1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Fuzzy Stoner's Sludge

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Lord, 12. Studeni 2014..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zahvaljujući bogovima metala Black Sabbathu te njihovom mračnom tonalitetu, raspuštenim žicama i dubokim, psihodeličnim tonovima prvih albuma, nastala je čitava grana Doom metala koja je nastavila svoju evoluciju da bi se u modernim vremenima transformirala u ovo.

Kako sam otkrio te žanrove shvatio sam da postoje tako dobri bendovi da se ni dan danas ne mogu zasititi te glazbe.

Jedni od popularnijih pripadnika takvog žanra su zasigurno Queens of the Stone Age ili reicmo Fu Manchu, mada postoji još pregršt bendova poput legendarnog The Sworda, Electric Wizarda ili Baroness.

Ovdje se radi o klasičnom bjegu od super studijsko-ispeglanih zvukova, svojevrsni mainstream koji je objavio rat umjetnomu. Na trenutke zna biti kaotičan, na trenutke zna biti miran, na trenutke snažan. To je glazba koja se ne boji istraživati novi zvuk na temelju starog.

https://www.youtube.com/watch?v=5QrXISz7J7Y

Svesrdno preporučavam da se ovaj topic koristi za recenzije i vlastite osvrte na ovakav tip glazbe, kao i općenitu diskusiju.

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

E ljudi moji ovo je jako kvalitetno inače :D

Recimo Kyuss je to izmislio praktički:

Hogy i pisoj-_- se ovo sviđa.
  3. Lord

Lord Aesir Illuminati

Inače:

Ovo ubija. UBIJA.

Hogy se sviđa ovo.
  4. ShepurdPls

ShepurdPls Scientist Salarian

Preporucam ti Clutch i Company Band

5. ShepurdPls

Lord se sviđa ovo.
  6. ShepurdPls

Lord se sviđa ovo.
  7. Lord

Lord Aesir Illuminati

Company Band nisam čuo, poslušam ga, ali Clutch me već prati nekoliko godina.

8. ShepurdPls

u company bandu su neil iz clutcha, i likovi iz fu manchua i cky-a

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Auu superband? :laugh: to mi se sviđa

ShepurdPls se sviđa ovo.
  10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Evo još nešto za slušat u kasno popodne :laugh: ili ujutro

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ovo je teško, mračno, okultno i zastrašujuće. Savršeni spoj stonera i dooma :rocks:

Podijelite ovu stranicu