1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Cosmic Encounter

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Dremora, 9. Svibanj 2009..

1. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ako ste pratili portal, mogli ste vidjeti da sam recenzirao istoimeni board game. Manje-više sam sve tamo rekao, što se tiče osnova igre, naravno. Ukoliko netko ima osobnih iskustava i dodira s ovom igrom, ili ako ima neka pitanja i slično, neka ih slobodono postavi ovdje. Ja sam rekao sve što sam imao o igri, sada je red na vama.
    Ukoliko netko ne zna o čemu je riječ, evo linka: http://www.fantasy-hr.com/content/view/1266/33/

Slobodno pitajte, dajte observacije, primjedbe i sl.

2. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

E kaj radis danas, ja bi htio probat taj novi CE?

3. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

koji suptilan ulet :tired:

4. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

A jebga :D
    Nego da, Drem, ono kad sam popljuvao novi CE govorio sam o onom koji je radio Hasbro tj. Avalon Games, ovaj mi se cak cini dobar.

5. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

A jebga :D
    Nego da, Drem, ono kad sam popljuvao novi CE govorio sam o onom koji je radio Hasbro tj. Avalon Games, ovaj mi se cak cini dobar.

Joj, pa to je smeće. Samo 20 aliena, bez flareova, artifacta, ičega. Jedino kaj je tam bilo dobro jest izgled planeta.
    Ovim su pogodili onaj stari 'feel'(govoreći isključivo iz svega što sam čitao po recenzijama odasvud) Cosmica i riješili problem sukoba oko pravila gdje je sve sada jasno razjašnjeno.

Ne radim ništa, samo nemam ideje gdje bi to igrali.

6. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Pa ono pošto danas nemam neki poseban plan mogo bi cak do tebe doci (ako se moze :D )

7. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

oćem i ja to.... možemo kod mene u bircu...

8. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ništa od danas. Imam planove. Sorkač.

9. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ok, ocemo prek tjedna jedan dan?

10. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Kaj se mene tiče, može. Javim vam kad koji mi dani pašu.

11. Sherpa

Sherpa Legenda

Igranje ovog postaje sve bolje... Iako više nitko ne želi elajd vikroti

12. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Mwahaha. FODDER!!!

Ne, stvarno postaje j♥♥eno :heart: .

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja sam dobro odigranu partiju s Fodderom izgubio jer nisam bio spreman maksimalno riskirati te dopustiti ti da pobjedis...

14. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

A jebiga. Čar Cosmica. Nikada ne znaš tko što ima, a bome niti razmišljaš nekada dovoljno što je pametno uraditi. Ako ti opadne koncentracija, you're done.

15. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

E da jel mi moze neko rec koji su sve Alieni u igri. (ako postoji popis negdje)

16. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

E da jel mi moze neko rec koji su sve Alieni u igri. (ako postoji popis negdje)

Green- (23)
    Barbarian
    Chosen
    Clone
    Cudgel
    Filch
    Hacker
    Loser
    Macron
    Miser
    Mutant
    Observer
    Oracle
    Pacifist
    Parasite
    Reserve
    Sorcerer
    Spiff
    Trader
    Vacuum
    Vulch
    Warrior
    Will
    Zombie

Yellow- (17)

Amoeba
    Anti-Matter
    Calculator
    Fido
    Fodder
    Hate
    Healer
    Human
    Kamikaze
    Mind
    Mirror
    Mite
    Philanthropist
    Remora
    Reincarnator
    Shadow
    Tick-Tock

Red- (10)

Citadel
    Dictator
    Gambler
    Grudge
    Machine
    Masochist
    Tripler
    Virus
    Void
    Warpish

17. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Super, ima puno dobrih starih rasa , bas sam se sad razveselio :D (nakon onog hasbro dreka :D ) , vjerojatno su i ostale jako dobre.

Nego'l , reci da li postoji alien koji može "plakati" i onda mu ostali igrači moraju nešto dati? U prvom cosmicu se taj zvao "Snivler" i bio je brutalno dosadan drugim igračima i zato je bio zakon za igranje, ono tipa "njeee ja sam jaadan i bijeedan , zasto me nitko ne zove kao saveznika" i onda te moraju pozvat kao saveznika :think:

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Super, ima puno dobrih starih rasa , bas sam se sad razveselio :D (nakon onog hasbro dreka :D ) , vjerojatno su i ostale jako dobre.

Nego'l , reci da li postoji alien koji može "plakati" i onda mu ostali igrači moraju nešto dati? U prvom cosmicu se taj zvao "Snivler" i bio je brutalno dosadan drugim igračima i zato je bio zakon za igranje, ono tipa "njeee ja sam jaadan i bijeedan , zasto me nitko ne zove kao saveznika" i onda te moraju pozvat kao saveznika :think:

Ne, nema takvog :D

Ali ekspanzija je u izradi, tko zna što nas tamo čeka ^^.

19. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Hehe, nego, jel mozes sutra/preksutra ?

20. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Odigrali 3 gejma danas u troje. Ispalo je bolje no što sam očekivao. Svakome po jedna pobjeda, pošteno :laugh: (u inače ne toliko poštenoj igri).

Prvi gejm: Virus(ja), Reserve, Healer
    -pobjeđuje Reserve

Kada se u gejmu u troje dobije Virus, obično to može biti dobar znak. Ne zoveš nikoga u alliance i ownaš uokolo sa svojim attack kartama. Nda. Nije baš uvijek tako. Već u početnom hendu sam dobio katastrofalne karte. 4 Negotiatea, niti jedan attack, koji artifact i flare. Loše mi se pisalo od početka. U napadu sam htio dobiti nešto od kompenzacija, pokoju attack kartu, no ništa od toga. Reserve ima odličan hand i jako dobro koristi svoj power. Healer nije nešto koristio power, no kada mu je trebalo karata, vratio nam je pokoji brod iz warpa. Reserve se dosta rano pobrinuo da me se neutralizira (ne krivim ga, i sam bih radio isto), što Healer prihvaća. Virus, odnosno ja, ostaje bez powera i dalje samo ide nizbrdo. U destinyu nisam imao sreće, kao da me se htjelo uništit. Pobjeđuje Reserve, Healer je drugi, a ja kao Virus, treći. Još je i bilo oke s obzirom na broj kolonija, imao sam tri unatoč katastrofalnom gejmu.

Drugi gejm: Miser, Chosen, Shadow (ja)
    -pobjeđuje Chosen

U drugom gejmu sam bio zadovoljan dobivenim alienom. Mogućnost da tuđe brodove pogubljujem je uvijek dobro, zar ne? Paono, je, samo što je problem kada vas ovoliko Aas rejpaju. Ispada da se žalim, ali prvi gejm je bio nula naspram ovog. Krenulo je solidno, dobio sam oke opening hand. Par attacksa, artifact koji i sl. Tako, malo sam pogubljivao brodove dok opet nije sve krenulo protiv mene. Daleko od toga da krivim igrače, mislim krivim, ali i destiny me sj♥♥avao, par katastrofalnih napada koje nisam uspio kapitalizirati i čista loša sreća. Miser je stalno mijenjao hand, a ja sam od kompenzacije pokupio crap. Chosen se non-stop molio za divine intervention, što mu je također išlo odlično. Na kraju krajeva, katastrofa, dvije kolonije, samo sam jedan home planet uspio zadržat s također jednim brodom. Užasan gejm kojeg sam htio zaboravit. Chosen je pobijedio na kraju, iako najvećim dijelom nepažnjom Misera, no ionako nije imao dobar hand tada.

Treći gejm: Tripler, Trader (ja), Calculator.
    -pobjeđuje Trader

Pomolio sam se bozima cosmica i nadao da je Trader dobar izbor. Kako je Tripler imao mandatory power, a mi igramo na skrivene powere dok se ne upotrij♥♥e prvi puta, odmah sam znao s kim imamo posla. Odlično, do tada ga još nije bilo u gejmovima, vidjet ćemo što može. Drugi power se isto relativno brzo otkrio, bio je to Calculator. Daklem, dva matematičara protiv zlog kapitaliste i podlaca, Tradera :think: . Krenulo je dobro za mene, oke hand, solidno iskorišteni napadi, nadmudrio sam Calculatora koji je koristio svoj power i opekao se (i to ne jedini puta taj gejm). Tripleru je isto išlo solidno, imao je dosta low attack karata što mu odgovara jer ih množi sa 3. Svima nam je zapravo išlo solidno dok ja nisam ubacio svoj power u igru i nastao je kaos. Prvo sam se trejdao s Triplerom, smije se, kao, dao sam mu dobar hand. Nisu se dugo smijali. Onda sam se mijenjao s Calculatorom, dao sam mu smeće od henda. Nakon ovoga, nije bilo sreće za momke, dobio sam Traderov super power i mogao sam se mijenjati bilo kada s bilo kim za hand. Iako je bilo stvarno memorabilnih momenata u gejmu, zappanje powera, dosta taktičkog razmišljanja, pogotovo kada je Calculator odlučivao da li će koristiti svoj power ili ne, na kraju je dobio Trader, odnosno ja, jer sam unio previše kaosa za koji protivnici nisu bili pripremljeni, a kako su i mogli biti, kada ništa nisu mogli.
    Najmemorabilniji trenutak je kada sam s Calculatorom zamijenio hand prije nego smo stavili karte face-down. Dao sam mu svoju Negotiate kartu, a on meni N i Attack 04. Zna se tko je dobio :D. Na kraju sam izmijenio hand s Triplerom i uništio ga Attack kartom 30. Ally od Calculatora mu nije pomogao.

Konačan rezultat:

Zeleni -1 pobjeda
    Crveni -1 pobjeda
    Ljubičasti -1 pobjeda

Podijelite ovu stranicu