1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Cosmic Encounter

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Dremora, 9. Svibanj 2009..

1. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ajd nebudi tolki cocktease nego organiziraj neko druženje uz CE... -.-

2. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Ovaj elijen će biti jako zanimljiv. Pogotovo radi samog wordinga powera. Da objasnim svoje stajalište. Ima užasno jak power (sad ti čak niti encounter karta nije sigurna), no kao i mnogi dijeli istu fazu na kojoj se odigrava (luzer, sorcerer i još mnogi). Osim toga jako će biti dobar za rješavanja neg. karata

4. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

5. Úlf

Úlf Novi Član

Buš si to naručil il čekaš da dođe u lom?

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

A ne znam. Shipping je preko 20$. Vjerojatno ću čekat još pola godine :\\\

7. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Drem si slobodan danas za kakav gejm, men se igra?

8. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Nisam. Imam obaveza danas.

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

* Playing pieces (ships, planets, destiny cards, and colony marker) for a sixth (orange) player.

* 20 alien powers (10 classic and 10 new):
    o Deuce
    o Fungus
    o Genius
    o Locust
    o Magician
    o Sniveler
    o Leviathan
    o Cryo
    o Mercenary
    o Merchant
    o Fury
    o Symbiote
    o Bully
    o Chronos
    o Ghoul
    o Plant
    o Guerrilla
    o Disease
    o Seeker
    o Ethic

* An optional 32-card "Reward deck" which provides new incentives for allying with the defense and which will include at least the following:
    o Kickers, which multiply your Attack card, your Compensation, or your opponent's ships lost in a failed deal
    o Rifts, a mechanic that makes its official debut in this edition of CE
    o Attack -01, -04, -07
    o Negotiate (Crooked Deal), which grants +1 cards in Compensation or +1/-1 on ships lost due to failure to deal
    o Another Cosmic Zap, another Card Zap, and apparently some additional new artifacts
    o Some new Reinforcements, up to a +6
    o Another Morph

Prosječna ocjena 8.83 na BoardGameGeek .

Ajme kako želim ovo.

Cocktease:

10. Fallen

Fallen Novi Član

izdanje od GW-a iz 1986...nabavio sam je ,ali nikad igrao jer jednostavno nikako da se s društvom dogovorim...igra je u odlicnom stanju,nikakvih ostecenja...

200kn

11. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Kupio sam ekspanziju, Cosmic Incursion. Kad odigram koju, biti će recenzija. Stay tuned.

12. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

E da se prodaje verzija iz 1977. odma bi kupio :D

13. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

E da se prodaje verzija iz 1977. odma bi kupio :D

ta bi onda koštala 200 eura a ne 200 kuna.

14. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ta bi onda koštala 200 eura a ne 200 kuna.

znam, zato i kazem da bi za 200 kn odmah kupio :D :D

15. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

aha, a ja mislio da ti je ovaj stari nešto posebno prirastao srcu. naivčina :)

16. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

aha, a ja mislio da ti je ovaj stari nešto posebno prirastao srcu. naivčina :)

A ne, stari mi jest prirastao srcu, al nemam bas 200 eura :D

17. Sherpa

Sherpa Legenda

Danas je bilo prefakin epic... Moj maleni ipak dobro jede planete njam njam njam :love:

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ahahhaha. Guerilla vam je pomutila planove :D. Kao i Magician :P.

19. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Odigrali smo, mislim, 6 gejmova. Nemam pojma što se u većini zbivalo, sjećam se samo da su mnogi cvilili :D. Anyway, od novi aliena sam isprobao Magiciana, Fungusa i Guerillu. Od svih mi se najviše svidio Guerilla, nekako mi je najviše odgovarao stilu igre. Direktan power, malo teksta, nema zaj♥♥ancije, odličan. Upravo je ta odluka bila dobra za zadnji gejm kojeg se najviše sijećam. Igrali su: Sniveler (Dud), Symbiote (Sherpa) i Guerilla (Ja).

Što se samoga gejma tiče, trajao je, prilično. Oko sat vremena, možda malo manje. Najdulji gejm večeri, a još i zadnji. Pozivanja u savezništva su bila minimalna. Jer se nikome s obzirom na aliene na stolu nije isplatilo to. Tako da je novi reward deck bio prilično netaknut. Sniveler je cvilio, Symbiote je imao svoje stackove od po osam brodova, a Guerilla ih je oslabljivao. Naime, njegov power mu omogućuje da u encounteru koji je izgubio prisili protivnika da izgubi sve osim jednog broda u warp. Tako da sam fino išao s jednim u napad na symbiota dok ga nisam dovoljno oslabio. Iako je to trajalo jako dugo, pošto je dva puta upotrijebio super power :/
    Sniveler je nekako slabo cvilio pretkraj, vjerojatno poradi kasnoga sata. Mislim da je bilo još prilično kaotičnih poteza koji se sada ne mogu sjetiti. Možda sherpa nadopuni. Uglavnom, sreća me poslužila i jedva sam uspio s attack 40 pobjediti. Da malo prije toga sherpa nije pristao na deal od N karte, izgubio bih vjerojatno koloniju i još bi trajalo. Ali eto, se u svemu, odlični gejmovi, svi su barem jednom dobili. Napisat ću recenziju ekspanzije uskoro. Stay tuned.

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Meni je Locust predobar, no u toj pobjedi sam se skrumpirao kada sam u napad prilikom kontroliranja 4 kolonije išao namjerno izgubiti. Rezultat toga je bila pobjeda na krugu iduceg igrača jer sam izvukao super power :)))))

Novi elijeni su zabavni, no neki od starih su sada josh zabavniji

Podijelite ovu stranicu