1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Guy Gavriel Kay

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Aelis, 23. Svibanj 2007..

1. Montheus

Montheus Novi Član

Ljudi, voljeli vi Kaya ili ne, ja ga obožavam!!! I ne mogu a da ne podijelim novu vijest: Kay objavio novi roman, Children of Earth and Sky. Ja sretan ko malo dijete u candy shopu :D na nekim sam stranicama pročitao kratki plot i sve mi se čini kako se gospodin Kay konačno neodoljivo približio bogatoj hrvatskoj (ili balkanskoj) povijesti i odlučio smjestiti radnju svog novog romana u dio svog izmišljenog svijeta koji neodoljivo podsjeća na hrvatsku obalu. E sad, imao bih samo jednu zamolbu. Ako netko može pronaći gdje se može besplatno skinuti pdf verzija, bio bih mu životno zahvalan na tome, jer dočekati hrvatski prijeovd je isto kao i čekati smak svijeta... dakako, knjigu kupujem na engleskom čim skupim prvu lovu, no dotad bih volio imati pdf verziju, pa ako netko zna gdje se može naći nek stavi link.... thx unaprijed :D

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

koliko ja vidim na amazonu, izlazi tek 10.svibnja. oglasi se ovdje nakon toga pa ćemo vidjeti što se može učiniti :laugh:

Senj i venecija. Like it :laugh:

3. autumn

autumn |-O

Aaa, tek izlazi? Moram opozvat potragu po bespucima interneta :D

Lady Charlotte i dorca vorbarra se ovo sviđa.
  4. Montheus

Montheus Novi Član

oki doki :D

5. Naručio sam The Summer Tree pa kad stigne napišem dojam.. Do sada mi je nekoliko ljudi preporučilo.

6. Lijepo je vidjet da se promiče hrvatska kultura :D

Children of Earth and Sky: An Origin Story | Hodderscape

lol

7. Montheus

Montheus Novi Član

Uvijek je lijepo. :D

Samo kad bi još naši bili malo brži u prijevođenju, pa da roman (čiju je ideju, kako artikl kaže, potakao čovjek iz Algoritma) čija se radnja velikim dijelom događa u Hrvatskoj bude čim prije preveden... ali sudeći po brzini Algoritma, to se neće dogoditi barem narednih pet godina minimum. Dajbog da griješm, ali...

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

možda ovaj put požure...

9. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Nedavno je izašla knjiga Ispod neba. Voljela bih pročitati nešto od Kaya. Pokušala sam čitati Tiganu i odustala od tog autora, ali možda probam Pjesmu za Arbonnu. Čula sam dobre preporuke ovdje za tu knjigu.

10. autumn

autumn |-O

ako ti tigana nije ok onda.... nemoj se truditi :D

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  11. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

:laugh:

Svejedno, pokušat ću.

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

baerd :love:

autumn se sviđa ovo.
  13. autumn

autumn |-O

probaj s Lavovima onda. ako ti se oni ne svide onda ne znam :lol:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  14. Montheus

Montheus Novi Član

da, probaj s Lavovima. Zapravo, ovisi o povijesnom periodu kojeg voliš. Kayevi romani su većinom smješteni u određeni povijesni period, pa je možda najbolje suditi (birati) po tome. Meni je osobno najbolji Sarantinski Mozaik (dvije knjige; Odjsdriti u Sarant i Gospodar careva) koji se odigraa u vrijeme Bizanta, za vrijeme izgradnje Aja Sofie... ne znam, probaj ono što ti se čini najbolje...

15. Montheus

Montheus Novi Član

Kay je vrlo specifičan kad je riječ o stilu pisanja.. neki ga smatraju teškim, neki zamornim... ne znam, ali sigurno nije tip modernog fantasy pisca kao Abercrombie ili Martin... ako ti se dopada neko light štivo, možda je najbolja Ysabel... to je onako, young-adult fantasy novel... tko zna, možda ti i prođe, barem za početak.

16. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Meni Ysabel nije najbolje sjela. Al znam da sam Lavove i Mozaik i Tiganu čitala bez dana. I Stablo ljeta, iako ono u nekim dijelovima zna biti zamorno.

17. Montheus

Montheus Novi Član

Ni meni Ysabel nije sjela.... imao sam osjećaj kao da nije Kayeva. Inače Kaya cijenim kao jednog od najunikatnijih pisaca na planeti, dubokoumnog, atmosferičnog i nadasve (riječima) bogatog pisca, ali Ysabel mi se činila kao da ju je napisao neki od modernih pisaca koji piše prosječne young adult fantasy romane kakvi danas preplavljuju svijet... al zato Mozaik ... uuuufff :rocks::respect:

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ne znam. meni je ysabel bila totalno super. skroz sam se uživio

autumn se sviđa ovo.
  19. Montheus

Montheus Novi Član

eto super... svakome nešto. To je samo dokaz da je Kay izvrstan pisac u čijem opusu svatko može naći ponešto za sebe :D

20. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Po svemu napisanom do sada, mislim da će Čarli bolje sjesti Arbonne nego Al-Rassan.

Podijelite ovu stranicu