1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Čavrljanje O Knjigama i Knjižnici

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Elvenstar, 1. Rujan 2008..

1. Laucien

Laucien The Merchant

Na Superknjižari 20% popusta na sve danas! :D

2. Ogard

Ogard Aktivan Član

čitam Shadowmarch i baš mi je fora, bajkovito i proljetno

3. autumn

autumn |-O

ja volim williamsa :love:

momentalno citam way of the kings od sanderson, svidja mi se :D

4. Ogard

Ogard Aktivan Član

fakat lijepo piše, ja sam prvu pročitao rat cvjetova, nije mi baš sjela pa sam ga ostavio malo pro strani
    sad baš guštam
    jučer kod nas gosti a ja si mislim kad će odj♥♥at doma da mogu čitat :D

autumn se sviđa ovo.
  5. autumn

autumn |-O

steta sto ti nije dopao ruka kad si mladji bio, njegova trilogija ona memory sorrow and thorn je divna, ali malo teen

6. Ogard

Ogard Aktivan Član

a jbga
    kao mlad najbolji fantasy mi je bio erotika

7. Montheus

Montheus Novi Član

Williams je meni super, njegova mašta razvaljuje, a opisi su mu jako slikoviti. Iako ga dosta ljudi smatra pomalo dosadnim i monotonim, meni je sjeo na prvu i baš guštam u njegovim knjigama. Zabavne su, zanimljive, napete i teške za ispustiti iz ruku. Budući da se i sam pomalo amaterski bavim pisanjem fantastike, njegvi savjeti koje sam pronašao na youtubeu su mi uvelike pomogli, pogotovo oko kreiranja naroda, plemena, okruženja u kojemu žive i imenovanja. Ukratko, lik je cool. Barem meni.

Ogard se sviđa ovo.
  8. Montheus

Montheus Novi Član

Btw, Laucien, kupio sam Republiku kamena i ovih dana krećem s čitanjem. Možda i preko vikenda. Naslovnica mi se sviđa; Grad unutar lanca s nekakvim privjeskom koji (pretpostavljam) ima nekakav važan značaj. Svakako ću se javiti s mišljenjem i nekoliko pitanja.

Laucien se sviđa ovo.
  9. Laucien

Laucien The Merchant

Woooo! Da, privjesak ima značaj za priču :D

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

'kupio' i ja

Laucien se sviđa ovo.
  11. Laucien

Laucien The Merchant

Najs! :D Zamolit ću vas samo da ostavite rivjuove na goodreadsu/amazonu :D Taman sam ovaj čas završio s lekturom drugog dijela, brzo će u tisak ^^

12. Montheus

Montheus Novi Član

Hangar 7 izdaje Demonski ciklus Petera V. Bretta... Prva knjiga, Oslikani čovjek, izlazi tijekom svibnja. 139.00 kuna.

Laucien i Lady Charlotte se ovo sviđa.
  13. Laucien

Laucien The Merchant

Moram priznat da nisam ni čuo za to prije nego sam vidio objavu na njihovom fejsu. Jel valja to čemu?

14. Montheus

Montheus Novi Član

Pa nemam pojma, i ja sam isto vidio na njihovom fejsu... koliko vidim, ozbiljno su se prihvatili posla, po njihovim riječima prevest će sve četiri (zasad izdane) knjige iz serijala, a nakon toga će prevesti i Mistborn od Sandersona.... preostaje nam nadati se da će sve biti ok.

15. autumn

autumn |-O

joooj, samo neka ne prevode ofrlje!

16. Montheus

Montheus Novi Član

a vidjet ćemo.. mislim, to mogu učiniti samo jednom. Ako se dogodi ofrlje prijevod, idući put nitko neće kupiti knjige, glas će se proširiti, pa će morati mijenjati kriterije...

17. autumn

autumn |-O

a ne znam, algoritam je godinama uzasno lose prevodio knjige pa su tek nedavno propali :lol:

Laucien se sviđa ovo.
  18. Laucien

Laucien The Merchant

Danas završio čitati -> PRILAGODI SE - Zašto uspjeh uvijek počinje neuspjehom by Tim Harford

Dobra knjiga. Mogla je možda biti malo kraća ali ajd, od viška glava ne boli. Super primjeri failova (i posljedica) američkih vojnih akcija, brokerskih kompanija, banaka, dobrih principa razvoja i poslovanja i prilagodbe tržištu (ili promjeni općenito), i kako to na kraju primijenit na real life. Zanimljivo štivo :book:

19. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

tariq ali - sukob fundamentalizma, križarski ratovi, džihad i suvremenost. nešto drugačija perspektiva na odnose Islama i Zapada u odnosu na samuelsonov "clash of civilizations". meni vrlo zanimljivo štivo.

druga knjiga koju trenutno čitam je "the silk roads - a new history of the world" ili po naški "putevi svile - nova povijest svijeta" oxfordskog profesora dr. petera frankopana. (frajer je navodno potomak hrvatske plemićke obitelji frankopana - o tome bi se dalo raspravljati s obzirom na to da prema određenim povjesnim izvorima frankopani ne postoje već četiri stoljeća.) kao što samo ime knjige govori, radi se o rekonstrukciji povijesti fokusiranoj na "puteve svile" (mezopotamija, perzija, istočna kina, mongolija, bizant...) od najranijih vremena do danas. vrlo autentično, daje novu perspektivu na povijest (barem meni koji po struci i zanimanju nisam povjesnicar). deset od deset mrzovoljnih trolova.

20. Laucien

Laucien The Merchant

E, btw, Tanja ima predstavljanje knjige na SFerakonu, i u knjižnici Bogdana Ogrizovića () pa ako tko od purgera bude u blizini, eto vam zanimacije. Ja nažalost ne možem prisustvovat ove godine, work work.

e: ovaj j♥♥eni link sve razj♥♥e, katastrofa.

aasgardium se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu