1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Dinosauri

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 14. Studeni 2006..

1. Freya

Freya goddess of eydis

mokele-mbembe su sami domoroci preoznali na slikama kao nosoroga. Što prilično zbunjuje, jer nijedna poznata vrsta afrčkog nosoroga ne živi u prašumi, niti močvari.
    A i nemaju baš dug i savitljiv vrat!

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Nego, što je sa onime da se kloniraju dinosauri? Za to treba neki uzorak tkiva ili...?
    za početak, treba puno više DNA nego što se može naći nakon toliko godina izloženosti okolišu i radijaciji. A onda nastupaju tehnički problemi...

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

za početak, treba puno više DNA nego što se može naći nakon toliko godina izloženosti okolišu i radijaciji. A onda nastupaju tehnički problemi...

Ako može malo više tehnikalija, bilo bi oke :tired:.

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

u prijevodu - treba čisti, neokaljani i potpuni uzorak dnk koda... što je praktički nemoguće pribaviti...

5. Freya

Freya goddess of eydis

Ako bi se već krenulo s kloniranjem izumrlih životinja, mislim da bi bilo puno bolje, pametnije i svrhovitije klonirati neke ne tako davno izumrle vrste, čijem istrebljenju je čovjek zdušno pripomogao. Na primjer onog tasmanijskog tobolčarskog 'vuka', psoglavi vučak mislim da se zove. Ili američkog goluba selca ili one neke američke papige koje su istrijebili ili........ nažalost, ima ih još jako puno!!!

6. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

vidiš, vidiš... :tired: oduvijek me zanimalo kakvog je okusa jaje ptice dodo...

7. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

mokele-mbembe su sami domoroci preoznali na slikama kao nosoroga. Što prilično zbunjuje, jer nijedna poznata vrsta afrčkog nosoroga ne živi u prašumi, niti močvari.

Da. A ja sam jos procitoada su domorodacka plemena to bice prepoznali u eclikopediji dinosaura. Mslim kad su vidjeli Triceratopsa poceli su izgovarati ime tog bica.

Ta teorija da postoje dinosauri ili bica koja bi mi nazvali dinosaur da ga vidimo nije toliko ni za odbaciti. Jer kad sracunate koliko prostranstvo zauzima prasuma Kongo, a da ne govorim Amazona. Onda nije za odbaciit tu teoriju o mogucim takvim oblicima zivota na tim podrucijma.
    Jer ako se dobro sjecam svaki znanstvenik(biolog, zoolog i sl.) kad ode u jednu od prasuma pronadje bar jednu novu vrstu.

8. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ili neka vrsta pronađe njega pa se ovaj više nikad ne vrati... :tired:

9. Moontaylor

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Da. A ja sam jos procitoada su domorodacka plemena to bice prepoznali u eclikopediji dinosaura. Mslim kad su vidjeli Triceratopsa poceli su izgovarati ime tog bica.

Ta teorija da postoje dinosauri ili bica koja bi mi nazvali dinosaur da ga vidimo nije toliko ni za odbaciti. Jer kad sracunate koliko prostranstvo zauzima prasuma Kongo, a da ne govorim Amazona. Onda nije za odbaciit tu teoriju o mogucim takvim oblicima zivota na tim podrucijma.
    Jer ako se dobro sjecam svaki znanstvenik(biolog, zoolog i sl.) kad ode u jednu od prasuma pronadje bar jednu novu vrstu.
    da. insekta. ili guštera veličine palca. ne višetonski evolucijski ćorsokak.
    Svi mezozojski relikti danas poznati su male životinje. ne vjerujem da je ijedna velika vrsta mogla preživjeti sve glacijacije i druge promjene u međuvremenu.

11. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ček sad da se ledenjaci na polovima otope, pa da vidimo šta će 'isplivat'...

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ako americki savezni/vojni sateliti mogu vidjeti toplinski trag jednog jedinog covjeka (i to u zgradi) , onda bi se itekako vidio tako i jedan dinosaurus , ocu reci mogli bi ih tako traziti :) (ako vec i ne traze) :laugh:

13. Moontaylor

Ja sam ovo iznio kao teoriju ne kao cinjenicu. A i to sa satelilitima. Ostavlja nam dovoljno polja za mastu da mozemo pretpostaviti : Mozda ih oni vec proucavaju u jednoj od skrivenih karantena... :tired:

Jer sve te price nisu nastale tek tako, i najveca laz mora imati bar nekakvu , pa taman ona bila minjaturna istinitu podlogu.

14. Thor

Thor Aktivan Član

Jel gleda ko onu seriju na RTL-u " Stvorenja"?

15. Moontaylor

Novo otkrice PLIOSAUR

Upravo citam malo i stariju vijest na net.hr. Pliosaru. Morska neman koja je zivjela prije nekih 150 mil. godina otkrivena od norveskih znan.(ali nema ih vise. samo su ostatci pronadjeni).

Ostatk vidite na stranici da :w00t2:

16. Freya

Freya goddess of eydis

Jel gleda ko onu seriju na RTL-u " Stvorenja"?
    Odgledala sam je čitavu i mislim da je veća mogućnost da bi se neko stvorenje preživjelo iz davne prošlosti, možda čak i nešto što bismo mogli svrstati pod 'dinosaure', moglo pronaći u neistraženim oceanskim prostranstvima, nego na kopnu.

17. Thor

Thor Aktivan Član

Slažem se s tim, ipak se je puno više mijenjala kopnena klima, nego kaj su se mijenjale morske dubine.

18. Freya

Freya goddess of eydis

A i zato što su golema oceanska prostranstva još uvijek najmanje istražena područja na našem planetu. :laugh:

19. Thor

Thor Aktivan Član

Mislim da je više ljudi bilo u svemiru nego duboko dole.

20. Falak

Falak Jacob Crawley Frye

Psyhotic said:

Ako americki savezni/vojni sateliti mogu vidjeti toplinski trag jednog jedinog covjeka (i to u zgradi) , onda bi se itekako vidio tako i jedan dinosaurus , ocu reci mogli bi ih tako traziti :) (ako vec i ne traze)

Da, ali problem je u tome što su dinosauri HLADNOKRVNA stvorenja, pa onda ništa od toga.

I ja mislim da bi u dubinama oceana moglo komotno postojati neko biće, pa oceani se nisu mjenjali nekoliko milijuna godina.
    A i dan danas pronalaze svakakve ribe u morima evo primjer:
    http://www.totalportal.hr/article.php?article_id=101952
    U dubini jednog ledenog mora pronašli 700 vrsta!!! I to u jako malenom moru, pa što se onda tek krije u dubinama ogromnih oceana.

Ja smatram da je serija ''Stvorenja'' vrlo realistična, te je lako vjerovati da postoje onakve vrste na dnu oceana.

Podijelite ovu stranicu