1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Droga

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Jaktens Tid, 2. Veljača 2009..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Svi doživljavamo viša stanja svijesti :D

Ali da još jedna rasprava o drogama na fantasy forumu interesantno. To je nekakvo skupljanje informacija o populaciji? :D

@Strahozec jel to neko istraživanje? :laugh:

@El Viejo Dragon po zadnjem se ne slažem s tobom. Nije policija kriva. Prvo baja je imao nekoliko ex-a koje je progutao u panici da mu ne nađu. Reakcija super osim što će dobit čir na želucu, pa se dobro snašao i tražio povraćanje.

Tu nije policija kriva koja mora radit svoj posao i popunit mjesečni "promet", nego zakonodavstvo koje dozvoljava takve situacije. Doduše, ne znam jesi li upoznao ekipu koja je izgorila od tripova i eksera, uvjeravam te nije lijepa scena i očigledno im nešto fali u glavi.

Ideja ovog kažnjavanja nije kompletno uklonit konzumente s ulica, nego razbit mafijaške i dilerske krugove, a ovo svest na minimum. Tko voli nek izvoli, ali nek se nosi s poslijedicama, koje su žestoke s razlogom.

Zanimljiva mi je bila scena s neimenovanog festivala gdje je frajer cupkajući na mjestu sa jedno 10-ak bombona u ruci jedan po jedan poput kokica maznuo u 5 minuta. Nakon jedno 6 sati što je bio lud, zaspao je na suncu onakav izdehidriran pa je hitna dolazila po njega.

Tak da, nemoš' bit glup i uzimat to nije zaj♥♥ancija. Čak i od jednog puta te napravi glupim, a strah jer to imaš uz sebe može dovest do još gorih situacija.

E sad kad imamo takav pregled, što je zapravo najbolje učiniti po tom pitanju? Izdavat eksere na recept "ide na Špancirfest" u ljekarnama?

2. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ja što smatram normalnim ću kupit čmrlju tako da ću kad poraste sist s njim i polit koju pivu
    Ako će se drogirat to će morat radit negdi di ja ne znam za to.
    Da volim drogu radio bih to i kod kuće ispred sviju tako da pošaljem i djeci poruku da je to normalno i da se ne moranu krit od me e već samo od policije

3. Strahozec

Strahozec Douchebag

Pričali smo o posljedicama droge a ne uzrocima zašto ih je popio. Da je mora iz nekog razloga lopit 3 pive na ex ne bi ga hvatala panika. Od 3 ekstaze jest

A sad si me zabrinuo s tom pedofilijom iz vedra neba
    Lorde jel mu to nesvjesno izlazi na površinu

4. Strahozec

Strahozec Douchebag

P.s. zmaju
    Zanimljivo mi je to tvoje stalno podbacivanje o "uvježbanim odgovorimav o kojima znaš sve
    Koliko znam paranoja je posljedica stalnog uzimanja droga

5. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ne nužno, paranoja je poslijedica navike ako se plašiš svaki puta kad si na tome. Mislim da to više ovisi od osobe do osobe, a ne do droge same.

6. Strahozec

Strahozec Douchebag

Majke mi većinu koju sam ima priliku upoznat a često koriste droge su blago paranoični.
    A ima ih par šta misle da ih se stalno prati. Ti su mi najdraži :love:

7. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Zeko, to je posljedica prijateljevanja sa nekoliko plavaca, od tapkaroša do inspektora... svi do jednog imate skoro u riječ iste šablonske odgovore na neke teme.

A paranoja me ne pere - ima više načina za opuštanje mozga.

8. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Kakve droze, kakve pizdarije.
    Kakva mijenjanja stanja svijesti.
    To moze raditi daleko od mog praga.
    O svom trosku.

Od mene more samo dobiti motiku u ruke i hektar krumpira.
    Idle hands worship the Devil. Bahatost, dosada i premalo stvari koje ih okupiraju pa onda iz ciste gluposti krenu travica, tabletica, iglica, komunica.
    Da se razumijemo, meni su i cigarete droga i alkohol otrov.

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Iskreno, onaj koji se dorgira = onaj koji ne radi, apsolutno ne stoji. Često je droga način opuštanja mozga nakon stresnog dana, vikend ili perioda. Ili primjerice imaš grafičare koji moraju svaki dan udarat po 50 slika, maznu si malenu količinu lsd-a ujutro i odrade smjenu od 8 sati ko iz p♥♥ke.

A da ne govorim o studentima koji maznu speed da mogu odradit 20 sati učenja pred ispit. Itd.

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  10. Koviljka

joj Lorde nemoj mi prodavati bureke. Kakvo opustanje uz droge? Uzmi motiku i lupaj po zemlji, radi nesto fizicko i opustit ces se u pmizdu materinu.
    Nikad mi droga nece biti prihvatljivo sredstvo opistanja.
    A onda jos kad zbog juzanja i abkuzanja dodju tebi na teret zdravstva, koje ionako nema osnovne stvari, onda neka se opustaju.
    Kakvo speedanje kad spremas ispit? O cemu ti pricas? To je tebi eksli ok? Popajmo pillse. Grij stolac redovito i nes trebati speed prije ispita.

11. Koviljka

I da. Uzimanje tih supstnci je bahatost. Nista vise. Ne znaju sto znaci ovisiti o kemijskoj supstanci za zivot. Ne znaju cijeniti do zdravlje koje imaju.

12. Strahozec

Strahozec Douchebag

Kad je jednom premalo
    Zajebi ih, uzmi duplo

@zmaj
    Da pitaš 5 mehaničara kako popravit neku stvar imam osjećaj da bi ti rekli isto

Ko se oće drogirat ili pit ili pušit nek to radi al nek se ne izmotava i traži neke uzvišene ili praktične razloge
    Ako nešto radim radim zato što želim i jer to smatram dobrim. Ja bi na račun stresa na poslu moga gutat šaku tableta ako bi se služio logikom da to moram kako bi mi bilo bolje

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

onda je i žderanje slanine bahatost. ignoriranje liječničkih savjeta je bahatost. vožnja bez pojasa je bahatost. bahatost je očito univerzalna ljudska osobina, pa zašto bi razne supstance bile izuzetak?

autumn i El Viejo Dragon se ovo sviđa.
  14. Lord

Lord Aesir Illuminati

Nije poanta u tome je li to uredu ili ne, ako situacija stisne tražiš rješenje. Simple as that. Netko će otić svećeniku, netko će cijepat drva, netko će se zdrobit ko p♥♥ka, netko će ići kompulzivno tražiti spolni odnos, netko će popit rakiju, netko će se okupat, netko će popit kavu, zapalit cigaretu itd.

Ti recimo eto lupaš motikom po zemlji i tako se opuštaš. Super! Pa mi za par godina pričaj kak te leđa bole, ruke otpadaju i slično što su klasične poslijedice lupanja motikom po zemlji.

Paracelzus je još početkom tisućitih godina rekao istinu, a ona glasi: "Doza čini otrov."

Svaki čovjek je različit što znači da će različite stvari tražiti. Onaj koji se može opustiti u svijetu oko sebe, ne mora nužno odbijati mentalno opuštanje kakvo donosi recimo zeleni čaj, ili kava koja je također psihoaktivna i može se stavit bez beda u kategoriju droge.

I prijedlog, prije odgovora, probaj čisto eto mentalnog eksperimenta radi opravdat drugu perspektivu tj odgovorit na pitanje "zašto droga valja", pa odgovori. Nećemo nikuda doći, ako koristimo perspektive nastale na temelju straha od nepoznatog.

Faint Smile i El Viejo Dragon se ovo sviđa.
  15. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Lorde, kaj je ovo, ja ti lajkam post....

16. Strahozec

Strahozec Douchebag

Kad smo prije nekog vrimena raspravljali o legalizaciji trave ja sam nabacio nešto o heroinu pa me se napalo da sam policajac koji ispranog mozga priča floskule i ponavlja iste pjesmice jer niko nije reko to što sam napiso
    Sad odjednom ti isti koji su me napali pričaju kako nema ništa loše u konzumaciji ništa manje razornih droga. Izgleda da su mi dobro isprali mozak kad sam skonta u kojem grmu leži zec

Al sve u svemu ko voli nek izvoli samo nek me ne uvjerava kako je to nešto dobro, normalno i neškodljivo

17. Gogi

Gogi Aktivan Član

Osjećam se haj, mozak baj baj...

18. Koviljka

Lorde, meni uzimanje droza nikad nece biti prihvatljivo.
    male doze kroz vrijeme naprave isto sranje.
    Kao i lijekovi koji jedno lijece drugo sj♥♥u.
    A da ste osudjeni cijeli zivot uzimati neku supstancu da biste samo prezivjeli, bilo bi buhu.
    Nitko nije dosao do juzanja i abjuzanja s time kao ciljem.
    Svi su krenuli s premisom ja sam jaci, mogu prestati kada hocu.
    Kao i ova metadonka pred mojim vratima...

19. autumn

autumn |-O

ne znam da netko tu govori o svakodnevnom drogiranju. ja nikako ne mogu vidjeti razliku (osim u stupnju legalnosti) izmedju jointa i vina
    ne, nije normalno piti svaki dan isto ko sto nije normalno pusiti travu svaki dan.
    sto ne znaci da su vino ili trava opasni i da nikad nije uredu konzumirati ih

20. Strahozec

Strahozec Douchebag

Za travu i još neke druge prirodne halucinogene droge mogu razumit da to ljudi uzimaju jer u "normalnim" količinama nisu toliko opasne po zdravlje
    Ali nemrem razumit ove šta uzimaju sintetske droge. Nedavno sam ima priliku držat u ruci preko kil seedove paste. Kad sam otvorio kesu umalo nisam povratio od smrada.
    I ić to svjesno unosit u sebe

Podijelite ovu stranicu