1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

DnD 5e

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od OunknownO, 27. Prosinac 2014..

1. OunknownO

OunknownO Novi Član

Evo počeo igrati petu ediciju i mogu reći da je najbolja verzija do sada, preporuke svima koji je nisu probali

2. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Nisam igrala niš nakon 3.5 i čini mi se kao da mnogo propuštam. :laugh: Kad mi nitko neće voditi. :sad:

3. OunknownO

OunknownO Novi Član

Mogu ti reći da jako puno propuštaš... 4e se ne isplati igrati ali zato je petica odlična... Moj lik je trenutno rogue i planiram mu uzeti archetype assassin(nešto poput prestige klase koju uzimaš na trećem levelu)

4. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

imam jednog dungeon mastera iz zagreba koji traži playtester ekipu za svoju kampanju. mi ju igramo trenutno i odlična je

pravila su pathfinder, što je u biti isto kao 3.5 ali bolje, pa ti neće biti problem adaptirat se. skupi još 2-3 igrača i javi ak ste zainteresirani

5. OunknownO

OunknownO Novi Član

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

barem su se vratili ugodnim iliustracijama

7. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

nije mi ovo "8 razloga" baš neka lista.
    pathfinder je autoru loš jer je stariji sustav, jer ma dobro balansirane arhetipove, jer ima puno raznolike magične opreme, jaka čudovišta te mogu ubiti bez problema, jer su dodavali klase i rase (što su morali jer su neke stvari licencirane od strane wizardsa), jer te ne forsira da radiš lika baziranog na tropama...
    nimalo objektivna i argumentirana, posve subjektivna lista.

ok, nisam probao 5e, samo sam listao knjige. kužim da idu na streamlinanje pravila i vraćanje starog ugođaja i to mi se sviđa.

8. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Moram i ja prolistati 5e. Pathfinder mi je za sad vrh, iako još igram 3.5e zbog navike svojih igrača. PF nekad bude preuzet u dosljednom vremenu :D

9. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Dajte primjere za 5 ediciju DnD. Koje su to igre?

10. Hollowed

Hollowed Mali sa sjekirama!

Kako mislis koje su to igre? Ako ciljas na nesto sto se tice igara na kompu, ne znam jos za nijednu koja se vodi 5e pravilima. Jos uvijek su sve bazirane dosta na 3.5, ali ostavljam mogucnost da sam u krivu buduci da nisam pregledavao nove igre dugo vremena.

Ovdje se primarno pricao P&P style igranja tako da odgovor na tvoje pitanje bi bio nest u stilu. Sto god DM smisli :belj:

11. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Arghhh! A ja se ponadala.

12. Hollowed

Pa sta fali P&P stilu igranja? :) Nekad bude puno zanimljiviji od igranja na kompu :)

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

nekad? koliko god da volim RPG na kompu, najlejpša su sjećanja na igranje s ekipom do 4-5 ujutro sve dok ne savladaš j♥♥enog negativca u njegovom leglu. a onda ide pregovaranje s lokalnim klericima za raise dead

Ur-Quan se sviđa ovo.
  14. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Moja najdraža su ona gdje spremim avanturu kako spada, pa bez imalo boljke savjesti stavim svoj "Killer Hat of Character Murder" i igram istim pravilima kao moji igrači. To postane kompeticija onda, i to žestoka. Taktike na vrhu spremnosti :D

15. Haldir

Haldir TARDIS Tethered Aerial Release Developed in Style

I ja radim neku kampanju pa se mislim 3.5e ili 5e. I meni se 5e cini bolji, ali 3.5 je standard i vecina ga igraca zna, ali mislim da cu ih nagovoriti da nauce 5e xD

16. Hollowed

Ako znaju igrati 3.5 onda se nema tu sta previse ljude uciti. Malo je drugaciji combat i skillovi, ali to je to. Jedno 3-4 sata full igranja gdje prodjete i combat i sve situacije i to je to.

17. CroThunder

CroThunder Novi Član

Post of times old, I call thee to rise and serve this community again! Pozdrav ljudi! Jedino imam iskustva sa 5e i cini mi se jako jednostavna i izbalansirana i jako jako zabavna. Zanima me koliko vas je preslo na ovu ediciju i ostalo / vratilo se staroj i kolika je zapravo razlika u iskustvima igranja ove/proslih edicija? Koliko ima igraca na ovim prostorima uopce?

Podijelite ovu stranicu