1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Droge, Spajanje S Prirodom?

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Taliesin, 4. Srpanj 2008..

1. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Hajdemo ovako.
    Ako ti izvjesni šamani, koji tebe zanimaju, išta rade s tim drogama, tada to nije prošrenje svijesti.
    Oni, tehnički gledano, samo pomiću centriranost svijesti iz materijalne razine u astralnu razinu i onda "putuju" negdje.
    Dakle to nije prošrenje svijesti niti percepcije, to je samo centriranje, da ne kažem kristaliziranje, svijesti u neku pomaknutu suptilniju realnost.
    Proširenje svijesti je termin koji se u duhovnosti koristi za osviješćenjem svoga istinskog duhovnog bića. Dakle inklinacija proširenosti je prema duhovnom, ne prema astralu. Astral je u principu jedna vrlo niska razina, čiji je gospodar rogati bog.
    Druga pak stvar sa šamnima jest, što oni imaju neku tradiciju u svojem konzumiranju opijata. Dakle imaju napjeve, plesove, znakove, pripreme i to od malih nogu. Zapadnjak to, doslovce, nema. Elem, njihova droga s kojom oni možda nešto i postižu na astralu je možda potpuno neupotrebljiva za zapadnjaka, budući da ne zna sve ono ostalo što ide uz to. :sad:

Ok shvaćam.
    Samo bih stavio tu ovaj zelenu riječicu i ustvrdio da ću probat iz znatiželje :w00t:

2. Laucien

Laucien The Harper

Zapravo, ovo što Gost govori ima smisla... Dok si napušen, nemožeš se baš kontrolirat. Ustvari, nemožeš se uopće kontrolirat, bar koliko sam ja vidio. Za kontrolu u nadrogiranom stanju treba puno i puno vježbe. Da se razumijemo, ovo je pretpostavka, budući da nikad nisam bio napušen :DDDD

3. autumn

autumn |-O

Onaj koji se ne moze kontrolirat u napusenom stanju ne moze se kontrolirat ni inace. Za svaku kontrolu je potrebna volja i vjezba.

4. Laucien

Laucien The Harper

Pa je, ali jako se teže kontrolirat nekome pod utjecajem alkohola ii droge...

5. Laucien

Laucien The Harper

A neznam baš... Onda ste jako dobro istrenirani, jer da je tako, droga i alkohol bi bili legalizirani

6. autumn

autumn |-O

Alkohol nije legalan? :laugh: :w00t: :w00t: :onoz: :great:
    Nije problem kontrolirat se, porblem moze nastati jer se ne zelis kontrolirati.

7. Laucien

Laucien The Harper

A kako god... Ali ne slažem se. MIslim naravno da je moguća kontrola, ali puno se teže kontrolirat kad si pjan. Ili nadrogiran. To je činjenica. Još pitaj boga šta su oni šamani uzimali :great:

8. autumn

autumn |-O

Nisam ni rekla da je jednako lako.

Za svaku kontrolu je potrebna volja i vjezba.

9. Laucien

Laucien The Harper

Yup. To i ide u prilog Gostovoj tvrdnji. Šamani su uzimali droge, ali su za to trenirali cijeli život... Netko neistreniran ne bi doživio isto što i oni...

10. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Pričal mi je prošli cimer o izvjesnoj avanturi u zagrebu pod tripom sa svojim frendovima. Između ostaloga, držali su komade mramornih ploča za pojasom kao pištolje i gađali se manjim komadima istog pretvarajući se da bacaju šurikene. Ninja stuff. Tak da, ja sam odma dobil averziju prema tome. Ali htel bih isprobat neka enteogena sredstva, to definitivno.

Nesto slicno sam ja radio pod utjecajem alkohola, tako da to ne stoji samo za tripove.
    (igrali smo nogomet sa kamenjem, granicara praznim bocama i sl. , ah mladost ludost)

Enivejz moji strahovi od tripova su poceli nakon mog maturalca, jedan lik iz Šibenika je doslovce nestao jedan dan, ekipa se nakon nocnog provoda vracala doma taksijem, lik je u jednom trenutku nesto viknuo i ISKOCIO iz JURECEG taksija, nasli su ga 3 dana kasnije kako lezi na livadi na drugom kraju grada, lik se nicega ne sjeca navodno.
    (al opet , ko zna kaj je to zderao , ipak smo bili u Češkoj , a ne Hrvatskoj)

Dok si napušen, nemožeš se baš kontrolirat. Ustvari, nemožeš se uopće kontrolirat, bar koliko sam ja vidio. Za kontrolu u nadrogiranom stanju treba puno i puno vježbe. Da se razumijemo, ovo je pretpostavka, budući da nikad nisam bio napušen :DDDD

S ovim se ne bih slozio u potpunosti, kao sto su neki vec rekli ovo iskljucivo ovisi od osobe do osobe, ja dok sam napusen sam sasvim normalan, kadkad i normalniji nego normlano :think: :blush:
    Kontrolu imam potpunu.

Dok s druge strane , u alkoholiziranom stanju nemam uvijek kontrolu. (mozda u 5% slucajeva , al dogodi se)

11. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Nesto slicno sam ja radio pod utjecajem alkohola, tako da to ne stoji samo za tripove.
    (igrali smo nogomet sa kamenjem, granicara praznim bocama i sl. , ah mladost ludost)

Drugačije je.
    Pod alkoholom tebi je samo otupljena svijest.
    Pod tripom tebi je svijest nadražena, da se tak izrazim, i ti si apsolutno uvjeren da
    ono kaj radiš je stvarno. Drugim riječima, oni su stvarno mislili da su to šurikeni itd :blush:

Btw, evo jednog vrlo zanimljivog linka, educirajućeg :unsure:
    Mouse Party

12. autumn

autumn |-O

:laugh:
    Nisu zbilja mislili da su to surikeni, samo im je stanje svijesti bilo dovoljno izmjenjeno da se mogu uziviti i praviti da su to surikeni. Nesto kao klinci kad se igraju i drze granu te vicu stoj, upucat cu te.

13. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

nemam problema s drogama, čak sam si u jednim novinama našao znanstvenu klasifikaciju sebe: politoksikomanski narkofil.

legalize it!

eh da vezano uz dogodovštine s tripovima, ima od toga 3-4 godine jedan od nas trojice je doživio bad trip, ono paranoja, znojenje, manija proganjanja i sl. lik je bio gotov: samo je govorio hoću kući, di mi je cimer (haha!) zabrijo čovjek da ga neki prolaznik prati i hoće mu naudit...
    ispalo je nekako da nas ja moram dovesti do njegove kuće jer je ovog drugog totalno bolila kara za paranoje ovog prvog.
    anyway, nakon sat-dva, skuliran al drogiran uspio sam dovesti dvojicu natripanih likova na odredište bez većih posljedica. učinio dobro dijelo al potrošio uzalud trip! :love: svakim danom se budim i čekam kad će se ti kristalići LSD zaboravljeni u kutu mog mozga osloboditi... :laugh:

14. Sammael

Sammael Knjižničar

It is by will alone I set my mind in motion. It is by the juice of sapho that thoughts acquire speed, the lips acquire stains, the stains become a warning. It is by will alone I set my mind in motion.

15. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

:laugh:
    Nisu zbilja mislili da su to surikeni, samo im je stanje svijesti bilo dovoljno izmjenjeno da se mogu uziviti i praviti da su to surikeni. Nesto kao klinci kad se igraju i drze granu te vicu stoj, upucat cu te.

Pa dobro, tak nekak da, ovo kaj sam reko je malo pretjerivanje..al opet je kod alkohola više to samovoljnije, ak shvaćaš kaj hoću reć. :great:

16. Jinxie

Jinxie Novi Član

Nema na obicnom trzistu tako jakih tripova da bi netko skocio kroz prozor.
    a sad... čuj... da mene netko napuši da znaš da bi vjerojatno skakala iz aviona koliko imam raz**ban mozak :lol: :evil2: :lol:

Kako ću vas sve j♥♥eno strpat na Goli otok ^^.
    haha :belj:

Zapravo, ovo što Gost govori ima smisla... Dok si napušen, nemožeš se baš kontrolirat. Ustvari, nemožeš se uopće kontrolirat, bar koliko sam ja vidio. Za kontrolu u nadrogiranom stanju treba puno i puno vježbe. Da se razumijemo, ovo je pretpostavka, budući da nikad nisam bio napušen :DDDD
    hmmmm ovisi stvarno od osobe do osobe. imam neki ukleti feeling da bih se i ja mogla nać na drugom kraju grada ležeći na livadi 3 dana kasnije zbunjena do daske i bez ikakvog pojma kaj se događalo u ta tri dana :belj:

dude... 4 godine ruđera... bilo bi čudno da se nisam naviko...
    aHaHaHa. funny. :dry:

Znam, iritantan sam :laugh: :ninja:
    ma yok :mad:

znam da ljudi uživaju dok su high, ko jedna moja dobra frendica koja je depresivna (klinički :dry:) pa se savršeno osjeća na drogi, ali ju ipak pokušavamo sprječit jer kad redovito uzimaš travu tvoj mozak prestane proizvodit onaj hormon sreće (neću bubat gluposti pa ćemo bez službenog imena :mad:) i trebaš travu da bi bio barem "suzdržan" a kamo li sretan :tired:
    ali meni ne treba droga, ja i bez nje vidim da me napada srebrni zmaj :mad:
    i danas se nekak čudno osjećam pošto sam sanjala da mi je dečko došao na rođendanski tulum odjeven ko žena, zblajhan u minici, i još me nije mogo ni normalno poljubit jer se bojao da mu se ne razmaže sjajilo.
    ali nećemo o tome :hugz:
    tak da. moj mozak je prespigan za drogu :cool:

17. aasgardium

aasgardium Eydishan

Kad se želim spojit s prirodom, sjednem na bicikl i odem u neku šumu. Biciklirajući do tamo oslobodim mozak od svih svakodnevnih sranja, jer bicikliranje djeluje meditativno, sjednem na neki panj, gledam zelenilo, slušam ptice i vjetar i u tom trenutku ne postoji ništa drugo. Onda opet sjednem na bicikl i meditiram do kuće. Nakon određenog broja prevaljenih km toliko se opustim i izmorim da me zen drži nekoliko dana.
    A što se tiče širenja svijesti, to radim svakodnevno, smišljajući nove, kreativne načine za rješavanje problema i poslova.

Za ništa od navedenog nisu potrebne droge ni alkohol, a može se doć i do neke kondicije čak. :laugh:

18. Lord

Lord Aesir Illuminati

Povezivanje s prirodom se radi o osjećaju kojeg se spominje u kontekstu "All is One" jer se događa u izmijenjenim stanjima svijeti da se čovjek osjeća povezano sa svime, tojest prestaje ego i cjepkanje svijeta na komadiće, pa iako se ništa nije promijenilo, granice i definicije nestaju.

To je vrlo sličan feeling prosvjetljenju gdje ti se na mentalnoj razini takvo nešto dogodi. Disocijacija s mislima i osjećajima u potpunosti dovodi do jednog stanja blaženstva, ali umjerena disocijacija te vodi da zaključuješ kako te misli koje proživljavaš dolaze od strane izvanjskih entiteta kao govor ili energetski val kojeg ti naknadno shvaćaš kao svojevrsnu informaciju. To je korak u kojem se svijest "širi" u smislu da fokusom i mislima smanjujemo širinu uma, jer koncentriramo naše mentalne snage na jednu točku i jedan element stvarnosti. Kada se na sebe koncentriramo i napušemo se da budemo van naših misli tojest, da ih shvaćamo kao djelićem sebe, a ne vladarom, primjećujemo stalno promatranje koje po nekima dolazi iz naše duše. I ta neokaljana percepcija koja ima punu širinu je biti jedno sa svime.

Kad gledaš to kroz šamansku praksu, oni su koristili uglavnom ekscitatore, manje inhibitore, upravo da im otvori nove kanale percepcije kroz koje mogu dublje spoznavati stvarnost. Dakle nije bitna samo površinska vizualna informacija, nego i sve ostale informacije koje dobijemo iz naših iskustava. I sadpazi, pošto uzimaš u sebe tehnički otrov, recimo amanita muscaria kod sibirskih šamana, zasigurno se dogodi nekakvo iskustvo blisko smrti. I onda se drže razne inicijacije i mentalna programiranja kako bi se osobu riješilo straha od smrti da od panike, šoka i straha ne zapadne u nesvjesnost.

Cijeli postupak širenja svijesti je osvjetljavanje tame nesvjesnog, kako bi mentalno bio svjestan svakog momenta kojeg proživiš pa makar to bio san ili šamansko putovanje po drugim dimenzijama. Ideja je izvrnuti percepciju i zasjest u nesvjesno što bi bilo sjedište duše recimo kako bi se mogli kretati nekim prostorima koji djeluju poput vividnog sna. Neki su kristaliziraniji kako Taliesin kaže gore u postu ili kako bi new agerski se to reklo, višlje su vibracije. Interesantno je za primjetiti kad si u dubokim stanjima meditacije u kojima se potiče rad prefrontalnog korteksa, počneš doživljavati jednu "višlju" dimenziju koja je čista geometrija, pa je ideja da se ekscitatorima zaista može doživjeti nešto stvarno van naše normalne percepcije. Najeklatantniji primjer moderni je Castaneda koji je opisivao neka svoja iskustva uglavnom proživljena na peyotlu.

No jednostavnije je ovladati astralnom projekcijom nego nabavljati peyotl so there's that. Legneš u krevet opuštaš svjesno svaki komadić svog tijela dok se ne budeš osjećao kao titravo energetsko polje pa tu energiju njišeš lijevo desno. Nakon nekog vremena, ispast ćete iz tijela i naći se hmmm.. nigdje i svugdje. Preporuča se ne bit umoran i ne provest puno vremena tamo u startu.

19. aasgardium

aasgardium Eydishan

A pazi sad ovo, svi mi zapravo već jesmo jedno sa svime, budući da je sve načinjeno od materije. :laugh:

Uglavnom, ja sam samo napisao šta meni znači i predstavlja to spajanje s prirodom i širenje svijesti i koje su moje droge za postizanje istog.

20. Lord

Lord Aesir Illuminati

Pa da zato kojekakve tradicije govore o konceptima poput veo maye, jednog sloja iluzije koji nas udaljava od objektivne istine.

Razumio sam te, al to je mirisanje pice u zatvorenoj kutiji i pričanje kako si probao pizzu. Preko mirisa imaš okus, ali nemaš iskustvo okusa i pizze same. Ne moraš nužno se drogirat, sedmodnevni post na kruhu i vodi radi iste efekte.

Fun fact, na Sinaju je najveće nalazište psilocibin gljiva, a riba koja se može pronaći u rijeci Jordan ima u tragovima nekakve psihoaktivne tvari. Ispada da je cjelokupno kršćanstvo bilo inspirirano psilocibinom i Sarpom salpom. Ideja pakla nije daleka od opisa zastrašujućih halucinacija koje traju 36 sati.

aasgardium se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu