1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Droge, Spajanje S Prirodom?

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Taliesin, 4. Srpanj 2008..

1. Strahozec

Strahozec Douchebag

Da povezivanje s prirodom :lol:
    To je povezivanje s drogom :coffee:

2. aasgardium

aasgardium Eydishan

Pa nije isto. Pica i pizza nisu ista stvar. :lol:
    Ma ne kažem ja da je mirisanje i probavanje ista stvar. Samo da svojim načinom postignem ono što meni treba.
    Ovo sam probao, iz medicinskih razloga. Osim mučnine, vrtoglavice, malaksalosti i mršavljenja nisam doživio ništa drugo. :laugh:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  3. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ništa brate onda Xanax i doživljavat ktonička putovanja kroz središte zemlje.

Mislim kakvo je to izbrijavanje, ajmo sad to malo rastavit. Droga - Droga je prirodna ili sintetička hemijska supstanca koja utiče na promjene u fiziološkim i psihičkim (intelektualnim, emocionalnim i motivacionim) funkcijama, bitno mijenja ponašanje.

Dakle povezivanje s drogom znači povezivanje s promjenjivim ponašanjem. A priroda je vrlo promjenjiva tojest u stalnoj je promjeni. Da nekažem da od hoda kroz šumu doživljavaš fiziološke i psihičke promjene koje bitno mijenjaju ponašanje. Dakle u tom smislu mogu nastavit i nabit ću sve u pojam droge jer sve bitno mijenja ponašanje.

Time reć, povezivanje s prirodom je iziskivanje izmijenjenog stanja fiziološkog i psihičkog. Sad razlika je u mentalnoj i fizičkoj šteti koje pojedine prakse donose, no poanta je jedna - subjektivitet spojiti sa objektivitetom, maknuti veo iluzija. I sad kad se malo okrenem oko sebe i kad vidim da određene percepcije i subjektivne iluzije čine od ljudi neotesane životinje koje su u konstantnom stanju panike i straha te su iznimno reakcionarni što ih čini idealnim za manipulacije, moram priznat da bi nam stvarno bilo bolje da se malo spojimo s prirodom i prestane fokusirati na parcijalne dojmove stvarnosti.

Dakle što ja želim tu reć? Da se treba drogirat? Ne nego težiti fiziološkim i psihičkim promjenama, naravno pozitivnim kako bi si bitno mijenjali ponašanje. To je ona razina koja se cijelo vrijeme fula jer nitko nju ne čuje dok se dva tabora "droga je loša" i "vi ne kužite spiku" deru jedno na drugo. I onda se postavlja takvo nešto u tabu, izaziva se sram, strah i negativna reakcija po tome koja u konačnici dovede i do teških slučajeva hospitalizacije - primjerice aj si zabrij da je to što radiš loše dok si pod nekim stanjem, mislim i alkohol te izvrne i ubije u pojam. I onda se pojave dušebrižnici koji će glasno uskliknuti "aha jesam vam reko da je loše". Da ne spomenem recimo da se mdma i psilocibin uspješno koriste u medicinske svrhe za rješavanje niza psihičkih poteškoća od depresije do ptspa.

Zbog naše retardacije i straha da ćemo viđat savinute ljude po ulicama uništavamo si šansu za izolaciju pozitivnog utjecaja i razne primjene tih supstanci. No da nastavimo pokrivat oči rukama i vikat "to je fuj" bez da smo pogledali o čemu se radi.

Neki primitivni šamani su to radili, a mi kao civiliziran narod imamo iracionalni strah od čudnog i nepoznatog. Baš interesantno kako smo napredovali u tom spektru.

4. aasgardium

aasgardium Eydishan

A ja sam pokušao reć da droga uopće ne mora bit nikakva supstanca, već zdrava aktivnost.

5. Lord

Lord Aesir Illuminati

Vidiš kako se dogiđa tu nekakva refleksija, dakle droga je negativan pojam pa se mora istaknuti da se radi o nekoj "zdravoj aktivnosti".

Recimo šetanje po prirodi? Trošiš si kosti na zglobovima, potencijalna opasnost postoji da si isčašiš ekstremitet ili slomiš nešto, pa čak i da naiđeš na ubojitu životinju. Zdrava aktivnost? Što znači zdravo? Sve je potencijalno opasno i ima potencijalno opasne poslijedice, ništa različito od bilo čega drugog.

I da ne mora biti supstanca dovoljno ti je simbolu pridati nekakvo značenje, izvršiti nekakav čin koji također ima vrijednost te nakane i vjerovati da će to donijeti manifestaciju. Ne moraš se ni micat s mjesta - gestalt psihoterapija za sve ljude, vrlo jednostavna za izvesti.

No da za promjenu psihe katkad nam je potrebna destrukcija ili drugačiji kut gledanja. Ne znam recimo jesmo li svjesni koliko nam se promijeni ponašanje i kut gledanja nakon uzimanja kave, cigareta ili alkohola. Što sam stariji to sve lakše mogu pozicionirati ljude u skupine u ovisnosti o tome što tko uzima. Alkoholičari su najčešće glasni i pričaju do besvijesti, ljudi koji su vrlo živčani i osorni na druge su često ovisnici o tabletama za bolove ili za smirenje, oni koje malo boli k♥♥♥c više i opušteni su, no blago anksiozni i depresivni garant puše travu itd.

I gle, oni su si promijenili ponašanje uzimanjem nečeg.

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

Mislim što želim reći, to nije ništa čudno zaprimate koji jedu fermentirano voće ili pasa koji namjerno traže gljive koje će ih opičit, samo što bi bilo kontačno u redu da preuzmemo kontrolu nad tim aspektom naše prirode i malo j♥♥eno sčilamo jer si radimo štetu jedni drugima i sami sebi sa nepravilnim odnosom prema takvim stvarima. A postoji ogrnomno neistraženo područje kojeg se plašimo i bježimo panično.

7. aasgardium

aasgardium Eydishan

Oprosti, ali meni šetnja i droga (u pravom smislu) nikako nisu ista stvar niti nose iste posljedice. I ne vidim kako je tjelovježba jednako štetna kao pušenje duhana, a kamoli nečeg težeg.
    Ako me neki doktor u to uvjeri, poštivat ću to obrazloženje.

Prikazao sam svoje mišljenje, nisam pričao protiv droga (bilo bi malo licemjerno jer sam pušač, a samim tim i drogeraš/ovisnik), ako je tako ispalo, niti protiv bilo koga.

8. Lord

Lord Aesir Illuminati

Kažem ti, potencijalno se možeš ozlijediti. Postoji jednaka šansa za to i s drogom bilo koje vrste. Ali zašto se manje događa? Jer smo imali više vremena za vježbat i izbjeć negativne aspekte tjelovježbe. Ili pak ne pa si ljudi kupe utege za kod kuće pa joj leđa, joj lopatice, pa nešto ruke bole ne znam zašto pa mikropukotine na kostima, istegnuće ligamenata, pucanje mišića itd itd.

9. aasgardium

aasgardium Eydishan

Jel moš ostat biljka ili umrijet od 1 pokušaja makar i ne znao šta radiš? :laugh:

Neću više, ne osuđujem niti me briga s čim će tko eksperimentirat, samo kažem da je jedno ipak opasnije od drugog.

10. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja bih malo lordovog stasha

11. Gogi

Gogi Aktivan Član

Ili barem na kojem križanju operira njegov diler.

12. aasgardium

aasgardium Eydishan

Zašto odmah tako?
    Ajde se radije uključite u raspravu povezanu s temom. :nice:

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zašto tako? Jer onaj koji brani drogu uzima drogu. Naravno to je očita činjenica i povezanost. Kao i onaš što pije pivo pa tuče ženu. Ili onaj koji je muško i otvoreno pokazuje emocije pa je peder. Ili netko tko izrazi ideje bliske komunizmu pa je liberal. Ili onaj koji kaže da ljudske resurse treba kontrolirat pa je desničar itd. Evolucijski zaostatak, ko i umnjaci. Neke ne boli i stvarno ničemu ne služi.

14. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja imam sve umnjake, therefore sam progresivna.

15. Strahozec

Strahozec Douchebag

Lorde oš reć da se ne drogiraš :omg:

16. Strahozec

Strahozec Douchebag

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Definitivno ne jer pušim, pijem, uzimam tablete protiv bolova i pijem energetska pića. Tak da sam drogeraš, al onaj umjereni i socijalno prihvaćeni.

18. autumn

autumn |-O

isuse

Lord i dorca vorbarra se ovo sviđa.
  19. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ne izusti ime gospodina boga uzalud kak to ne znaš

20. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ajd, skoro si točno napisao. :laugh:

Podijelite ovu stranicu