1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Brandon Sanderson

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Sammael, 7. Ožujak 2009..

1. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Poslala na jedno f.

2. Ogard

Ogard Aktivan Član

Jeste čitali The Way of Kings odnosno Stormlight Archive?
    I natavke Mistborn trilogije Wax and Wayne books...

3. Strahozec

Strahozec Douchebag

Stormlight je odlično djelo

4. Ogard

Ogard Aktivan Član

razmišljam nastaviti s time... hvala

5. Ogard

Ogard Aktivan Član

pročitao neki dan Mistborn
    fakat sam guštao, pre dobro, ja bi još....
    topla preporuka onome tko nije čitao

6. TriggerHappy

TriggerHappy Nisam nova.

Meni je Mistborn lako, pitkp štivo, ali mislim da ga ne bih preporučila.
    Previše sapuničarskih momenata, plošnosti u karakterizaciji likova, a u glavi mi uvijek opis da je nešto tipa Oceanovih 11.
    Ne znam, ne oduševljava me, a opet ne mogu reći da je jako loše.

7. autumn

autumn |-O

meni je super! istina da je malo sapunicarski ali je i jako je filmican, jedina knjiga koju sam citala i zamisljala bas ekranizaciju.

8. Ogard

Ogard Aktivan Član

Pročitala i žena Mistborn :D, oduševljena....

9. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ubrzo izlazi treći dio arhiva :girly:

10. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Kad kad kad kad?????

11. Montheus

Montheus Novi Član

Evo i ja sam po prvi puta u životu uezo nešto od Sandersona... prije nekih desetak dana sam krenuo čitati Mistborn... vidi se da je djelo sistematski složeno, da je čovjek uložio truda u slaganje radnje, djelići se otkrivaju u točno određenim intervalima, sistem magije također nije loš, jednako tako slojevito posložen, ali mi je stil njegovog pisanja poprilično naivan.... kao i Martin u prvoj knjizi ASOIAF-a; previše "reče" ovaj ili "reče" onaj, previše puta spomenuto ime ovog ili onog lika u narativnom dijelu, pa ovaj kimne glavom, onaj uzdahne... moglo je to biti puno tečnije, ali sve u svemu je ok. Pročitat ću čitavu trilogiju jer me zanima što je Lord Rulera natjeralo da postane negativac i veza između Vin i Elenda, prvenstveno zato jer je Elend jaaaaako sličan meni, barem iz ovih prvih 250 stranica koje sam dosad pročitao. Mislio sam da neću naići na lika sličnijeg sebi od Ferrasa Vansena iz Sjenovite međe od Tada Williamsa, ali sada mislim da sam se prevario.... i roman je vrlo "filmičan", ima puno djelova koji se jednostavno mogu zamisliti kao filmske kulise... što je još jedan plus, barem kod mene.

12. Ogard

Ogard Aktivan Član

@Montheus doklen si dogurao? Jel ti i dalje ok?

13. Strahozec

Strahozec Douchebag

Magla ga je zela izgleda

14. Montheus

Montheus Novi Član

Pročitao sam prvu knjigu i na drugoj sam na circa 150-toj str. Dobro je, u drugoj je knjizi nastavio istim stilom kao i na prvoj. poprilično je pitko za čitati, samo što čitam još par knjiga sastrane pa sam malo spor...

15. Montheus

Montheus Novi Član

hehe dobra, dobra :bye:

16. Strahozec

Strahozec Douchebag

Tražiš li Hoida

17. Montheus

Montheus Novi Član

Valjda će se sam pojaviti :P

18. Strahozec

Strahozec Douchebag

Oće al ne s tim imenom

19. Montheus

Montheus Novi Član

okej, :thanks: valjda ću skužit kad budem čitao... kad pročitam drugu knjigu, javim sve :laugh:

20. Winter

Winter Joker

Meni taj Mistborn kako radnja ide dalje sve lošiji. Treću nisam ni čitao, samo pročitao ukratko sažetak.
    Dok je Kelsier živ, čak je i ok. Nakon njega baš padne kvaliteta.

Podijelite ovu stranicu