1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Elvish Language

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Aerendyl, 7. Veljača 2009..

1. Farewell

Farewell Aktivan Član

moj nik bi na vilenjačkom bio navaer

2. Aerendyl

Aerendyl Novi Član

3. MalaMu

MalaMu the amazing bearded lady

mislim da bilo što napisano na elvish scriptu pa gdje god bilo ne bi baš dobro prošlo kod mojih profesora. :nope:

PLUS ako je profesor dovoljno geeky vjerojano i sam zna par rečenica na vilenjačkom :yeah: a ako je neko geeky onda su to profesori

4. Nuala

Nuala don't know where I'm going

Oh, ne, name generatori :love: Mani se toga, potpuno su netacni.(mislim da mi je Dynamis jednom rekao, ubacis svoje ime i ispadnes Feanor :love:) Mada mogu biti zgodni za pronalazenje zanimljivih nickova. :laugh:
    A fraze sa gray-company-ja :love: su savrsene za izivljavanje u RPG-ovima, kako pisanim, tako i igricama :D Hmm, jedno vreme sam ljudima stalono cestitala rodjendane na elvishu i niko, NIKO me nikad nije pitao kojim je to jezikom napisano :tired:
    Valjda im nije bilo pravo da ispadnu glupi, pa su se pravili da znaju :love: A cisto sumnjam da su googlali :roll:
    Nda. Nadam se da ce te to drzati i da ces zaozbiljno proucavati vilenjacke - jer, kao sto Mshai kaze, to zaista jesu prelepi jezici (quenya vise nego sindarin).

I jel ovoj temi onda stvarno mesto u Taverni? Nekako mi ne pase tu, a sve se nadam da ce biti ozbiljnijih rasprava na temu vilenjackog :think:

@MalaMu - joj :nice: neko od mojih profesora je LOTR-ovac, negde na mrezi odakle uvek skidamo podatke i slike i cuda za informatiku stoji citava hrpa foldera pod imenima Noldor, Feanor, Ulmo... I tako sam ostala posle casa i odusevljeno pitala profesora je li to on, a on me samo :blink: pogledao.
    Misterija.

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  5. Aerendyl

Aerendyl Novi Član

Nisam znao gdje da stavim pa sam je tu. Možete je slobodno premjestiti :)
    A daj mi reci koji narod prica s. a koji q.?

6. BlackSnake

BlackSnake DragónA

Ista stvar je i sa trekijima koji uče klingonski, to vrijeme su mogli utrošiti u nešto od čega će u životu imati koristi. Što mogu s tim jezikom? napisati ga u životopis prilikom traženja posla?

:think: jao sherpa!! nećeš vjerovat ... neki sam dan pisala o jednoj jako dobroj povijesnoj knjizi...napisao ju je tip koji ima gomilu titula, no ajveća je fora da ima PHD iz elvish lan. :tired: :omg:
    poslat ću sutra podatke!

7. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Osoba koja zna šta Heghlu'meH QaQ jajvam znači uvijek može naći psao gdje želi.

8. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Što će mu posao? Taj može vrlo lako dobit sobu, tri obroka na dan, cijelodnevnu brigu, tabletice i sigurnost 24/7, a da ne mora mrdnuti guzicom. U paketu još dobije i bijelu košulju jako dugih rukava s raznim gadgetima na njoj i ako želi mir i tišinu, vrlo lako ga zatvore u zvučno izoliranu prostoriju s spužvastim zidovima, pa može u njoj raditi što god želi.

9. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Što će mu posao? Taj može vrlo lako dobit sobu, tri obroka na dan, cijelodnevnu brigu, tabletice i sigurnost 24/7, a da ne mora mrdnuti guzicom. U paketu još dobije i bijelu košulju jako dugih rukava s raznim gadgetima na njoj i ako želi mir i tišinu, vrlo lako ga zatvore u zvučno izoliranu prostoriju s spužvastim zidovima, pa može u njoj raditi što god želi.
    Još nisam vidio zatvor i košulju koja može zadržati nekoga takvog.

10. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ja govorim o stvarnom svijetu, ne o onome što si ti vidio na telki.

11. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Ja govorim o stvarnom svijetu, ne o onome što si ti vidio na telki.
    Pa kažem ti. Svatko tko je sposoban naučiti takav jezik ima malo veći IQ od većine ljudi :lol: .

12. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Kvocijent inteligencije nema veze s pronalaženjem posla. Veza ima.

13. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Kvocijent inteligencije nema veze s pronalaženjem posla. Veza ima.
    Možda u tvojoj državi. U malo razvijenijima gleda se sposobnost.

14. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Korupcija, sinko. Ona je sveprisutna. Što je razvijenija država, to je razvijenija korupcija.

15. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Znači na Kosovu je nema :lol: .

16. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Napisao sam da je sveprisutna.

17. autumn

autumn |-O

Dosta oftopicarenja ovdje. :ninja:

18. Nessa

Nessa Novi Član

A daj mi reci koji narod prica s. a koji q.?

Sindarin pričaju elfovi u ME, a quenya u ME je nešto kao vilenjački latinski. Razlog zbog čega svi elfovi u ME pričaju sindarski bez obzira na rod (bez broja i padeža :lol: ), se spominje u Silmarillionu, nešto u vezi spoznaje o rodoubojstvu. Sad ne znam koliko želite da duljim o tome, ako želite lako ja prepričam. Anyway Quenya se govori u Valinoru među onim elfovima koji nisu otišli u ME. Nadam se da ti ovo odgovara na pitanje :unsure:

19. Nea

Nea curica

U tom slučaju imaš tekst, pjevuši s curom i nauči je sebi za dušu. :hugz:

Oh ne mogu pjevušiti preteško je :lol: ali sam si našla tekst pa čitam :great:

Nego da li se baš sve (mislim na konkretnu pjesmu) izgovara kako je napisano i da li je r onako malo tvrđe kako ga i Tolkien izgovara? :unsure:

Dosta oftopicarenja ovdje. :nice:

Možeš li onda molim te odmah izbrisati i te postove jer mi stvarno ide na živce tražiti ono o čemu zapravo i želim čitati, a ne opet j♥♥ena nadmudrivanja :evil: .

20. Mshai

Mshai Aktivan Član

Oh ne mogu pjevušiti preteško je :lol: ali sam si našla tekst pa čitam :great:
    Nego da li se baš sve (mislim na konkretnu pjesmu) izgovara kako je napisano i da li je r onako malo tvrđe kako ga i Tolkien izgovara? :unsure:
    Gledaj na naglaske na slovima. Gotovo ništa se ne čita kako je napisano (ako ignoriraš naglaske). Zato i ima jako puno ljudi koji su se nabrijali na to, a svi falšaju do srži. Ja sam među njima. :lol: Ajd, bar se trudim popraviti naglasAK. :nice:

Možeš li onda molim te odmah izbrisati i te postove jer mi stvarno ide na živce tražiti ono o čemu zapravo i želim čitati, a ne opet j♥♥ena nadmudrivanja :hugz: .
    Volim kad prostačiš. :evil: :lol:

Podijelite ovu stranicu