1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Energija Yoge

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 2. Veljača 2015..

1. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Kako kad, otprilike na deset cura dođu dva dečka. Ali nekad se dogodi nešto izvan svakog reda, kao što mi je recimo bilo u subotu kad su došla 3 dečka i nijedna cura :girly:

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Print Version - Five Tibetan Rites

Dakle sueprpopularna pizdarija svaka šuša o tome priča kako je super pa sam morao provjeriti na svojoj koži.

Kratke su vježbe za svakodnevno vježbanje uz gusti raspored idealno. Pokrivaju sve mišiće tako da dobro dođe kao istezanje ali i vježba snage. Tijelo baš bude hc napeto nakon vježbi, ali nemao onog umora kao kod teretana, trčanja i sličnog probijanja glavom kroz zid.

E sad ideja o energijama, dakle ima tu i veze s dolaskom kisika do mozka, pravilnim disanjem i slično što doodi do stvarnih pojava opisanih u tekstu. Lakše se budit? Check. Imaš više energije? Check. Osjećaš se bolje u svojoj koži? Check. Balansirane čakre? Balansiraju se.

*čakra u mom slučaju predstavlja određene razine svijesti, dakle korijenska je zaslužna za osjećaj sigurnosti, seksualnost i hranjenje, socijalizacija je nadgradnja na to pa se radi o sljedećoj čakri itd. Postoje realne i primjetljive promjene funkcioniranja čovjeka.

3. Melisandre

Melisandre Strega

Žalim ako ću vas razočarati, ali sve što pod yogom prodaje se u Hr je samo fitness i nema veze s izvornom yogom. Nemojte mi vjerovati na riječ, pročitajte samo Yoga Sutras Patañjali ili Gheranda Samhita.

Nemam ništa protiv fitness yogi, fantastična je za oblikovanje tijela i zdravlje, ali yoga ne počne s tjelovježbom, već s yamom and niyamom.

Čak ni popularni Surya Namaskar nije klasična yoga, već je samo tradicionalni kompleks za razgibavanje indiskih boraca.

Lord i Sova se ovo sviđa.
  4. Sova

Sova Frau Gabrijela

@Lord evo konačno na eydisu neko i za tebe :love:

5. Lord

Lord Aesir Illuminati

Malo sam se zaljubio :love:

@Melisandre prilično je iznenađujuće vidjeti ovakav odgovor, odakle takav interes za yogu?

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam više za jogi madrace

7. Strahozec

Strahozec Douchebag

Nisi za mudraca :lol:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  8. Melisandre

Melisandre Strega

Ja sam počela prakticirati yogu u Rusiji prije puno godina, uglavnom po knjigama, a onda sam valjda dovoljno sazrijela i život mi poslao učitelja, koji doduše isto počeo samostalno po knjigama, ali njemu to išlo puno bolje od mene, tako da kad u Rusiji bio B.K.S. Iyengar, rekao je o njemu da je najnapredniji yogin u Rusiji.

Inače, puno ljudi počnu prakticirati yogu da riješe neki od svojih problema, najčešće zdravstveni, ali ja imam pitanja, odgovore na koje mi nisu mogli dati ni znanost, ni religija (nije ni yoga dala sve gotovo, ali barem sada znam gdje tražiti).

Lord se sviđa ovo.
  9. Strahozec

Strahozec Douchebag

Lorde jes ovo dobio šakom u treće oko :lol:

Mel
    Osim onog u zdravu tijelu zdrav duh kako joga pomaže u odnosu na gimnastiku recimo

Posljednje uređivanje: 31. Kolovoz 2017.
  10. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Nikak. Gimnastika je mnogo zahtjevnija i učinkovitija što se tiče izgradnje tijela na fizičkom planu.
    Yama i Niyama su sažetak manje više svih religijskih nauka. Stanje duha koje možeš postići jogom slično je onom koje možeš postići tjelovježbom i strogim pridržavanjem sedam božjih zapovijedi. One prve tri ego-triperske ne računam.

Uglavnom, joga je pizdarija i bez problema ju možemo strpat u koš sa religijama, jedina beneficija je to što ekstremisti prethodno spomenute ne bacaju bombe i ne razapinju na križeve nego smaraju spikom za koju većinu populacije realno boli k♥♥♥c. Ljudi koji ozbiljno zagrezu u prakticiranje joge uglavnom su i vegani pa je sranje ozbiljnije jer osim spika o njihovim sektaškim pobjedama moraš slušat o režimu prehrane i jadnim malim mrtvim životinjicama. Ako su uz sve navedeno još i aktivisti, pomozbog.

autumn i TriggerHappy se ovo sviđa.
  11. TriggerHappy

TriggerHappy Nisam nova.

Kolegica s posla se počela baviti jogom i pozavršavala kojekakve tečajeve.
    Bila ljetos na Silbi na nekom usavršavanju. Kaže da je bilo totalno spooky i sektaški. Ispiranje mozga.

Hrana, naravno, veganska.

12. Melisandre

Melisandre Strega

Nema nikakvog razloga da čovjek koji prakticira jogu bude vegan. Na sjeveru Rusiji to jednostavno nije moguće. Treba se hraniti sukladno mogućnostima i zdravstvenom stanju.

13. Melisandre

Melisandre Strega

Zato i kažem da yoga u Hr nema veze s onom izvornom. Koji aktivizam, što više prakticiram yogu, manje mi je želja raspravljati o istoj s većinom ljudi (izuzetak je učitelj i napredniji praktičari). Kako ćeš postići chitta vritti nirodha ako baviš se ispraznim raspravama? A mislim da petjerivanje s uvjeravanjem drugih u nešto krše i načelo achimse.

14. mrzovoljni trol

->

Misliš ili si sigurna?

15. Melisandre

Melisandre Strega

Ne mogu biti u ništa sigurna jer sve što percepiram je Maya. Nisam ja prosvjetljena.

16. mrzovoljni trol

ne možeš biti u ništa sigurna, ali u isto vrijeme možeš biti sigurna u svoj prvi post na ovoj temi. kaj nije to malo proturječno? mislim da pasivna agresija i atenšnhoranje također spadaju pod kršenje nečeg, daj provjeri sa učiteljem da si ne sj♥♥eš čakre.

17. aasgardium

aasgardium Eydishan

A j♥♥emu Trole, pa daj pusti malo ženu na miru.
    Treba vratit ono pravilo o mjesec dana nezlostavljanja novih članova.

I sad čekam optužbe da sam seksist, itd.... :welcome:

18. Faint Smile

Faint Smile ilija64

it's called filter.

19. Strahozec

Strahozec Douchebag

trole j♥♥eš li išta osim novih članica na forumima

20. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Podijelite ovu stranicu