1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Droga

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Jaktens Tid, 2. Veljača 2009..

1. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Punoljetna osoba je punoljetna osoba. Tko sam ja da nekome branim što će raditi sa svojim tijelom?
    A i neki ljudi su samoubojice, samo im treba godine da se ubiju. Možeš ih sprječavati, pomagati im do besvijesti, ali na kraju oni "pobijede".

No opet, pogledajte primjer Portugala i Švicarske.

2. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ne kontam šta oš reć s tim portugalom.
    I kod nas je dekriminaliziran posjed. To su čuda kako nam je ko društvu bolje

Zadnji put sam ti pokaza brojeve za colorado koji ne idu u prilog tvojoj teoriji da je bolje kad se legalizira

3. autumn

autumn |-O

ja jedino prihvacam kao opravdano ako se i zestoka pica ilegaliziraju
    ajde da sad ne sitnicarimo da je i piva i vino alkohol ali ono, ako ja mogu kupiti litru vodke u ducanu ne mogu uz najbolju volju shvatiti zasto ne bi mogla kupiti 5 deka trave

4. Strahozec

Strahozec Douchebag

Isto kao što nemoš uzet normabele bez recepta

Ja jesam za legalizaciju trave ali zbog razloga što je se nemoguće borit protiv nečega što trenutno uživa većina mlađe i srednje populacije. Sa par sljedećih generacija bit će u većini općenito. Dugoročno gledano branit pušenje trave ima smisla kao prohibicija.
    Ali u tom slučaju treba uvest veće kontrole u prometu. Problem će bit pasivno pušenje ali tu imaju nekakve tablice samo ne znam koliko može pasivno pušenje utjecat na sposobnost vozača

5. autumn

autumn |-O

apsolutno se slazem s kontrolama u prometu

pasivno pusenje trave tesko da moze utjecati osim ako zbilja ne provedes sat vremena u autu sa zatvorenim prozorima u kojem 3 ljudi pusi svaki svoj joint

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  6. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

nemrem.:over:
    Snešću jaje od muke.:over:

7. Strahozec

Strahozec Douchebag

Nisi uza tableticu koke

Relaks, povuci dim

8. Strahozec

Strahozec Douchebag

Mene glava počne odma nama bolit kad osjetim miris trave. Ne mora bit ni zapaljena

Al najviše bi tribalo kontrolirat bicikliste. I ovako nisu normalni jerbo ih je većina na nečeme

9. autumn

autumn |-O

bicikliste bi prvo trebao u autoskolu

10. Strahozec

Strahozec Douchebag

To bi u osnovnoj već tribalo rješit nekakvi dodatnim tečajem jerbo roditelji dicu puštaju da voze po cesti

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

Male doze ovisi čega. Opet se vraćamo na početak, doza čini otrov.

Tako i lijekovi, eto osobno sam astmaš i moram uzimat lijekove koji mi omogućuju artritis u poodmaklim godinama. I vjerojatno ću morati nastavit uzimati. Nema tu buhu to je što se mora.

Juzanje i abjuzanje nastaje kada se razvije kompulzivna potreba. Ako će se ičemu takvom poput droge pristupat, onda je potrebno istražit što je to, što radi, na koji način i onda kad to sve naučiš opet bit svjestan svega i znat što ti nešto radi u trenutku i par dana kasnije.

Jer eto "ja sam najjači ja se tog riješim kad god" je zapravo anksioznost, trenje mentalno jer značovjek da to nije istina i onda izlazi van kao egoizam. To je već propali slučaj.

Metadonka je tu jer nije smatrala ničim strašnim ubost se iglom u ruku. Dok je recimo Bill Gates na poziciji kojoj je jer se rokao s LSD-om. Neda mi se ispravljat rečenicu, ali nije uzročno poslijedična povezanost.

Da droge mogu sj♥♥at čovjeka, itekako. Je li to razlog da se toga bojimo? Ne. Čuj, psilocibin gljive pomažu:

Magic Mushrooms Could Help Smokers Kick The Habit

Ekipa na LSD-u je konceptualizirala ideju dvostruke spirale ribonukleinske kiseline.

LSD's impact on the brain revealed in groundbreaking images

A gle kako djeluje. Spajaju se dotada nespojeni dijelovi mozga. Možemo li koristiti to za smanjenje ili kompenzaciju štete na mozgu?

To je sad puno what ifsa, ali legalizacija određenih droga je korak prema njihovoj medicinskoj primjeni koja je neistražena jer postoji strah od droge kako su "drogeraši čudni".

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

to su pokušali uvest kad sam ja bio 4. osnovne. čak sam i vozačku dozvolu dobio :mrgreen: al nije se primilo.

ovo išlo na zecov post

13. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Zašto je moje sneseno jaje nadrozirano?

14. Bibendum

Bibendum Novi Član

Možda je samo pisanica.

15. Ogard

Ogard Aktivan Član

moš se puknut i sa deset deka muškatnog oraščića ako ti se da.... mali kućni trip

16. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ako se ne ispovraćaš

17. Ogard

Ogard Aktivan Član

pa to je sastavni dio života :laugh:

18. aasgardium

aasgardium Eydishan

I proljev je sastavni dio života. :laugh:

19. Ogard

Ogard Aktivan Član

a je
    iz toga izvačim zaključak da ne volim baš sve sastavne dijelove života :smile:

20. aasgardium

aasgardium Eydishan

Isto kao i povraćanje. :laugh:

Podijelite ovu stranicu