1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Duhovi

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nazgul_rulez, 11. Siječanj 2007..

1. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Sad se i ja pitam čemu sresti duha.

Ne bi li to bio prekrasan uvid u onostrano?

Quite frankly, ako pretpostavimo da sve te spike na rubu znanosti postoje, tada bi bolja, jača, veća i žešća shema bila upoznati to, a ne bojati se. Strah je prirodan, jasno, reakcija na nepoznato, ali, mislim, tisućama godina ljudi padaju u nesvijest od tih ideja. Zašto? Jer se oko toga gradi nekakva ideja o strašnom i zlom. A drugo o čemu se priča, da se ovakve stvari potiskuju, je strah manipulativnog vrha svijeta od otkrića nečega iznad njih.

To je nešto kao prirodna medicina vs lječnici. Ako je radič sasvim dosta, onda neće moći prodati ovi Hexotoxenophon i dobiti proviziju.

2. Miriel

Miriel Aktivan Član

Erm zašto ga sresti?

Da ga pitam kako je umrijeti? I šta ima tamo dalje? :unsure:

3. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Duhovi su neka bića koja nisu otišla ni u raj ni pakao ni čistilište, time, obaraju teoriju o tome da su dobri nagrađeni, a zli kažnjeni. Kada bi se ta teorija oborila, onda bi izgubilo poantu biti dobar i skroman, a time bi se svijet srušio. Zbog toga ljudi imaju nagon da ne žele vidjeti duha, te ga se boje.

4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Duhovi su neka bića koja nisu otišla ni u raj ni pakao ni čistilište, time, obaraju teoriju o tome da su dobri nagrađeni, a zli kažnjeni. Kada bi se ta teorija oborila, onda bi izgubilo poantu biti dobar i skroman, a time bi se svijet srušio. Zbog toga ljudi imaju nagon da ne žele vidjeti duha, te ga se boje.

Ovo su vrijednosti i postoje bez obzira na religiju i vjerovanja stoga sumnjam :D

5. Ur-Quan

Bez pakla i raja, i njihovih lookalikeova, masa ovaca bi izgubila svoj put.

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

Bez pakla i raja, i njihovih lookalikeova, masa ovaca bi izgubila svoj put.

evoluirali bi :nice:

7. Ur-Quan

E sada, bi li ta evolucija bila dobra za pojam cijeloga čovječanstva kao vrste?

8. Winter Wolf

Winter Wolf leeeeeeeeroooooy jeeeeeeenkins

Erm zašto ga sresti?

Da ga pitam kako je umrijeti? I šta ima tamo dalje? :belj:

To nikad nebi zelio znati.

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

E sada, bi li ta evolucija bila dobra za pojam cijeloga čovječanstva kao vrste?

To zavisi o mnoštvu faktora te mislim da to nitko sa sigurnošću ne može utvrditi :belj:

10. Beliyal

Beliyal Novi Član

Zar je to jedini razlog da budemo dobri i skromni? Iskreno, ne vjerujem ni u raj ni u pakao ni u čistilište, ali svejedno ne želim biti zla ili pohlepna osoba. Svijet nije od čačkalice da se sruši oko takve banalnosti niti će ljudi iste sekunde bez "raja" i "pakla" postati grozni. Dapače, čak i s vjerom u raj i pakao, ljudi rade grozote, dakle to uopće nije neki uvjet i zapravo je irelevantno (tj. ovisi o čovjeku).

A i mislim da to nije razlog zbog kojeg ljudi ne žele vidjeti duha. Ja ga ne želim vidjeti jer mislim da bih se onesvijestila od šoka; ne zato jer bih pomislila "Oh ne, raj i pakao ne postoje, sad mogu biti užasna osoba! :omg: ", nego zato jer moj mozak ne može staviti tu informaciju u ništa racionalno i logično. I zapravo se racionalnošću i logikom štitim od tog straha (koji imam) unatoč tome što vjerujem u postojanje duhova. To je neko "neće se dogoditi meni" vjerovanje. Doduše, dogodilo mi se (i svim srcem sam uvjerena da je to zaista bio duh, a upravo to mi je pomoglo tako da nema potrebe uvjeravati me u suprotno XD); čudno, ali bio je duh životinje. Naime, par dana prije nego sam napunila 10 godina mi je uginuo mačak kojeg sam toliko voljela da sam sljedećih godinu dana plakala neprekidno na svaki spomen riječi "mačka" i slično, imala sam traume i padala sam u depresiju svako malo bez nekog razloga zbog toga :| Svaki put kad bih nekome trebala prepričati što se dogodilo, obuhvatio bi me plač, čak i godinama nakon toga. I nedavno sam ga sanjala; tog mačka. Način na koji se taj san odvio me apsolutno uvjerio da je to bio on i to me toliko ispunilo da od tog sna nisam niti jednom dobila poriv da se rasplačem na to kad mi je uginuo. Osjećala sam se kao da je napokon cijela ta priča sjela na svoje mjesto i otišla u prošlost. Bio to njegov duh ili moja imaginacija, ne znam i nije me previše briga. Sklonija sam pomisli da je bio njegov duh jer me to više smirilo (unatoč tome što mi racionalnost i logika rade nered u glavi i viču mi da sam luda). Ali duh čovjeka bi me krajnje uznemirio. Vjerojatno jer sam pogledala previše filmova o glupim duhovima, a kad sam bila mala sam čitala knjige o tome >_> Sjećam se da sam jednom plakala jer mi mama nije dala da gledam emisiju o duhovima, a onda me ipak dovela pa sam imala noćne more sljedećih tjedan dana :laugh:

11. Echtelion

Echtelion Aktivan Član

Upravo ovo što je Beliyal rekla.
    Uostalom duhovi su jezivi, gledao sam previše horora s njima i ne bih ni stigao ništa pomisliti jer bi umro od straha da vidim jednoga.

12. Freya

Freya goddess of eydis

Duhovi u horrorima su jezivi. Uglavnom.

Pravi duhovi možda i nisu. Bar ne svi. Uostalom, zašto bi bili jezivi? Samo zato što ih se mi bojimo?

13. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Zato što idu "Bu!".

14. Echtelion

Echtelion Aktivan Član

Zato što ljudi imaju urođen strah od nepoznatoga.

15. Neph

Neph Aktivan Član

Nije urođen.
    A i nije toliko strah od nepoznatoga koliko je strah od onoga što tvoj mozak zamisli da popuni nepoznato. Kad tako pogledaš, prilično je naučen strah.

16. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

e kako da provjerim jel imam duheka u stanu?

zapravo ne vjerujem u duhove, al mislim da ću počet vjerovati :bash:

17. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Hm. Sudeći po ovome, nisi gledala Supernatural. Tako gledano, ni ne zaslužuješ znati. :bash:

18. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

gledala sam. :S
    al ono šta je na telki išlo
    nemoj me zaj♥♥avat, tu mi nešto lupa i smrdi po kući :bash:

19. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Vjerojanto imaš miša ili štakora.

20. Veles

Veles ljuta zvijer

Ili njihovog duha.

Podijelite ovu stranicu