1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Fenjer F Tami: Igra Uloga

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od efranor, 30. Svibanj 2017..

1. efranor

efranor Novi Član

Dobar dan, da se predstavim prvo.

Ja sam Efranor, igram TRGP-ove zadnjih 21 godinu i radim rpg avanture, hackove, i sustave zadnjih 10.
    Odlučil sam napraviti trpg na hrvatskom.

Za sad je sve još u radnom stanju (pokušavam se gurati da završim kaj prije beta test uz svoj regularan posel) pa prekucamav tekstove.

Koliko Vas bi bilo zainteresirano za playtestove? Mislil sam napraviti nekakav gdrive folder sa dokumentima pa objaviti jednu avanturu svaka dva-tri tjedna. Uz svaku avanturu bi dolazil nekakav questionary sa kojim bi se daval feedback na određene stvari kaj bi ta avantura trebala provjeriti.

Uz to nudim svima koji se prijave za taj playtest (kad bu sve ready) i besplatnu kopiju čistog teksta (nema slikica za vas) kao zahvalu za to sve. Iliti po domači. Beta pravila koja se budu menjala da budu lakša za igrače budu dostupna svim testerima za preuzimanje pod Creative Commons licencom (naravno non shareable + non commercial da se razmemo).

Ako vas interesira možemo se tu pospominati o igri jer znam da sljede klasična pitanja:
    • Po čemu je tvoj sustav drukči (nije drukči samo je na hrvatskom)
    • Zakaj sustav baš na hrvatskom (jer mi je jadno da sa tolko dobrim folklorom nemamo nikaj)
    • Hrvatski (da je sam se naslušal od dost ljudi da je problem čitati rpg na engleskom, jer bu hu, engleski je teški)
    I još ostalih pitanja na koja bum rado (možda malo sarkastično ili cinično ponekad) odgovoril.

Do danjega fala na pozornosti

Lord se sviđa ovo.
  2. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Može. Pošalji mi pm.

3. Montheus

Montheus Novi Član

Svaka čast na ovome. Nisam gejmer (više sam tip knjiga) ali svakako podržavam ovakvo nešto. Zaista, jadno je da s tolikim folklorom nemamo kud, pa ako će se radnja te igrice bazirati na hrvatskom folkloru, imate palac gore od mene :D

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

samo kad bi bilo dovoljno razumljivo i ovih milijun-dva izvan szH

5. efranor

efranor Novi Član

A gle. Nikaj me ne sprečava da nakon kaj rešim na hrvatskom knjigu dam ju nekome prevesti.

6. aasgardium

aasgardium Eydishan

Mislio je na istočniji dio Hrvatske, točnije (pretpostavljam) Slavoniju i tako to, gdje više govorimo književni hrvatski, a slovensko-hrvatski malo manje do nikako. :laugh:

7. efranor

efranor Novi Član

Ah to. Zanemari moj način pisanja. Kaj se knjige tiče držim se "Književnog" #GAJOVONIJEHTEL jezika.

U pričama neki likovi budu govorili kajkavski no ne svi. Npr Zlatne Doli su primarno "slavonija" I forsiram štokavski kod tih likova u priči.

Trenutno sam radil na Černim Gorama (zagorje) pa ono. Sam se malo raspištoljil. Jedino kaj moram napomenuti da je za vreme Osmanlijskih napada preostali dio Hrvatske bil kajkavski primarno.

8. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ok je naglasak i donekle izvorni govor za likove ali opet bez pretjerivanja.
    Ali naracija i sama pravila bi trebali bit na univerzalnom jeziku, ako ih ima.

9. efranor

efranor Novi Član

Ma ček. Kaj se bum ja tu gnjavil. Copypasta dobite uvodne naracije:

0 - Uvod.docx

Bamf done.

NAPOMENA: Ovo je nelektorirano poglavlje za beta test. Ne garantiram nikaj.

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ne znam jesam li ja to ostario, ili se u ovih dvajs godina nešto promijenilo u terminologiji, ali što točno znači TRGP?

11. aasgardium

aasgardium Eydishan

Sad me ovo podsjetilo da ja uopće ne znam hrvatske RPG pojmove. Sve što sam igrao bilo je na engleskom. :lol:

12. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Tactical role playing game. Googlala sam i ja. :dry:

aasgardium se sviđa ovo.
  13. efranor

efranor Novi Član

tRPG iliti Tabletop Roleplaying Game za razliku od cRPG-a ili Computer Roleplaying Game.

Hrvatski pojmovi su nepostojeći kolko ja znam... Full izgovor imati Neigrive Likove!

aasgardium se sviđa ovo.
  14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

nekad smo to zvali p&p

15. efranor

efranor Novi Član

Da i nekad kad si rekel Roleplaying Game je uvjek bilo samo roleplaying game. Sad ima i Storytelling. Imaš p&p rpg se koristi ali. računajuči da dost ljudi ne koristi više papire, neg se prebacuju na tablete, telefone i ostale parafinalije za igrati... Preciznije je reči tabletop.

16. Ogard

Ogard Aktivan Član

ja znam za picigin, bocu istine, gumi gumi i graničar.... ovo me buni i muči

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

zato i kažem da me vrijeme pregazilo :mrgreen:

18. efranor

efranor Novi Član

Iskreno ja i dalje ne volim tablete ili laptope za stolom.

19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ništa kao stari dobri Dm screen :mrgreen:

efranor se sviđa ovo.
  20. efranor

efranor Novi Član

DM screen mi nikad nije trebal. Ali da smatram da 2×A4 za sprintati bil taman pa da si fer fri ljudi slože svoj GM screen...

Podijelite ovu stranicu