1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Duhovi

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nazgul_rulez, 11. Siječanj 2007..

1. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ili to. Ako nađeš govance koje lebdi, znat ćeš.

2. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

3. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Možda imaš skvotera u zidu :P

4. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Hoće li sutra lutati grobljima? :belj:

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ovaj moj će u akciju 100%

6. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Mislim da je vrijeme za malo povijesti. Dakle, poznati mediji, slučajevi koji su intrigirali naše pretke i to.

Prvi poznati zapisani slučaj o opsjednutim kućama, star je otprilike 2000 godina, a spominje ga i povjesničar Tacitus. O njemu je pisao Plinije Mlađi, a u pitanju je jedna kuća u Ateni. Taj je duhić,
    navodno, volio zveckati lancima.

Society of Physical Research, posvećeno izučavanju fenomena duhova i ostalog, osnovano je 1882.
    u Londonu, a jedan od članova bio je i Lewis Carroll. Američka verzija uslijedila je par godina kasnije, u Bostonu.

Prvim poznatim sakupljačem priča o duhovima, smatra se barokni knjižničar John Aubrey (1626.-
    1697.) U svojoj najpoznatijoj zbirci, Miscellanies, objavljenoj 1696., zabilježio je mnogo kazivanja
    ljudi iz cijele Britanije.

Sestre Fox, njujorčanke Leah, Maggie i Kate, započele su pokret zvan spiritizam, u drugoj polovici 19. stoljeća. 1848., dvije su djevojčice tvrdile da mogu komunicirati s duhovima, te da im se javlja čovjek koji je ubijen i čije se tijelo nalazi na tavanu njihove kuće. Najstarija od sestara, Leah, vidjela je u tome priliku za biznis, te je od djevojčica napravila atrakciju koja je dugo privlačila pažnju, što vjernika, što skeptika, iz najrazličitijih društvenih krugova. Tokom kasnijih istraživanja, zaista su pronađeni ostaci ljudskih kostiju na tavanu, ali godine 1888., Magggie i Kate, obje alkoholičarke i nesretne pod jarmom tereta javnosti, priznale su da je cijela priča bila varka, makar je Maggie, navodno, 1891. povukla priznanje. Sestre su umrle unutar 1890-te i 1893. 1904. u kući je pronađen još jedan kostur za kojeg su neki tvrdili da je autentičan, a neki da je naknadno podmetnut. Kuća je izgorjela 1955., te su današnji forenzičari ostali kratkih rukava u dokazivanju istine. Nažalost ili nasreću. :)

7. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Fantom iz teatra

16.12. 1897.

Te je kobne noći bivši glumac i alkoholičar Robert Prince ubio svojeg slavnog kolegu, glumca Williama Terrisa, u londonskom teatru Adelphi. Terris se navodno, prije nego je izdahnuo u naručju svoje kolegice Jessie Milward, zakleo da će se vratiti. Prvi podatak o susretu s njegovim duhom dao je jedan stranac koji je 1928. ugledao figuru odjevenu u viktorijansko ruho kako nestaje na području Maiden Lanea gdje se ubojstvo i odigralo. Nekoliko puta je navodno viđen i na području stanice Covent Garden gdje je nekoć bila pekara koju je Terris često posjećivao. 1955., prodavač karata, Jack Hayden, tvrdio je kako ga je često viđao, a nakon njegovog odlaska, 1964., viđenja su postala rjeđa.

8. Lord

Lord Aesir Illuminati

9. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Isplati ti se probat. :nice: Probaj.

10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Fala ne jer mi je jasno šta se tu dešava :laugh: ali ako netko hoće iskustvo sa žestokim poslijedicama, go for it :D

11. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Što se tu dešava? :think:

12. Faint Smile

Faint Smile ilija64

goste, sta se dešava? :D

13. Sova

Sova Frau Gabrijela

Šta se tu dešava?

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

15. Artonys

Artonys Wolves Die Young

16. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam spreman provesti bilo koje vrijeme u bilo kojem 'zaposjednutom' prostoru, pod uvjetom da ga prethodno provjere moji ljudi na podmetnute vučnike i slično, i da okolicu čuvaju moji ljudi, kako se fejkeri ne bi igrali mojim živcima.

Lady Charlotte i Sova se ovo sviđa.
  17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Same here, ali da provedem istraživanje što se tamo događa :laugh:

Vidiš mogao bih pronaći neku kuću, garant ima nešto u okolici :think:

Also, ideja je sljedeća: entiteti i slično se znaju "hraniti" nad ljudskim emocijama uvjetno rečeno, dakle što ti je jača emocija tuge, straha i slično to će bit gore poslijedice. Tako da ako i odete negdje i shit hits the fan, stay calm and get the f♥♥k out of there.

Ako vas pak zabrinjava moja sposobnost mentalne prosudbe izaberite jedno od ovih objašnjenja:

a) puko sam skroz
    b) duhovi postoje
    c) ne postoje duhovi nego naš mozak reagira tako na stres da nam izaziva halucinacije
    d) ne postoje duhovi nego vjetar/strukturalna stabilnost zgrade proizvodi određenu frekvenciju koja može i ne mora utjecati na čovjeka na razne načine
    e) nemamo trenutačnog objašnjenja za takve stvari

18. Faint Smile

Faint Smile ilija64

ne sviđa mi se objasnjenje. izvoli ponovo.

19. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

a)

Lord se sviđa ovo.
  20. Gost

Gost Iluminata Ultima

Ti Lord nemaš pametnija posla u životu nego se baviti glupostima :)
    Pobuđena mašta, sugestivna opisom rituala će dovući 20 entita/duha i Lucifera osobno ispred tvojih očiju u takvo okruženje.
    Prvo i osnovno tako se ne rade rituali.
    Okultni ritual bez čeličnog bodeža ili mača se ne radi, jer "if shit hits the fan" tada će svi suptilni entiteti se pokoriti jedino i izričito oštrici mača.
    Slični zakoni ovdje dolje funkcioniraju i u suptinom svijetu, kada zabiješ čelični bodež entiteu u tijelo vibrirajući Arkanđelovo ili Isusovo kabalističko ime (Ješua), taj se više neće vratiti nikada pa ni tada.
    A ja bi ti preporučio da se primiš neke fantasy knjige, a okultizam ostaviš ljudima koji o tome nešto znaju ;)

Lord se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu