Kay jedan od ljudi koji su najviše utjecali na mene. Kao što si rekla, obožavam njegov poetski stil, naglašenost na detalje koji se na prvu "provuku" možda i nezamjećeni, ali poslije dolaze do izražaja, njegovu naklonost "običnosti" koja se poslije pretvara u značajnost... i da, hvala svim bogovima što se sjetio napisati jedan roman čija se radnja odvija na prostorima naše lijepe domovine... još samo kad bi to naši izdavači shvatili pa se požurili s prijevodom... eh, gdje bi nam bio kraj... Uglavnom, uvijek je lijepo naići na Kayove fanove i nadam se da ćeš - da ćemo svi mi - još dugo uživati u njegovim djelima. Veliki pozdrav :D

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Ispod neba je prošlo razočaravajuće. Šteta

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

al su zato djeca super :love:

Sherpa se sviđa ovo.
  6. Ogard

Ogard Aktivan Član

Kaya sam stavio malo postrani, dajem mu još jednu šansu jer prva njegova knjiga koju sam počeo čitati je Stablo Ljeta
    A kako nemam problema s odlaganjem nedovršene knjige u stranu, to sam učinio sa Stablom Ljeta...

Da mu dam šansu sa Lavovina Al-Rassana?

7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

meni su lavovi najbolji

autumn i Sherpa se ovo sviđa.
  8. Sherpa

Sherpa Legenda

Kao što sam rekao na GR, da sam krenuo s tapiserijom ne bih nikada nastavio kaya. meni su isto lavovi najbolji, iako Arbonna, Mozaik su malo ispod. Dok je tigana drugačija.

Lady Charlotte i dorca vorbarra se ovo sviđa.
  9. Ogard

Ogard Aktivan Član

a dati ću mu šansu...
    zapravo bi se trebalo na drugim knjigama vidjeti veliki napredak u pisanju

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Napredak je vidljiv, ali pomaže i to što me puno više zanima ono o čemu tamo piše nego o čemu je pisao u Stablu Ljeta, koje je imalo neke svoje momente.

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam volio stablo ljeta. zbog Davea, uglavnom...

Koviljka i Sherpa se ovo sviđa.
  12. Sherpa

Sherpa Legenda

On je super i mislim da ga ima premalo.

Recimo ona cura koja nasrtrada od glavnog negativca i biva silovana mi je totalno w/e.

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Dovršio Kayev opus, izuzev zbirke poezije, to znam da nije za mene. To je bio plan za ovu godinu.

Daleko najdraži pisac <3.

Sad čekat iduću.

dorca vorbarra i Lady Charlotte se ovo sviđa.

Podijelite ovu stranicu