1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Čavrljanje O Knjigama i Knjižnici

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Elvenstar, 1. Rujan 2008..

1. Elvenstar

Elvenstar missing

Već dugo mi fali ovako nešto u Knjižnici ali ga uvijek nekako zaboravim otvoriti. Ovdje možete postavljati pitanja o knjigama o kojima nema topica, pitati isplati li se šta čitati, komentirati sve što se tiče knjižnice i čavrljati o svemu što se tiče književnosti, knjiga i knjižnice :unsure: .

Zna li tko sto o Tad Williamsu? jel to cemu ili treba zaobilaziti u velikom luku?
    zavrsio sam s Martinom pa sad ne znam sto dalje...

Pogledaj u ovom topicu komentare ljudi :unsure: . Isplati ga se čitati, neki ga vole, neki ne, ali isplati ga se pročitati ako ništa drugo da vidiš da li će ti se svidjeti :blush: .

2. wache

wache Novi Član

link mi ne radi ali nema veze.

kupio sam jednu njegovu (the dragonbone chair), prvu u nitu od, koliko mi se cini, pet knjiga, cisto da vidim vrijedi li to uopce citati.

do sada se nisam sretao s njegovim knjigama pa me zanimalo (cisto iz znatizelje) valja li to sto ili je tek blijeda kopija martina ili tolkiena...

3. Elvenstar

Elvenstar missing

Evo ispravila sam link :great: . Knjiga ima četiri: Prijestolje od zmajokosti, Kamen oproštaja i Toranj zelenog anđela - 1. i 2. dio. Javi dojmove kad pročitaš u topic iz linka :lol: .

4. wache

wache Novi Član

eh, ne znam sto bih rekao... drago mi je da sam kupio jednu knjigu pa cemo krenuti s tim. ako bude dobra (a nakon ovog pregleda topica nemam razloga vjerovati da nece biti) nastavit cu i s ostalim njegovim knjigama...

u svakom slucaju, hvala na trudu pri odgovaranju ma moj upit...

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

caka kod williamsa je - ili će ti se svidjet ili ćeš ga izbjegavat u širokom luku... sredine nema...

6. wache

wache Novi Član

valjda ce bit ono prvo... imam blago pomanjkanje stiva za citanje... pa ono, mislio sam si "lik pise fantasy, valjda vrijedi necemu..."

budemo vidli

7. Velena

Velena vintage queen

jel netko čitao Neil Stephensona Quicksilver? uzela sam u knjižnici, ali je 960 strana sitnih slo0va pa nisam baš pretjerano sretna. isplati li se ili ne?

8. PadanFain

PadanFain Novi Član

Zna li tko sto o Tad Williamsu? jel to cemu ili treba zaobilaziti u velikom luku?

Da li citas na hrvatskom, engleskom ili oboje? ne mogu ti nista preporuciti dok ne znam na cem stojim, a Tad Williamsa jos nisam citao.

9. Nuala

Nuala don't know where I'm going

Citaj, citaj, i citaj! :w00t: Dragonbone Chair mu je odlicna knjiga, trenutno sam na 100 str, pitka, toliko je lako udubiti se u nju da vise ni ne gledas koliko si strana prosao i koliko je vremena proslo od kad si poceo s citanjem. :belj:
    Dugo nisam citala nesto tako dobro :think:

10. wache

wache Novi Član

na engleskom citam (tako sam procitao i sve od Martina)... a ono, na pocetku sam i ... sta ja znam... valjda mi se svidja... drugacije je. nekako mi malo smeta sto je puno toga uzeto iz stvarnog zivota i samo izmjenjeno ime. mislim, ako je fantsay, moze se to i malo bolje smislit.

ali u totalu, OK mi je... kao sto Nostawen kaze - pitko je...

11. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Zna li tko koji je ovo roman? Čitao sam ga dok sam bio mlađi i sada se nikako ne mogu sjetiti negovoga naslova. Priča govori o dječaku koje je zaželio da postane mrav. On, brat i sestra su susreli nekog čovječujka i na pitanje koji kukac bi postali dali su različite odgovore. Uskoro se naš junak probudio u koloniji mrava i postao njihov član. Pomozite :great:.

12. Mordred

Mordred AcidMancer

dude...you freak me out :laugh:
    sto se tice Tada Williamsa- podosta mi je dosadnjikav bio..al nisam se bas ni udubio...mozda probam opet.. jer mi se slicno dogodilo i sa song of ice and fire..pa me totalno zanijela pri drugom pokusaju... *shrugs*

13. Elvenstar

Elvenstar missing

O Tadu Williamsu nastavite ovdje :smile: .

14. narcisa

narcisa Novi Član

pozdrav svim knjigoljupcima :happy:
    ima li na ovome podforumu nešto kao book club pa ono svaki mjesec druga knjiga pa se razmjenjuju dojmovi i sl.?

15. Elvenstar

Elvenstar missing

Ima ali je trenutno na godišnjem zbog nedostatka zainteresitanih preko ljeta :happy: . Ako bude zainteresiranih i ljudi koji će stvarno čitati knjige, možemo ga u 10. mjesecu oživjeti :happy: .

16. Elvenstar

Elvenstar missing

A da vam ja prebacim ove postove u novi topic pa da tamo nastavite :laugh: ?

17. Zoran K

Zoran K Retardirana rotkvica

A da vam ja prebacim ove postove u novi topic pa da tamo nastavite :great: ?

:smile: pa pričamo o vampirima?

18. Elvenstar

Elvenstar missing

Pa da pričate o drugim knjigama o vampirima, ovdje je tema Sumrak i Stephenie Meyer :great: .

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

problem je kja je previše topica otvoreno sa sličnom temom vampirizma pa se postovi preklapaju sa temama, odnosno jedan post se svojom tematikom ukalapa u x topica... to treba pročistit a ne postove... :tired:

20. Zoran K

Zoran K Retardirana rotkvica

Pa da pričate o drugim knjigama o vampirima, ovdje je tema Sumrak i Stephenie Meyer :tired: .

E, al mi razglabamo o degeneraciji vampira iz krvoločnog čudovišta koje u ljudima izaziva užas, u supermena sexy zavodnika kojim ljudi ŽELE postati.

Ne možeš se bojati vampira čiji ugriz priželjkuješ.

A Sumrak je ružićasta glazura na torti tog trenda.

Podijelite ovu stranicu