1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Božićni Filmovi

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Elvenstar, 3. Prosinac 2007..

1. Elvenstar

Elvenstar missing

Upravo sam pogledala sa curkom The Muppet Christmas Carol :cry: :aha: .

:love: :love: :love:

2. Muflon

Muflon Novi Član

Lani sam pogledao Divan život, oduševio me :love:

Od ostalih pamtim onaj Dickensonov A Christmas Carol.

Zakon mi je i Crna Guja, Christmas Edition. :bravo:

3. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Ja sam jučer bila u kinu i pogledala Christmas Carol s Carreyem (i Oldmanom i Firthom :laugh:)
    Predobar film :love:

4. Sammael

Sammael Knjižničar

ja sam skinuo s neta Its a Wonderful Life.

Obozavam taj film, i falio mi je par godina zadnjih, i ovaj bozic cu ga gledati.

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

samo da prođe bez onih trećerazrednih talijanskih religioznih cmolja s plastičnim isusom na križu

6. Elvenstar

Elvenstar missing

Danas u 18 sati na HTV2 Čudo u 34. ulici iz 1947. :laugh: .

MIRACLE ON 34TH STREET

Ovjenčana Oscarima u kategorijama najbolje muške sporedne uloge (Edmund Gwenn), najuspjelijeg scenarija i najbolje izvorne priče, te nagrađena Zlatnim globusima također za najbolji scenarij i najuspjeliju mušku sporednu ulogu, ova fantastična drama autora scenarija i redatelja Georgea Seatona (Junior Miss, Profesoričin ljubimac, Kuka, 36 sati, Aerodrom), koji je za svoj rad dva puta osvajao Oscara, emotivno je, dirljivo, vrlo šarmantno i zabavno ostvarenje, idealan božićni film za cijelu obitelj.

New York za vrijeme Adventa dok grad obilježava Dan zahvalnosti i priprema se za skoru proslavu Božića. Kad vidi da unajmljeni Djed Božićnjak posrće od alkohola, ambicioznoj se Doris Walker (M. O´Hara) učini da je sve propalo. Ona je organizatorica proslave Dana zahvalnosti i božićnih događanja u njujorškoj robnoj kući Macy´s, energična mlada žena koja pijanom djedici mora hitno pronaći zamjenu. Slučajno odabere Krisa Kringlea (E. Gwenn), simpatičnog starca duge bijele brade koji se odmah svidi njezinoj kćerkici Susan (N. Wood), i kojem odijelo Djeda Božićnjaka stoji kao saliveno. Kris ubrzo počne tjerati kupce pričom o previsokim cijenama i tvrdnjom da je on pravi Djed Mraz, čime isprva izazove nezadovoljstvo Dorisina šefa Juliana Shellhammera (P. Tonge). Međutim, on ubrzo shvati da Kringle na taj način dodatno privlači kupce, te time iritira njegove konkurente. Ipak, da bi svi propisi bili zadovoljeni, Doris i Shellhammer odluče djedicu poslati na pregled psihijatru Granvilleu Sawyeru (P. Hall). Grenvillea razljute Kringleova podbadanja i optimizam, zbog čega starca odluči tužiti zbog prijevare. A od tužbe da je poludjeli prevarant Kringlea je spreman obraniti šarmantni odvjetnik Fred Gailey (J. Payne), koji se već sprijateljio sa Susan...

Priča Valentine Davies (Priča o Glennu Milleru, Priča o Bennyju Goodmanu) obiluje slikovitim karakterima i duhovitim detaljima, a autori gledateljima baš kao i svojim protagonistima postavljaju pitanje vjeruju li uistinu u Djeda Božićnjaka. U glavnoj ulozi je M. O´Hara (Krčma Jamaica, Crni labud, Rio Grande, Gospođica Miniver), a njezini su partneri J. Payne (Sentimentalno putovanje, Kansas City Confidential, serija U dimu baruta) i E. Gwenn (Strani dopisnik, Vrag i gospođica Jones, Lassie se vraća kući), a u jednoj od svojih prvih filmskih uloga pojavljuje se i kasnije slavna N. Wood (Duh i gospođa Muir, Buntovnik bez razloga, Sjaj u travi, Priča sa zapadne strane), tri puta nominirana za Oscara. Filmsku fotografiju potpisuje Charles G. Clarke (Tarzanov sin, Sjena sumnje, Povratak u gradić Peyton), a glazbu Ciryl J. Mockridge (Moja draga Clementina, Rijeka bez povratka, Autobusna stanica, Donovanov greben). Godine 1994. snimljena je i nova verzija u režiji Lesa Mayfielda.

A u 20 sati na Hallmarku Anđeo u obitelji (2004.).

Ova simpatična božićna bajka priča je o usamljenom muškarcu i njegovim dvijema kćerima koji se ponovo susreću sa njihovom preminulom majkom. Sarah Bishop i njena sestra Beth ponovo se susreću kada njihov otac, Buddy, pretrpi moždani udar. Buddy, koji još nije prebolio smrt svoje žene, Lorraine, želi samo jednu stvar, ponovno okupljanje obitelji za Božić. Prisjećajući se sretnijih vremena Sarah će zaželiti ono nemoguće, ponovni susret sa njenom majkom. Neočekivano, božićno čudo se ostvaruje i Lorraine je ponovo sa svojom obitelji.

7. Marcus73

Marcus73 Šetač

8. Artonys

Artonys Wolves Die Young

isto kao i brokeback mountain.

9. Elvenstar

Elvenstar missing

Sad smo pogledali i Djed Božićnjak je pao na tjeme :sad: .

10. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

ja sam skinuo s neta Its a Wonderful Life.

Obozavam taj film, i falio mi je par godina zadnjih, i ovaj bozic cu ga gledati.

Baš samo to htjela spomenuti, nisam ga nikada gledala, a Bruce ga gleda za svaki Božić :)

Ja ću gledati Božićnu noćnu moru, briga me što je isfurano. Jučer sam gledala Jacka Frosta, koja je to boleština :laugh:

Aaaaaaah, koji popis!

11. Elvenstar

Elvenstar missing

Obožavam Jacka Frosta

12. Mistborn

Mistborn Novi Član

Meni je najbolji A Christmas Carol ali sa Muppetima XD
    I kako je Grinch ukrao Bozic buahahahaXD

I zasto se Bozic slavi 25.12 ( Isuovo rodenje), a ko godine se pocinju brojati od Isusovog rodenja (1.1.1). Di je nestalo tih 6 dana? Da vas cujem??

13. Elvenstar

Elvenstar missing

I zasto se Bozic slavi 25.12 ( Isuovo rodenje), a ko godine se pocinju brojati od Isusovog rodenja (1.1.1). Di je nestalo tih 6 dana? Da vas cujem??
    Od svih godinkrajskih i božićnih topica ti si našao ovaj da to pitaš :love: .

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Meni je najbolji A Christmas Carol ali sa Muppetima XD
    I kako je Grinch ukrao Bozic buahahahaXD

godine se broje od godine a ne od datuma isusova rođenja

15. Elvenstar

Elvenstar missing

Ove godine sam pogledala 20-tak božićnih filmova :w00t2: .

16. little fairy

little fairy Novi Član

Znate što mi je samo žao?

Što ne puštaju starije filmove za Božić. Ovako je svake godine isti repertoar. Nije da mi smeta, volim božićne blagdane i te filmove ali zar su stariji izašli iz mode dolaskom novih?

Ne znam kako se film zove ali je crno/bijeli i mislim da glumi Cary Grant i pamtim scenu kako on sav sretna skakuće po ulici i viče 'Merry Christmas'... Njega bih baš htjela vidjeti...

17. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

18. Edmonde Dantes

Edmonde Dantes Lord Kek

Malo sam prolistao topic, i vidim da baš nitko nije spomenuo A Christmas Story (1983).
    Rula film punk♥♥♥c, pa ukoliko ste ga propustili, ispravite tu nepravdu za ovaj Božić.

19. no_iq

no_iq Novi Član

božić nije božić bez die hard 1 i 2 :D

20. aasgardium

aasgardium Eydishan

Podijelite ovu stranicu