1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Čavrljanje O Knjigama i Knjižnici

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Elvenstar, 1. Rujan 2008..

1. autumn

autumn |-O

citam sandersona, stormlight archive. i pomalo sam zaljubljena u kaladina :love:

2. Ogard

Ogard Aktivan Član

dobro? preporučaš?
    ja baš guštam u shadowmarchu

3. autumn

autumn |-O

pa da znas da me bas zelo :laugh: stalno knjigu hvatam, nemrem pustiti
    ok, imam zamjerki naravno ali sve skupa za sad (sredina druge knjige) skroz dobro

4. Laucien

Laucien The Merchant

Ja čitam Ready Player One. Nije neka ekstra visoka kvaliteta pisanja, ali toliko mi je pregeekovska knjiga da je naprosto obožavam :D

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

onda nemoj gledat film

6. autumn

autumn |-O

kakav je film? ja ga bas mislila pogeldati

7. Laucien

Laucien The Merchant

Ja sam namjerno prvo pogledao film. Bio mi je odličan tbh, ali samo zbog referenci. Sve iz knjige su izmijenili, bez veze. Knjiga je beskonačno bolja od filma. Ali sigurno ću opet gledat film :D

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

film je zabavna slikovnica. Nije ni knjiga nešto posebno duboka, ali film je apsolutno površan, a mnoge su reference i situacije izmijenjene da bi se svidio mlađoj publici.

9. Laucien

Laucien The Merchant

Pa da, ne mora baš svaki film bit sniman za stare kenjce, nek i djeci šta. Meni je ful zabavan i super mi je što ima toliko puno referenci. Čak i onaj sticker na stražnjim vratima Aechovog kombija sam koristio u jednoj D&D kampanji :D

10. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Meni je uvijek bilo fascinantno to kako su filmovi uglavnom lošiji od knjiga. Frapiran sam jer nešto što ima 500 stranica ne stane u scenarij od 50ak.

Fakat ne razumijem zašto izbacuju i prilagođavaju dijelove. Kaj nije lakše da glumci čitaju stranicu za stranicom da to sve bude vjernije? :dunno:

11. Montheus

Montheus Novi Član

Stephen King - Pod Kupolom. Izlazi hrvatski prijevod, početkom srpnja. Izdavač Vorto Palabra.

12. Faint Smile

Faint Smile ilija64

erm zar to već nije bilo prevedeno?
    ili je ono bilo na bratskosrbskom.

13. Montheus

Montheus Novi Član

Na srpskom... Sad je red i na nas :belj: Bit ce dva toma, meko izdanje

14. Laucien

Laucien The Merchant

Republika smrtnika (nastavak Republike kamena) je vani! :)

Montheus se sviđa ovo.
  15. Laucien

Laucien The Merchant

Danas popodne lajv online promocija 'Republike smrtnika'

16. Montheus

Montheus Novi Član

Laucien, sorry, ali radio sam i nisam stigao uživo na promociju (uživo) ali sam ju sada stigao na preskokce pregledati. Bili ste cool, definitivno ću ubrzo kupiti drugi nastavak, prvi mi se svidio iako sam očekivao nešto malčice ozbiljnije, ne baš young-adoult novel, ali nema veze... no, vidio sam da ste govorili o izdavanju u vlastitoj nakladi i o budućnosti iste, pa ću ti se ovim putem "ponuditi" i ako danas-sutra budeš želio nekog drugog osim Tanje pod svojim imenom, imam nekoliko kratkih pričica i romana napisanih (i spremnih za lekturu) pa mogu poslati kad budeš imao vremena za čitanje, jer bih zasad na prvu volio samo dobiti smjernice i kritike od nekog iskusnijeg... hvala ti unaprijed i da ne duljim previše, svaka čast na drugo knjizi.. keep fantasy alive!! :D

Laucien i Ogard se ovo sviđa.
  17. Laucien

Laucien The Merchant

A gle, knjiga je prvenstveno pisana za mlađu publiku. :) Come winter, šalji sve na čitanje, iako nisam ja neki stručni lektor, ja sam nam samo bio najjeftinija opcija, ja sam samo iskusan čitač :P

@dorca vorbarra maternica me ubila hahah, izmijenjeno u verziji za tisak, a i kindle verziju ću re-uploadat kad stignem haha :D

Podijelite ovu stranicu