1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Fizika

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Ayllwyn, 24. Siječanj 2010..

1. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Funkcionira li enkodiranje npr. zapisa trake s kasete u mpg onda po principu kao što predlažeš za mozak ili po principu kao što spominješ za izgradnju vlastitog sustava?

2. Dior Aranel Eluchil

Dior Aranel Eluchil Uz velikog čovjeka često dolaze i velike greške!

To bi po meni išlo u princip po mozgu. Ali je to rješeno na način na koji mozak ne možemo riješiti. Kazeta se može pustiti preko tv kartice na računalo i onda samo snimiti preko nekog programa. Malo obraditi i eto ti lijepog digitalnog formata. Što s informacijama iz mozga ne možeš. Prije nego li se uopće dođe do tehnologije koja bi recimo rezultirala skidanjem informacija iz mozga, mora doći prvo tehnologija koji bi nam omogućila samo da vidimo informacije, samo da ih lociramo.

ps. pričam napamet, moje odgovore uzmi s velikom zadrškom.

3. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Bože ovo se uči u osnovnoj školi nemoj mi reći da to ne znaš riješiti?

5. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ovisi o profesoru. Mi smo imali profesora koji je pijan dolazio na sat, većinu vremena je provodio u kabinetu, koji je smrdio po alkoholu, kad smo ga prijavili nitko nije ništa poduzeo u vezi tog, a na kraju smo svi imali 3 jer nam je davao ispite za koje smo sami trebali nekak skužit gradivo.

6. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Bolji, korisniji i manje antitetičan odgovor bi bio

15.69) Rješenje ćeš dobiti ako...
    15.70) Rješenje ćeš dobiti ako...
    15.72) Rješenje ćeš dobiti ako...

Lord se sviđa ovo.
  7. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

baš... bacim pogled večeras kad ulovim vremena...

8. autumn

autumn |-O

ja sam imala dobrog profesora ali osnovna skola je bila prije 30 godina :lol: ne znam ni procitati ovo a kamoli rijesiti :lol:

9. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

To je s tehničke škole, bratić me zamolio da riješim, a glupa sam za fiziku. Tužno, ali ni osnovne stvari ne znam.

10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ja ne vidim sliku :(

11. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Jel sad vidiš?

12. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Yes, ajde pogledam :)

13. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Ništa, ha? :(

14. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Jel valjaju prva dva?

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Čine se dovoljno točni :dunno: Formule su ok, al računanje provjeri s kalkulatorom :)

16. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Kak mi je ovo drago za vidjet, u kaosu u kojem je svijet trenutno ljudi ipak rade nezaustavljivo na napretku.

Znači dvije povijesne stvari su se dogodile nedavno, Papin posjet Moskvi i Gravitacijski valovi. I jedan i drugi potez poziva na suradnju i pokazuje što je moguće nadići - i ljudsku prirodu i mržnju te shvatiti apsurdne zakone prirode i kozmosa.

Go humanity go! Sam da nas ne sj♥♥e neka kriza. Gledam fuzijski reaktor isto riješen, bit će tu svega.

MarkaN se sviđa ovo.
  18. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

svega će bit, al prijatelja neće

19. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Mi smo ti prijatelji. :)

Podijelite ovu stranicu