1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Emigracija Iliti Amo Ča.

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ayllwyn, 27. Kolovoz 2013..

1. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

jel istina da su čehinje tako dobre kako se priča?

2. Ogard

Ogard Aktivan Član

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

4. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

A gle, ja sam digla mali kredit prije preseljenja da imam novaca za prvih par mjeseci (ako ne nadem posao).
    Puno ga je lakse otplacivati sa placom iz inozemstva nego hrvatskom :lol:

5. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ah da, takav i je nekakav plan, u slučaju da dođe do neke realizacije.

6. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

nek je sa srecom svakom kome se pruzi prilika da ode u europu iz ovih tu krajeva... zaj♥♥ano je u pocetku, i meni je bilo, al sad ne zalim nimalo...

Furiosa, Ogard, autumn i 1 drugoj osobi se sviđa ovo.
  7. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

A čuj, meni je opušteno, ali firma je dobra a struka još bolja. Imam stan od firme, put mi je plaćen, sva papirologija za porez i slično spada pod računovodstvo pa je ne moram zagledat.

Divna je zemlja. Malo trebam više ljude upoznati, za sad samo s kolegama izlazim, ali kad se dohvatim nekog neposlovnog društva vjerujem da će mi biti savršeno.

autumn i Furiosa se ovo sviđa.
  8. Furiosa

Furiosa Imperator

Ovom mom se bliži kraj staža, izgleda da je vrijeme ozbiljno raspravimo odlazak u inozemstvo ako do toga dođe. Do sad smo se uglavnom uvijek zaj♥♥avali mogli bi vamo, mogli bi tamo, ali nikad konkretnog plana (osim plana A i plana B koji su vezani za Hrvatsku)... Kako će nam rasplet događaja u narednih par mjeseci definirati život za idućih valjda 10 godina, malo me strah da ćemo se sj♥♥at odabirom :laugh:

9. aasgardium

aasgardium Eydishan

Pa ono, nažalost, šanse su da će vam vani bit bolje. A barem ćete bit zajedno pa će vam bit lakše kad vam budu nedostajali prijatelji i obitelj, ako te to muči.
    Koliko ja vidim po ljudima oko sebe, nitko nije požalio odlazak van.

10. autumn

autumn |-O

slazem se sa aasom, od mase ljdi koje poznajem da su van otisli, samo jedna osoba nije zadovoljna. mladi ste, nemate nekog utega u vidu djece, bolesnih roditelja, kredita, ozbiljnih poslova.... treba otici. u najgorem slucaju, vratiti se uvijek mozes, bogatiji za ogromno iskustvo

aasgardium se sviđa ovo.
  11. autumn

autumn |-O

meni je zao sto nismo otisli kad smo vrlo lako mogli. objektivno, ja bi s tim podacima i u toj situaciji opet isto odlucila, ali u retrospektivi sad gledano, jako losa odluka.
    ne da sad ne bi mogli otici, ali kad stavis na papir sve, ne isplati nam se financijski uopce.

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  12. aasgardium

aasgardium Eydishan

A da, ako se financijski ne isplati onda nema ni smisla otuđivat se od bližnjih.

Ja bi uskoro trebao saznat kako stvari stoje, pa onda ako se financijski isplati odlučit otić ili ne.
    Ja sam malo težak za takve velike promjene iako realno gledano, nemam nikakvih otegotnih okolnosti za ne otić, osim novaca. Plus je što bi mi sestra i šogor bili puno bliže nego sad.

13. autumn

autumn |-O

ma isplatilo bi se maknuti iz ove usljive vukojebine, samo da je malo isplativije :lol:
    ali ovako, jebi ga
    zato stedim da si bar dijete posaljem odavde

14. aasgardium

aasgardium Eydishan

A i to što kažeš, malo otić u civilizaciju.

15. Furiosa

Furiosa Imperator

Malo nam je problem jezik, oboje pričamo engleski, on nešto španjolskog, a ja nešto njemačkog i ruskog. A njemu je poznavanje jezika uvjet za rad tako da smo tu dosta ograničeni s obzirom da to da nam samo Europa dolazi u obzir.
    Nemamo previše ljudi s kojima smo jako povezani pa da bi nas to držalo ovdje. Njegov brat se sprema u Irsku kroz par mj :laugh:
    E sad, mi smo optimistične budale koje misle da još imaju nade solidno živjet u Hr. Stambeno pitanje nam je riješeno ukoliko ostanemo u okolici Zagreba (a to nam je i jedino sto bi nas zadržalo u Hr, da dobije specku u okolici Zg-a ili mom rodnom gradu) i s obzirom na trenutne troškove života, mogli bi ok živjet i samo s njegovom plaćom koju će imati. Ne znam koliko bi vani bilo bolje.
    S druge strane, ja sam na polovici faksa i perspektiva mi nakon njega tu baš i nije prevelika ako želim u znanost. Već par mjeseci sam u procesu neke 'prekvalifikacije' koja bi mi omogućila i freelancanje pa tako ne bi bila ograničena lokacijom, ali vani bi vjerojatno imala više opcija za zaposlenje u nekoj firmi.

16. autumn

autumn |-O

moze se financijski i u hr ok zivjeti, pogotovo ako nemas breme kredita i ako imas mogucnost raditi kod ili za strance. to i je glavni razlog sto mi nismo otisli, jer nam je bilo financijski skroz dobro ovdje.
    ono sto je problem ovdje je sve ostalo. ja sam tada zivjela u malom baloncicu u kojem je sve bilo ok, ali s vremenom je taj baloncic prsnuo pa sam shvatila da ja samo mislim da smo mi civilizirana napredna zemlja buduci da sam se okruzila ljudima koji misle kao ja.
    Onda malo rasiris horizonte pa shvatis da ce se ovdje o ustasama i partizanima voditi polemike i 3568 godine, da ce politicari krasti javno i otvoreno bez ikakvih sankcija da se zakoni nece postivati nikada, da je mentalitet ljudi ovdje takav da nema nikakve perspektive
    zao mi je sto moja kci tu odrasta

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

za mene je kasno, ali nadam se da će moja djeca pobjeći

18. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja se nadam da ćete naći što tražite.

Ogard se sviđa ovo.
  19. Ogard

Ogard Aktivan Član

ako gledamo na cijelu situaciju iz drugačije, globalne perspektive, meni dođe da otprdim s planete i da sa zamemaljkama s tri cice vodim ljubav svaki dan i pijem enormne količine voćnih sokova koji djeluju halucinogeno

Koviljka, Furiosa i autumn se sviđa ovo.
  20. aasgardium

aasgardium Eydishan

Temperatura 41 isto djeluje halucinogeno, ne moraš putovat sa zemlje. XD

Podijelite ovu stranicu