1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Elvish Language

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Aerendyl, 7. Veljača 2009..

1. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Gle, Tolkien nije prorok... Nije mogao izmisliti riječi za nešto što tada još nije postojalo...
    Uostalom, qenya je i nastao za Međuzemlje, gdje, koliko ja znam, još ne postoje automobili, avioni, internet...
    Esperanto je stariji pola stoljeća od elfskog. U Tolkenovo vrijeme je bilo 95% današnjih riječi . Što pričeš takve idiotizme i usporedbe? Baš zbog toga jer je napravljen za Međuzemlje ne možeš reći da je razrađeniji od jezika kome je cilj ujedinjenje planeta.

2. Aerendyl

Aerendyl Novi Član

3. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Dragonflame

Moj prilog ovoj temi. Može se skinuti sindarsko-engleski rječink.

Nije poanta u tom je li vilenjački koristan ili dovoljno razrađen.
    Čar vilenjačkih jezika je romantične naravi i privlači sanjare.
    Nitko se ne bi trebao sramiti ili osjećati glupim zato što je onoi što jest - sanjar.

4. Mshai

Mshai Aktivan Član

Nije poanta u tom je li vilenjački koristan ili dovoljno razrađen.
    Čar vilenjačkih jezika je romantične naravi i privlači sanjare.
    Nitko se ne bi trebao sramiti ili osjećati glupim zato što je onoi što jest - sanjar.
    Nije moglo biti bolje rečeno. Bravo. :ninja:

5. iilija64

iilija64 Aktivan Član

ma esperanto nije ni blizu tolkienovom koliko ja znam

Nije moglo biti bolje rečeno. Bravo. :laugh:
    Nije problem u elfskom već u stavljanja elfskog u rang s Esperantom :ninja: .

6. BlackSnake

BlackSnake DragónA

:lol: jao sherpa!! nećeš vjerovat ... neki sam dan pisala o jednoj jako dobroj povijesnoj knjizi...napisao ju je tip koji ima gomilu titula, no ajveća je fora da ima PHD iz elvish lan. :laugh: :lol:
    poslat ću sutra podatke!

Dakle... radi se o GREG HARVEYu koji se bavi istraživanjem europskog folklora i pretkršćanskih religija. Studirao je 12 jezika uključujući anglo-saxonski, latinski i ELVISH!!!

7. Aerendyl

Aerendyl Novi Član

To je moj man :D

8. autumn

autumn |-O

Jel zna neko neki dobar engine za prebacivanje nasih slova u elfska? Ne mora nuzno biti tengwar, samo da lepo zgleda i da ako sretnem elf ne dobim po pic** ak je nekaj krivo napisano. :dry:

9. Laucien

Laucien The Merchant

Nauči sama :dry:

10. :lol: :lol: :lol:

Sumnjam najdublje da bi vilenjaci ikad tako rezonirali. Takva reakcija na nadolazeću smrt je karakteristična za ljude. Ali može se iskovati takva fraza.
    Što sam rekao gore... nije im u prirodi da se odreknu života, a ako ih očaj na to natjera, nikad neće u tome uživati.

Inače, dao sam si svojedobno truda i naučio pisati te simbole. Doduše nisam dobro pohvatao zakonitosti sastavljanja riječi pa sam rupe u znanju popunio sam, izmislivši još pregršt kvazi-tengwara za dijakritike, brojeve isl.
    Tim sam čušpajzom neko vrijeme pisao dnevnik ((((% još i danas imam te stranice i više ih ne znam čitati :D
    Da, bio sam jaaako očaran. Danas... malo manje, svakako na bitno drugačiji način. Prvo i prvo, nisam više čavka koja će se kititi komadićima tuđih invencija.

Podijelite ovu stranicu